iPhone 13 iade edip uygun fiyattan tekrar alınır mı?

Şansınızı deneyin ama büyük ihtimalle kabul edimeyecek. Zira bu ülkede bu durumda olan tek kişi siz değilsiniz. Ve karşınızdaki firma uluslarası büyük bir firma mahallenizdeki telefoncu dayı değil.

Şimdi şöyle söyleyeyim aldığım zaman bayan ürünün herhangi bir şart veya koşul belirtmeden 14 gün içerisinde iade edebileceğimi söyledi buna güvenerekten ben iade etmek istiyorum Apple kendi mağazasından satın alım gerçekleştirdim bu politikalarında da yazan bir şey diye biliyorum.

İade'nin aldığın fiyattan karşılanacağı kesin mi peki?

Tabii kesin kesilen faturalar mevcut. Aldığın ürün fiyatını iade ediyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şimdi şöyle söyleyeyim aldığım zaman bayan ürünün herhangi bir şart veya koşul belirtmeden 14 gün içerisinde iade edebileceğimi söyledi buna güvenerekten ben iade etmek istiyorum Apple kendi mağazasından satın alım gerçekleştirdim bu politikalarında da yazan bir şey diye biliyorum.

Tabii kesin kesilen faturalar mevcut. Aldığın ürün fiyatını iade ediyor.

Başta belirttiğim gibi gidip şansınızı deneyin ama her sonuca hazırlıklı olun bu olayı düşünen tek siz değilsiniz.

Fiyatların düşeceğiniz düşünmeniz çok ilham verici.

Bunun korkusunu da taşıyorum emin olabilirsin durum belli ne olacağı şu an söz konusu bile değil inip inmiyeceği garanti değil ve bu iade hakkımı kullansam bile tahminen 15 gün içerisinde param iade olacak peki 15 gün içerisinde bu kur devam edecek mi 12 de kalmaya. :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Bunun korkusunu da taşıyorum emin olabilirsin durum belli ne olacağı şu an söz konusu bile değil inip inmiyeceği garanti değil ve bu iade hakkımı kullansam bile tahminen 15 gün içerisinde param iade olacak peki 15 gün içerisinde bu kur devam edecek mi 12 de kalmaya. :D
Yani genelde firmalar indirim yapmıyor. Zaten yapmaları için 1-2 ay sabit kalması lazım ki bizde bu zor duruyor. Apple gibi bir firmanın kolay kolay indirime gideceğini sanmıyorum. Zaten daha dolar 13-14 seviyesindeyken adamlar kendi mağazasını 17 TL ye sabitledi.

14 gün geçmediyse ve koşulsuz iade alacaklarsa inceleme olmayacağı için paran hızlıca iade olabilir ve hemen Trendyol v.s gibi yerlerden alabilirsin bence. Ama tabii elden iade edeceksen gidip sor süreç ne kadar uzar diye. 2-3 güne ne olacağı belli değil evet ama tekrar 18'e fırlar mı diye sorarsanız, düşünmüyorum.

Fikrimi değiştirmiş bulunmaktayım. Müşteri hizmetleri aracılığıyla iade süreci hakkında bilgiler aldım. Bana ürün iade edildikten tahmini 14 iş günü ve yoğunluğa bağlı olarak bu sürecin uzayabileceği konusunda bilgilendirme yaptı. Bende bu 14 gün içerisinde hem telefon olarak zorluk çekeceğim için hemde kur farkının değişip değişmiyeceğini ön göremediğim için iade etmemeye karar verdim. Artık ne kadar inerse insin bari hiç yoktan alım gücümüz yükselsin ben telefonu pahalıya almış olayım buna da kabulum.

Geri
Yukarı