iPhone 13 (128 GB) alınmalı mı?

Pahalılık konusunda haklısınız hocam ancak kime göre neye göre eğer alım gücü yoksa tabii ki daha düşük fiyatlı Android modelleri mantıklı ancak eğer alım gücünüz var ise kesinlikle Apple markasından şaşmamak gerek şahsen. Teşekkür ederim yorumun için.
Sorun da bu arkadaşın alım gücü yok borca girerek alacak 🙂. Hayırlı olsun hocam ne diyelim onca insan dil dökmüş ama karar sizin kararınız bize de hayırlı olsun demek düşer. @Silinen üye
iPhone 13'den daha iyi 7500 TL'ye bir adet Android telefon önerir misiniz alacağımdan değil merakımdan soruyorum.
Detaylı bilgim yok Android'ler hakkında, aşağı yukarı bir değer verdim ama Apple'den çok daha ucuz ve daha güçlü telefonlar piyasada var araştırıp bakabilirsiniz.

Hocam 2-2.5 sene kullanımda dahi kullandığım iPhone 7 son kertede artık ara ara deli dehşet ısınıyor, garip garip donmalar saçma problemler yaratıyordu. Yani bir de 2013'ten bahsediyorsunuz. 2022 olmuş sene. Android üreticileri de hatalarının farkına varıp daha öne geçtiler. Dediğim gibi 120 Hz desteği daha yeni geldi IPhone'a. Demek ki birileri piyasayı domine etmesinin sağladığı güvenle ürünlerinde hiçbir iyileştirmeye gitmemişken, diğerleri de oturmuş çalışmış. Microsoft - Sony gibi bakıyorum ben buna. iPhone hala önceki başarılarının ekmeğini yiyor.

Hocam şu anda güncel olarak iPhone 7 kullanan kendi arkadaşım var 5 seneye yakındır kullanıyor sadece 1 kez Apple'dan bataryasını değiştirdi. Onun dışında gayet memnun hocam. Ayrıca 120Hz i şu anda getirmesi şahsen benim için pek bir şey ifade etmiyor, benim baktığım şey applicationlar ile uyumluluğu, kamera kalitesi ve ileri yönelik olması. Çalışma konusu için ise haklısınız umarım Samsung veya diğer andorid markalar daha da çok çalışır ve fiyat dışında bir rekabet görebiliriz sonuç olarak rekabet olursa bu bizim son kullanıcıların işine gelir :) yorumunuz için teşekkür ederim, iyi forumlar dilerim. :)

Merhaba dostlarım ben ne kadar 24 yaşına gelmiş bir birey olsam da elime henüz hiç Apple ürünü almadım, alamadım daha doğrusu. Fakat şu an öyle bir imkanın içerisindeyim ve ne yapmam gerektiği konusunda çok kararsızım. Ürünü kredi ile alacağım, nakit param yok onu önceden söyleyeyim. Yıllarca Samsung Galaxy ace kullandım 3 senedir de şirketin zimmetli A10'unu kullanıyorum artık tak etti... O sebeple ne kadar bilgisayar donanımı konusunda bilgili olsam da cep telefonu konusunda sıfır bilgi ve ilgiye sahibim.

1. sorum şu, nereden almalıyım? Amazon'dan 1 günde falan geliyor diye yorumlar gördüm Prime ile olursa oradan alınır mı? Yeni Apple iPhone 13 (128 GB) - Kırmızı : Amazon.com.tr

2. sorum şu ben siyah almak istiyorum ama siyah 16.200TL kırmızı 15.900 TL. Çok saçma değil mi bu?
3. soru şarj adaptörü verilmiyormuş onu nereden alabilirim? Hızlı şarj falan almışken en iyisini alayım diyorum.
4. soru 128 GB yeterli mi? 256 GB almazsam pişman olacakmışım gibi geliyor ama çok pahalı, ek olarak mobil oyunlardan nefret ederim, pek fotoğraf çekilmem sadece WhatsApp Instagram ve Binance kullanırım.
5. soru en güzel AirPods hangisi ve nereden almalıyım? Almışken telefon şarj aleti ve AirPods almak istiyorum.
6. soru elimdeki telefonu 10defadan fazla kırdım. Bu telefonu kırmaktan çok korkuyorum ne gibi önlemler alabilirim kap, cam koruma vs ne önerirsiniz?
7. sorum son olarak bu lanet telefondaki bilgileri vs nasıl aktarabilirim askerlik fotoğraflarım vesaire var. Ek olarak WhatsApp şirket grupları ve yazışmaların gitmemesi lazım en önemlisi onlar.

iPhone 3GS, iPhone 4, iPhone 4s, iPhone 5, iPhone 5C, iPhone 5s, iPhone SE 2016, iPhone 12 mini, iPhone 13 mini (şu an hala kullanıyorum) bunları kullanan birisi olarak önerilerim bunlardır.
1-alan kişilerin yorumlarına göre alın ya da direk resmi satıcılardan alın.
2- satıclar ve stoklara göre fiyat değişebiliyor genelde az kullanılan renkler ucuz olur.
3- resmi satıcılardan almanızı yoksa çakma gelebilir.
4-söylediğinize göre 128 GB yeterli olacaktır.
5- birebir orijinal istiyorsanız resmi satıcılardan.
6-iPhone 13'ün ekranı seramic sheild ile geliyor ekstra korumalı diyebiliriz klasik kırılmaz cam ve kılıf almanız yeterlidir.
7- dosya aktarımı için 3.parti uygulamalar ile yapabilirsiniz ama çok sağlıklı bir yöntemidir bir şey diyeme ayrıcada Android'ten iOS'a geçiş için Apple'ın uygulması vardı sanırsam.

iPhone 3GS, iPhone 4, iPhone 4s, iPhone 5, iPhone 5C, iPhone 5s, iPhone SE 2016, iPhone 12 mini, iPhone 13 mini (şu an hala kullanıyorum) bunları kullanan birisi olarak önerilerim bunlardır.
1-alan kişilerin yorumlarına göre alın ya da direk resmi satıcılardan alın.
2- satıclar ve stoklara göre fiyat değişebiliyor genelde az kullanılan renkler ucuz olur.
3- resmi satıcılardan almanızı yoksa çakma gelebilir.
4-söylediğinize göre 128 GB yeterli olacaktır.
5- birebir orijinal istiyorsanız resmi satıcılardan.
6-iPhone 13'ün ekranı seramic sheild ile geliyor ekstra korumalı diyebiliriz klasik kırılmaz cam ve kılıf almanız yeterlidir.
7- dosya aktarımı için 3.parti uygulamalar ile yapabilirsiniz ama çok sağlıklı bir yöntemidir bir şey diyeme ayrıcada Android'ten iOS'a geçiş için Apple'ın uygulması vardı sanırsam.
Peki hocam ekran koruyucu için şu sağdan soldan bakarken gözükmeyen, mat ekran koruyucusu nereden bulabilirim? Parmak izi olmayan.

Tek isteğim elimde iyi bir telefon olması hocam ya Instagram'da bile kasıyor WhatsApp'da bile kasıyor artık o kadar midem bulandı ve burnuma kadar geldi ki 2 de bir düşüp kırılıyor zaten hem bir de zimmetli, şirket ne zaman zimmet yaptığını unuttu o derece 3 senedir adamların telefonuna çöktüm resmen.

13 mini size çok küçük gelmezse alabilirsiniz.

Peki hocam ekran koruyucu için şu sağdan soldan bakarken gözükmeyen, mat ekran koruyucusu nereden bulabilirim? Parmak izi olmayan.

Onlara hayalet ekran koruyucu deniyor onların açısına göre fiyatı değişebiliyor ben 20 TL'ye %45 açılı almıştım. iPhone 13 mini için.

Örnek verir misin hocam inceleyeyim.
Zaten iPhone karar verip 15.000 TL kredi çekmeye borca karar verdiniz.
Ne yazsalar Android kasar yavaşlar diyeceksiniz.
Siz kararınız verdiniz zaten.
Herkes ısrarla o kadar para verilmez diyor.
Siz iPhone uçuyor deyin.

Zaten iPhone karar verip 15.000 TL kredi çekmeye borca karar verdiniz.
Ne yazsalar Android kasar yavaşlar diyeceksiniz.
Siz kararınız verdiniz zaten.
Herkes ısrarla o kadar para verilmez diyor.
Siz iPhone uçuyor deyin.
Boş boş yorum yapıyorsun burada diğerleri kadar mantıklı yorum yaptın da seni mi savunmadım? Soru sordum adama sen yarım saatte bir gelip şiir yazıp gidiyorsun güzel kafa güle güle kullan.
Boş boş yorum yapıyorsun burada diğerleri kadar mantıklı yorum yaptın da seni mi savunmadım? Soru sordum adama sen yarım saatte bir gelip şiir yazıp gidiyorsun güzel kafa güle güle kullan.
Ek olarak elimdeki telefonun dandik olması maddi yönden sıkıntılı olduğum anlamına gelmez. Şuan 3 ayda ödeyebilecek durumdayım zaten burada benden çok maddiyat draması yapmış olman artık beni boğdu, zaten sinirlerim gergin Türk Telekom yüzünden bir de senle uğraşmayayım.

Geri
Yukarı