iPhone 13 kötü fotoğraf çekiyor

vandoraa

Centipat
Yer
Ankara, Turkey
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Palit RTX 2060 DUAL 192 Bit GDDR6 6 GB
AMD Ryzen 5 3600X Six Core 3.80 GHz Processor
Asus Tuf Gaming B550M-PLUS AMD AM4 DDR4 Micro ATX,
Kingston Hyperx Predator 8 GB 3200 MHz DDR4 CL16 HX432C16PB3/8 Ram (x2)
High Power HPE-600BR-A12S 600 W Power Supply
Dark Guardian Pro DKCHGRPRO Player Case
Meslek
Graphic Designer
Selam dostlar;
iPhone 13'üm var fakat kamerasında fotoğraf çekerken hiç memnun kalmıyorum. YouTube videolarından ayarlarına baktığımdda prores gibi ayarların olduğunu görüyorum ama bende yok o ayarlar. Bir ayarmı açmam lazım? Arka kamerasında video çok güzel çekiyor fakat fotoğraf ta bir o kadar kötü çekiyor.

Selam dostlar;
iPhone 13'üm var fakat kamerasında fotoğraf çekerken hiç memnun kalmıyorum. YouTube videolarından ayarlarına baktığımdda prores gibi ayarların olduğunu görüyorum ama bende yok o ayarlar. Bir ayarmı açmam lazım? Arka kamerasında video çok güzel çekiyor fakat fotoğraf ta bir o kadar kötü çekiyor.
Örnek fotoğraf atarsanız yardımcı olabiliriz. Bir de ProRes adı üstünde sadece Pro modellerde oluyor sanırsam.

Selam dostlar;

iPhone 13 kamerası Sony 8K kamerası gibi iyi çekemez bunu bil. Kamerayı sabit tutmadığın sürece ve üstünde kir varsa kötü çeker. 13 Pro Max kullanıyorum ve annemde 14 Pro Max var. Onlar da üstünde kir olunca ve sabit odaklama yapmayınca kötü çekiyor.

Selam dostlar;

Pro-res, Pro-RAW gibi ayarlar 13 Pro da var. Düz 13 de yok. Forumda defalarca yazdım. Apple'ın kamera konusunda berbat tek serisi 13 ailesidir diye. Bütün 13'ler insan çekimleride dahil fotoğraflara sinir bozucu bir efekt uygulayıp fotoğrafı aşırı yapay yapıyor. 13 kamerası için yapabileceğin bir ayar yok. Kamera canını sıkıyorsa elden çıkarıp ikinci el 12 Pro'ya da 12 Pro Max almanı tavsiye ederim.

Pro-res, Pro-RAW gibi ayarlar 13 Pro da var. Düz 13 de yok. Forumda defalarca yazdım. Apple'ın kamera konusunda berbat tek serisi 13 ailesidir diye. Bütün 13'ler insan çekimleride dahil fotoğraflara sinir bozucu bir efekt uygulayıp fotoğrafı aşırı yapay yapıyor. 13 kamerası için yapabileceğin bir ayar yok. Kamera canını sıkıyorsa elden çıkarıp ikinci el 12 Pro'ya da 12 Pro Max almanı tavsiye ederim.
Bende bu konuda yazmayı düşünüyordum ama arkadaş gerekeni söylemiş. İphone 13'ün çekdiği fotoğraflar normal mekanlarda eh fena değil diye düşünürken özellikle doğa gezilerinde çektiğim fotoğraflardaki yeşil tonu ile gözlerimle gördüğüm yeşili kıyaslayınca gerçekten moralimi bozdu. İlginç bir şekilde kaç senelik iphone 7 telefonum aynı yerde renkleri o kadar güzel veriyor ki iphone 13 aldığıma pişman oldum diyebilirim. Erenk1905'in yorumunu okuyunca herşeyi daha iyi anladım. Satıcılar hiçbir zaman ürünlerinin kötü yönlerini anlatmıyor. Telefon incelemesi yapan youtube kanallarında da bu telefon ile ilgili kötü yorum bulmak zor. Ama işte benim gibi kamera takıntılı kişiler için iyi bir telefon değilmiş.

Geri
Yukarı