iPhone 13 Pro model numarası 3 ile başlıyor

FaLSe

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba. İkinci el bir arkadaştan 13 Pro aldım. 4 aylık cihaz hiçbir sıkıntısı vs. yok pil sağlığı 100. Yalnız model numarası 3 ile başlıyor. M ile başlaması gerekiyor diye söylüyor herkes. Araştırmadığım yabancı yerli forum kalmadı kimsede 3 ile başlayan bir model numarası yok. Umudum yok ama bilen var mı acaba model numarası 3 ile başlaması ne anlama geliyor? Teşekkürler.

Dosya Ekleri

• A02522A4-ED3C-4D55-9477-7B26B1531E99.jpeg
    A02522A4-ED3C-4D55-9477-7B26B1531E99.jpeg
    52,8 KB · Görüntüleme: 802
Garantisi olmasa demo cihaz diye yorumlardım şahsen, cihaz çalışıyorsa boş verin derim.

Demo cihazları Jailbreak ile normal cihaz haline getirip garanti kapsamına sokuluyor diye okudum bir forumda doğruluğunu bilmiyorum. Cihazda sıkıntı yok.

Yenilenmiş dediğiniz sıfır cihaz mı veriliyor yoksa arızalı yeri giderilip tekrar mı satışa sunuluyor anlayamadım hocam.

İade edilmiş olabilir, arıza sonrası tamir edilip yeniden satışa sunulmuş olabilir. Bir nedenle kullanılmış ve firmaya geri dönmüş cihazlar. Bu cihazlar eğer yetkili bir serviste düzgün şekilde yenilendiyse sıfır cihazdan daha az arıza yapma riski taşır. Fakat bu cihazın 3 ile başlaması yenilendiği anlamına gelen tek veri bir önceki mesajımda paylaştığım linkteki veri. Diğer kaynaklarda Apple yenilediyse "F" ile başladığı yazıyor. Siz cihazı Apple contact ile iletişime geçerek teyit edin.

İade edilmiş olabilir, arıza sonrası tamir edilip yeniden satışa sunulmuş olabilir. Bir nedenle kullanılmış ve firmaya geri dönmüş cihazlar. Bu cihazlar eğer yetkili bir serviste düzgün şekilde yenilendiyse sıfır cihazdan daha az arıza yapma riski taşır. Fakat bu cihazın 3 ile başlaması yenilendiği anlamına gelen tek veri bir önceki mesajımda paylaştığım linkteki veri. Diğer kaynaklarda Apple yenilediyse "F" ile başladığı yazıyor. Siz cihazı Apple contact ile iletişime geçerek teyit edin.

Hocam şöyle söyleyeyim telefoncu 2 tane arkadaşım var ikisi de mercekle baktı vidalarda oynama yok. Biliyorsunuz Apple vidaları tornavida değince boyaları gidecek şekilde tasarlıyor. Vidalar sıfır cihaz açılmamış. Daha sonra 2 kere de Apple ile görüştüm 2 ayrı kişiyle. Model numarası E ile başlıyor deyince ikisi de seri numarasını istedi. Seri numarasını verdim. Sıkıntı yok cihaz Apple Türkiye garantili normal bir cihaz dediler. 3 ile başlamasına takılmayın herhangi bir seri vs. olabilir dediler. Onlar bile bilmiyor anlayacağınız 3 ne demek 😄. Yani tek seçenek kalıyor bu cihaz yenilenmiş bir cihaz. Veya gerçekten Apple'ın dediği gibi başka bir seri vs.

Geri
Yukarı