iPhone 13 pili hızlı mı bitiyor?

Çok sağ olun hocam bak sizinki 9.30 saat ekran süresi alıyor normal olan da budur. Rica etsem benim attığım gibi atabilir misiniz mesela %100 yapın %100 yaptıktan tam 24 saat sonra pil 24 saat kısmını benim ssdeki gibi atarsanız Steam'de 25TL'lik skin ya da oyun atarım. O kısmı görmeye cidden ihtiyacım var.(aktiviteyi göster kısmına da basarsanız iyi olur)
Buyrun

Dosya Ekleri

• 5C5EBEF0-863A-404E-8267-7FE27D3515E5.png
    5C5EBEF0-863A-404E-8267-7FE27D3515E5.png
    109,3 KB · Görüntüleme: 172
  • 6B0205E4-0800-400F-9641-2213FA5301C7.png
    6B0205E4-0800-400F-9641-2213FA5301C7.png
    120 KB · Görüntüleme: 163
9a yakın ss alsaydınız mükemmel olurdu çünkü şarjı %100 olduktan sonra ilk 1 saat şarjı çok az gidiyo sizde de öyledir büyük ihtimal neyse başlangıç 85 bitiş 10 olarak alıyorum sizde 7.2 saat ekran alıyorsunuz %100 şarjla benden iyi ama normalin altında yinede çok teşekkür ediyorum steam trade urlnizi atarsanız skin atayım (bugün şarjı fulledikten sonra bide yarın 24 saat sonra doğru zamanda ss alsanız aynı yeri atsanız şarjının da kaç kaldığını yazsanız çok makbüle olur hocam aklımda soru işareti kaldı yine çünkü , ama tabi sizin kararınız uğraşamam derseniz anlarım)

9a yakın ss alsaydınız mükemmel olurdu çünkü şarjı %100 olduktan sonra ilk 1 saat şarjı çok az gidiyo sizde de öyledir büyük ihtimal neyse başlangıç 85 bitiş 10 olarak alıyorum sizde 7.2 saat ekran alıyorsunuz %100 şarjla benden iyi ama normalin altında yinede çok teşekkür ediyorum steam trade urlnizi atarsanız skin atayım (bugün şarjı fulledikten sonra bide yarın 24 saat sonra doğru zamanda ss alsanız aynı yeri atsanız şarjının da kaç kaldığını yazsanız çok makbüle olur hocam aklımda soru işareti kaldı yine çünkü , ama tabi sizin kararınız uğraşamam derseniz anlarım)
Rica ederim. Tamamdır. (https://steamcommunity.com/tradeoffer/new/?partner=880028318&token=cStgU2uR)

iOS 16'dan sonra ekran süresi çok ciddi oranda düştü. S22+ almadığıma o kadar pişmanım ki. Kaç senedir iOS daha stabil diye biliyorum, iPhone 7'den geçiş yaptım. Fotoğrafları yedeklerken sorun yaşıyorum, kart bilgisi ekleyip silerken sorun yaşıyorum, bir sürü saçma sapan bug. iOS 16'da değil, 15'de yaşadığım sorun bunlarç

Hala yüzde on sarjım var ve 8 saat ekran suresi almisim. Ayni zamanda ML sarji cok fazla yiyor ve fotoda da gorulecegi uzere evimde tam cekmiyor telefon ( donanimhaberin bir videosuydu sanirim; tam cekenle cekmeyen arasinda yüzde 20'ye cikan farklar olabiliyormus. Bu sadece mobil veri icin miydi tam hatırlamıyorum.) Yoksa daha dazla sure alirdim muhtemelen.
Not: Dun sabah fulledim ve dun gece 12’den sonra ekran acik degildi. Yani tam sure.
9EA8F562-904F-49D7-9FC8-B69E36F3EB44.png9E5120B3-810D-454D-AF00-9474032A260F.pngA84C88D3-C41B-4777-B5D4-411EB4C8472D.png

Bu da yuzde 6 kalmis hali ve sarja takiyorum artik.34A1A3DC-9768-435A-8909-535832E608F7.pngC2D828DF-40DC-49DE-8D3B-15AF73B589DD.png

Son düzenleme:
Hala yüzde on sarjım var ve 8 saat ekran suresi almisim. Ayni zamanda ML sarji cok fazla yiyor ve fotoda da gorulecegi uzere evimde tam cekmiyor telefon ( donanimhaberin bir videosuydu sanirim; tam cekenle cekmeyen arasinda yüzde 20'ye cikan farklar olabiliyormus. Bu sadece mobil veri icin miydi tam hatırlamıyorum.) Yoksa daha dazla sure alirdim muhtemelen.
Not: Dun sabah fulledim ve dun gece 12'den sonra ekran acik değildi. Yani tam sure.
Eki Görüntüle 1530812Eki Görüntüle 1530813Eki Görüntüle 1530830

bu da yuzde 6 kalmis hali ve sarja takiyorum artik.Eki Görüntüle 1530862Eki Görüntüle 1530863

Çok sağ olun hocam SS'ler için.

Merhaba sorum geçti mi acaba bende iPhone 13 aldım ama şarjı hızlı bitiyor Instagram'da YouTube falan daha 2 gün oldu alalı.

Merhaba sorum geçti mi acaba bende iPhone 13 aldım ama şarjı hızlı bitiyor Instagram'da YouTube falan daha 2 gün oldu alalı.

Ne yazık ki hocam geçmedi 1 ay önce de sattım 13ü gürcüden 14Pro aldım onunda pilinin 13'ten farkı yok aynı su gibi gidiyor. 13'te kalsam hep içimde sıkıntı olacaktı cihazdamı sıkıntı var diye 14 pronunda öyle olduğunu görünce rahatladım hepsi aynı herald oluruna bırak takma fazla çözümü yok çünkü Apple de normal deyip duruyor ama normal değil...

Merhaba arkadaşlar, 2 gün önce iPhone 13 aldım ama hayal kırıklığına uğradım diyebilirim. iPhone 6 Plus'tan geçmiştim benim için kamerası ve tasarımı dışında çok fark yok gibi neyse soruma geleyim, pili video çekerken 10 dakikada %4 - Instagram'da 4.2 dakikada, Twitch'de 4 dakikada, YouTube'da 5 dakikada, Clash royalde 3.5 dakikada, Chrome'de 5 dakikada, Safari'de 6.8 dakikada %1 azalıyor. YouTube'deki batarya testlerine oranla yarı ayrıya daha az gidiyor. 10 dk Instagram'ya bakarken ısınmaya başlıyor bunu da belirteyim. Sizde ne kadar sürüyor şarjın %1 azalması ya da 1saat bakınca ne kadar azalıyor, benimki normal mi cevaplarsanız sevinirim. (20W Apple adaptör kullanıyorum)

Öncelikle cihazı yüzde 20 de şarja takıp yüzde yüz olduğunda çekmelisin. Orijinal Apple pillerinde en doğru yöntem bu. Bunun dışında düz 13 modelinin pil performansı genel yorum ve videolara bakıldığında iyi diye biliyorum. IPhone'larda batarya için yapılması gereken bazı ayarlar vardır. Bunlar: 1-Dark mode u aktif et. OLED ve AMOLED ekranlı cihazlarda siyah rengi ön plana çıkarmak pikselleri kapatır. Bu da batarya tüketimini minimuma indirir. Uygulamalarda Dark mode aktif olmalı. 2-arka planda uygulama yenileme kapalı olmalı: Bu ayar IPhone'larda aktif olduğunda uygulamalar her koşulda çalışacağı için aşırı pil tüketimi olur. Mutlaka kapalı olmalı. Bu ayarın kapalı olması bildirim almanı engellemez. 3-true tone: Bu özellik bulunulan ortama göre ekranın rengini değiştirir. Bu özellik aktif olduğunda göz yorgunluğunu engellesede sürekli sensör aktif olduğu için aşırı pil tüketir. Truetone kapalı olmalı. 4-konum servisleri: Konum servisleri sürekli uygulamalarda konum taradığı için aşırı pil tüketir. Ya tamamen kapatılmalı ya da uygulamayı kullanırken olarak ayarlanmalı. 5-Bluetooth: Eğer Bluetooth kulaklığın varsa bu ayar açık olmalı ama Bluetooth kulaklığın yoksa pil tüketiminin azalması için bu ayar kapalı olmalı. 6-uyandırmak için kaldır: Ekrana dokunduğunda ya da cihaza hafif dokunduğunda cihaz ekranı aktif olur. Bu da aşırı pil tüketiyor. Kesinlikle kapalı olmalı. 7-otomatik parlaklık: Bu konuda herkesin kendine göre bir doğrusu var ama ben IPhone'larda hem manuel hem de otomatik parlaklığı test ettim. Manuel parlaklık IPhone'da çok pil tüketiyor. Parlaklık kesinlikle otomatik olmalı. 8-siyah duvar kağıdı: OLED ve AMOLED ekranlı cihazlarda hem kullanım hem de boştayken pil tüketimini engellemek için canlı olmayan siyah bir duvar kağıdı kullanılmalıdır. 9-ekran açık kalma süresi: Bunu asla ya da 5dk yapmak çok pil tüketir. 30 saniye ya da 1dk doğru olan ayardır. 10-bildirim: Bildirim düşünmediğin uygulamaların bildirimleri kapalı olmalı. Bu ayarları uygulamanı tavsiye ederim. Bunları yapmana rağmen pil çabuk bitiyorsa ICloud'dan yedek alıp dfu mod ile sıfırlaman lazım. Buna rağmen sorun devam ediyorsa servise vermekten başka yapılacak bir şey yok.

Son düzenleme:
Dostlarım batarya konusunda çoğu iPhone kullancısı şikayetçi bu sıralar bununda sebebi iOS 16'nın tam oturmaması. iOS 16.5 çıkınca güncelleyin pil performansı artacaktır.

Geri
Yukarı