iPhone 13 mü, 12 mi, 11 mi alınmalı?

11 ile 12 arasında tasarım ve panel dışında çok bir yok, main sensörleri birbirlerinin türevleri. Bunun yanı sıra SoC noktasında, A13 ile A14'ün GPU'su çok yakın güçte ve A13 daha verimli, CPU'da ise A14 %20 güçlü olup daha az yakıyor. 13 ise bunlardan, başta SoC, pil performansı ve panel olmak üzere çok üstün.

Ben S23 kullanıcılarını çok değil 1-2 yıla görürüm merak etme burada, 7-8 yıldır burayım o zaman da burda olurum. ☺️ İşte yavaşladı, performans iyi değil ısınıyor vs vs, ben yıllardır android kullanan birisi olarak bu yaşta iosa geçtiğime çok pişmanım, android pişmanlıktır.
Bi' bitmediniz. Aynen dostum, Android pişmanlıktır, (2014'te yaşıyorum, leğen plastikli Android'im var.)

İşin şakası bir yana, S23'ün 1-2 yıla yavaşlayacağına ya da termal başarımının zayıflayacağını düşünenler, telefonlardan bihaber, Apple fanboyu oluyorlar genellikle, iOS güzellemesi yapman da bunları kanıtlar niteliğinde. Yapmayın lütfen, S23, şu an nasıl çalışıyorsa 5 yıl sonra da öyle çalışacak. Android kasar, yavaşlar diye bir şey yoktur, safsatadan ibarettir. Entegre edilmemiş ROM ve SoC vardır, bu kadar.

11 ile 12 arasında tasarım ve panel dışında çok bir yok, main sensörleri birbirlerinin türevleri. Bunun yanı sıra SoC noktasında, A13 ile A14'ün GPU'su çok yakın güçte ve A13 daha verimli, CPU'da ise A14 %20 güçlü olup daha az yakıyor. 13 ise bunlardan, başta SoC, pil performansı ve panel olmak üzere çok üstün.

Bi' bitmediniz. Aynen dostum, Android pişmanlıktır, (2014'te yaşıyorum, leğen plastikli Android'im var.)

İşin şakası bir yana, S23'ün 1-2 yıla yavaşlayacağına ya da termal başarımının zayıflayacağını düşünenler, telefonlardan bihaber, Apple fanboyu oluyorlar genellikle, iOS güzellemesi yapman da bunları kanıtlar niteliğinde. Yapmayın lütfen, S23, şu an nasıl çalışıyorsa 5 yıl sonra da öyle çalışacak. Android kasar, yavaşlar diye bir şey yoktur, safsatadan ibarettir. Entegre edilmemiş ROM ve SoC vardır, bu kadar.

Fanboyu kötü bir şey değildir umarım 😊 İlk defa duyuyorum. Sizinle de birkaç yıla sohbet ederiz hiç sıkıntı değil :)

Son düzenleyen: Moderatör:
12 kullanmaktayım, 6 ay içerisinde S22 Ultra ya da S24’e geçiş yapacağım. Kasarsa haber veririm, konuşuruz.
Ben şuna açıklık getireyim ben kesinlikle s23 cihazını kötülemiyorum veya ben S9+'ı kötülemiyorum, benim dikkat çekmek istediğim noktaya aslında yoğunlaşırsanız, -ios ile karşılaştırıyorum tabiki bu arada- aslında siz de bana hak vereceksiniz.

İşlemci olsun, kamera olsun herşeyiyle çok güzel bir rakip oldular birbirilerine ve bunun böyle olması aslında Samsung kullananlar için de çok iyi oldu, önceden (daha 1-2 yıl öncesine kadar çok uzağa gitmeye gerek yok) özellikle kamera konusunda Apple rakibi yok iken şu an Samsung çok güzel işler çıkarıyor. Ben bunları takdir ediyorum ama gel gör ki bu işlemci bu RAM bu kamera Android ile en fazla 3 yıl içerisinde hantallaşıyor. Mesela Samsung TV sistemlerde farklı sistem kullanıyor, telefonda da yapsın Apple'ın önüne geçer bu sefer, ama Android ile bu olmaz.

Türkiye'de insanlar maddi olanaklardan dolayı Apple değilde Samsung, Xiaomi gibi markalara yönelmek "zorunda" kalıyorlar. Yurt dışında ise bu böyle değil, olanağı olan da olmayan da Apple tercih ediyor. Hiç sordunuz mu bunun nedenini? Çünkü insanlar bir önceki seriden alışıklar sabit ve hızlı kullanıma.

Siz mesela kendiniz demişsiniz hatta 12 kullanıyorum Samsung'a geçeceğim diye, mesela ülkemiz şartlarında niye bir 15 almayasınız veya 16 çıkınca almayasınız, çünkü maddi olanaklar elvermeyecektir. Ha yok bu durum böyle değil diyorsanız, param var ama ben Samsung'a geçeceğim derseniz de bana sadece fikrinize saygı duymak düşer.

Son düzenleyen: Moderatör:
12 kullanmaktayım, 6 ay içerisinde S22 Ultra ya da S24'e geçiş yapacağım. Kasarsa haber veririm, konuşuruz.

S22 Ultra'nın kasma ihtimal %0. Hatta en az 5-6 sene bile %0.
Yalın Android Mi A3 kullandım 4 sene şu an halâ çalışıyor. Kullandığım zamanda zerre kasma yapmadı. O kadar eski ve alt seviye cihaz olmasına rağmen.

Yeni konular

Geri
Yukarı