iPhone 13 (128 GB) alınmalı mı?

Apple alırsanız kafanız rahat olur hocam bunu anlamak için 2013 de çıkan iPhone 5S'in şu anda ki performansı ile bir diğer 2013 de çıkan Android'in amiral gemisi dedikleri herhangi bir telefon ile karşılaştırabilirsiniz. Eğer krediyi ödemekte güçlük çekmem her ay rahat bir şekilde ödeyebilirim derseniz iPhone 13 gayet iyi bir seçenek, ben güncel olarak iPhone 12 Pro Max kullanmaktayım gayet memnunum bundan önce de 11 Pro vardı ondan önce de iPhone 7 Plus Android kullanan tonla arkadaşım var hem Instagram hem diğer uygulamalar olsun genelde illaki bir problem çekiyorlar. Apple'dan şaşmayın. Bunlar benim şahsi fikirlerim andorid sever arkadaşlarım eleştiri yapmak ister ise düzgün bir dille yaparsa çok memnun olurum.
Hocam öyle bir yazmışsınız ki burada Android savunanların eline hiç Apple geçmemiş sanki :D iPhone 6 ve 7 kullandım, ikisinin de batarya ömrü berbattı. 8 Plus kullanan bir iş arkadaşım vardı, o da berbat diyordu. Kız arkadaşım iPhone SE 2020 kullanıyor, batarya yine berbat. Hızlı şarj deseniz 20W. iPhone 13 bu telefonlardan daha üst düzey, kabul; fakat muadili Androidler arasında bataryada yetişse dahi fiyat farkını haklı çıkaracak bir olayı yok. Geriye ne kalıyor? Yazılım ve donanım. Yazılım açısından iOS daha stabil bir işletim sistemi olmasına rağmen, güncellemeler ile kasti olarak yavaşlatılıyor, kaldı ki Android ile iOS'u elinize alıp kullanıp kıyaslayınca ''off abi bu başka'' dedirtmiyor yani. Adamlar iPhone 13'e kadar 120 Hz desteği dahi getirmedi.

Kamera konusunda iPhone gerçekten çok iyidir, fakat onda da yavaş yavaş Android üreticileri yetişmeye başlıyor. Eskisi gibi beyaz ışık altında dahi yağlı boya gibi çeken lensler yok. Aradaki devasa fiyat farkına değecek hiçbir şey yok iPhone'da.

Android bir cihazı güncelleme root yapmadan sorunsuz kullandım.
Samsung note 3 kullandım.Tam 7 yıl sorunsuz. 3gb Ram-32gb hafızalı olan.
Android 4 ile gelmişti düşünün şuan 11 var.

Xiaomi Redmi Note 6 pro aldım.
Android 9 Emui 10 ile tam 3 yıldır kullandım.
3 yıl sonra pili azaldıkça değişme vakti geldi.
Poco x3 gt aldım 5700 TL.
İnşallah buda 3 yıl gider yeterli.
Siz elma ile armut kıyaslama yapıyorsunuz.
Düşük 2 ram olan yavaş işlemcili eski cihaza bakıp ya Android çok kasıyor demek bilgisizlik.

Samsung S21 ultra ile iPhone 13 karşılaştırma videoları izleyin..
Yani üst model ile üst modeli karşılaştırın.

Samsung note 3 kullandım.Tam 7 yıl sorunsuz. 3gb Ram-32gb hafızalı olan.
Android 4 ile gelmişti düşünün şuan 11 var.

Xiaomi Redmi Note 6 pro aldım.
Android 9 Emui 10 ile tam 3 yıldır kullandım.
Poco x3 gt aldım 5700 TL.
İnşallah buda 3 yıl gider yeterli.
Düşük 2 ram olan yavaş işlemcili eski cihaza bakıp ya Android çok kasıyor demek bilgisizlik.

Samsung S21 ultra ile iPhone 13 karşılaştırma videoları izleyin..
Yapılan yorumların yarısını okusanız bunları yazmazdınız zaten. Zamanındaki aynı dönemde üretilen APPLE ve SAMSUNG ürünlerini şimdi karşılaştırdığınızda Android ürünlerin saçma sapan kasmaları, yazılımsal hataları ve güvenlik açıkları hat safhada hocam. Şuan tek sıkıntı aşırı pahalı olması onun dışında Apple ürünlerinin gömülecek bir yanı yok.
Amiral gemisi bir Samsung işini hayli hayli görür.
13 pro max gereksiz.
2-3 Sene sonra tekrar burada konu açmak istemiyorum. Pro Max almak isteyen yok zaten.

Hocam öyle bir yazmışsınız ki burada Android savunanların eline hiç Apple geçmemiş sanki :D iPhone 6 ve 7 kullandım, ikisinin de batarya ömrü berbattı. 8 Plus kullanan bir iş arkadaşım vardı, o da berbat diyordu. Kız arkadaşım iPhone SE 2020 kullanıyor, batarya yine berbat. Hızlı şarj deseniz 20W. iPhone 13 bu telefonlardan daha üst düzey, kabul; fakat muadili Android'ler arasında bataryada yetişse dahi fiyat farkını haklı çıkaracak bir olayı yok. Geriye ne kalıyor? Yazılım ve donanım. Yazılım açısından iOS daha stabil bir işletim sistemi olmasına rağmen, güncellemeler ile kasti olarak yavaşlatılıyor, kaldı ki Android ile IOS'u elinize alıp kullanıp kıyaslayınca "off abi bu başka" dedirtmiyor yani. Adamlar iPhone 13'e kadar 120 Hz desteği dahi getirmedi.

Kamera konusunda iPhone gerçekten çok iyidir, fakat onda da yavaş yavaş Android üreticileri yetişmeye başlıyor. Eskisi gibi beyaz ışık altında dahi yağlı boya gibi çeken lensler yok. Aradaki devasa fiyat farkına değecek hiçbir şey yok IPhone'da.

Hocam bir sonra ki mesajım da ben belirtmiştim, "off abi bu başka" gibi bir mizaç ile değil ancak "cidden fark ediyor" demiştim birçok kez :D tabii ki bu kişinin beklentisine bağlı Android'lerin temel olarak yazılım ve arayüzünü sevmiyorum o yüzden genel olarak iPhone kullandım. Bir de bir telefonu şarjla ölçemeyiz pek ya iPhone 6 ve 7'nin batarya ömrü berbattı demişsiniz ancak akıcılık ve kullanım ömrü açısından rakiplerine göre kat kat daha iyiydi o dönemde. Arasında ki devasa fiyat farkına değebilecek birçok şey var kullanım ömrü gibi ilk mesajımda belirttiğim gibi "Apple alırsanız kafanız rahat olur hocam bunu anlamak için 2013 de çıkan iPhone 5S'in şu anda ki performansı ile bir diğer 2013 de çıkan Android'in amiral gemisi dedikleri herhangi bir telefon ile karşılaştırabilirsiniz"

Samsung Note 3 kullandım. Tam 7 yıl sorunsuz. 3GB RAM-32 GB hafızalı olan.
Android 4 ile gelmişti düşünün şu an 11 var.

Xiaomi Redmi Note 6 Pro aldım.
Android 9 EMUI 10 ile tam 3 yıldır kullandım.
POCO X3 GT aldım 5700 TL.
İnşallah bu da 3 yıl gider yeterli.
Düşük 2 RAM olan yavaş işlemcili eski cihaza bakıp ya Android çok kasıyor demek bilgisizlik.

Samsung S21 Ultra ile iPhone 13 karşılaştırma videoları izleyin.

Tabii hemen buradan karşılaştırabilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam bir sonra ki mesajım da ben belirtmiştim, "off abi bu başka" gibi bir mizaç ile değil ancak "cidden fark ediyor" demiştim birçok kez :D tabii ki bu kişinin beklentisine bağlı Android'lerin temel olarak yazılım ve arayüzünü sevmiyorum o yüzden genel olarak iPhone kullandım. Bir de bir telefonu şarjla ölçemeyiz pek ya iPhone 6 ve 7'nin batarya ömrü berbattı demişsiniz ancak akıcılık ve kullanım ömrü açısından rakiplerine göre kat kat daha iyiydi o dönemde. Arasında ki devasa fiyat farkına değebilecek birçok şey var kullanım ömrü gibi ilk mesajımda belirttiğim gibi "Apple alırsanız kafanız rahat olur hocam bunu anlamak için 2013 de çıkan iPhone 5S'in şu anda ki performansı ile bir diğer 2013 de çıkan Android'in amiral gemisi dedikleri herhangi bir telefon ile karşılaştırabilirsiniz"
Hocam 2-2.5 sene kullanımda dahi kullandığım iPhone 7 son kertede artık ara ara deli dehşet ısınıyor, garip garip donmalar saçma problemler yaratıyordu. Yani bir de 2013'ten bahsediyorsunuz. 2022 olmuş sene. Android üreticileri de hatalarının farkına varıp daha öne geçtiler. Dediğim gibi 120 Hz desteği daha yeni geldi iPhone'a. Demek ki birileri piyasayı domine etmesinin sağladığı güvenle ürünlerinde hiçbir iyileştirmeye gitmemişken, diğerleri de oturmuş çalışmış. Microsoft - Sony gibi bakıyorum ben buna. iPhone hala önceki başarılarının ekmeğini yiyor.

Dedikleriniz yüzde yüz doğru olsa yine fiyat farkına değmez. O Android telefon 3 seneye, hadi 2 seneye yavaşlasın, gider 2 sene sonra yenisini alırım. Hem de telefonum yeni olur. Kimse bir telefona 7-8 sene mahkum kalmamalı, yemişim kullanım ömrünü :D

Geri
Yukarı