iPhone 13 şarj olurken dokunmatiği donma yapıyor

ege gün

Decapat
Daha fazla  
3 hafta önce aldım telefonu ve şarjdayken telefon dokumatiğine bir şeyler oluyor, ara sıra duruyor vs. Şarj %80'in üstüne çıkınca cok bir şey yok gibi.

Son düzenleyen: Moderatör:
3 hafta önce aldım telefonu ve şarjdayken telefon dokumatiğine bir şeyler oluyor, ara sıra duruyor vs. şarj %80'in üstüne çıkınca cok bir şey yok gibi.

Merhaba sorunun şarj aletinden kaynaklandığını düşünmekteyim. Ben de çakma bir şarj aletiyle iPhone 12 Pro Max cihazımı şarj ederken dokunmatikte ekranın belli bir bölgesini kullanamadım. Orijinal şarj ile bir sorun yoktu.

Merhaba sorunun şarj aletinden kaynaklandığını düşünmekteyim. Ben de çakma bir şarj aletiyle iPhone 12 Pro Max cihazımı şarj ederken dokunmatikte ekranın belli bir bölgesini kullanamadım. Orijinal şarj ile bir sorun yoktu.

Evet zamanında Apple'nin kendi sitesinde 350 TL iken Trendyol'dan adaptör+kabloyu 150 TL'ye almıştım alırken şüphelenmiştim ama eski cihazda bir sorun yaratmıyordu.

Hocam şarjı şu an %92 ama %20 ila %80 arasında o takılmayı yaşıyorum ayarlar menüsündeyken.

Yani aslında sadece ayarlarda olmuyor açık bir pencere var mesela Instagram kapatmak istiyorum kaydırıyorum cok az yukarı gidiyor ama pencere kapanmıyor.

Evet zamanında Apple'nin kendi sitesinde 350 TL iken Trendyol'dan adaptör+kabloyu 150 TL'ye almıştım alırken şüphelenmiştim ama eski cihazda bir sorun yaratmıyordu.

Hocam şarjı şu an %92 ama %20 ila %80 arasında o takılmayı yaşıyorum ayarlar menüsündeyken.

Yani aslında sadece ayarlarda olmuyor açık bir pencere var mesela Instagram kapatmak istiyorum kaydırıyorum cok az yukarı gidiyor ama pencere kapanmıyor.
Telefonu şarjda kullanmayın. Ayrıca sorun varsa garantiye gönderin, hiç uğraşmayın.

Şarjda olduğunda oluyor sadece çıkartınca hiçbir sıkıntı yok telefon ısındığından herhalde şimdi soğumuş biraz bir şey olmuyor.
Ben de telefonumu hiç kapatmadan kullandığım için (şarjını hiç bitirmeden) uzun zaman geçtiğinde acayip donmalar yaşanıyor. Hemen kapatıp açıyorum, düzeliyor. Çokta açık kullanmamak lazım telefonu, ara sıra kapanması lazım. Telefonum iPhone 13 bu arada.

Yeni konular

Geri
Yukarı