iPhone 13 şarjı hızlı bitiyor ve takılmalar yapıyor

Sellim.gundogdu

Femtopat
Daha fazla  
Telefonu ilk sarjdan çekişimde şarj yüzdem kaç olursa olsun geç düşüyor. Mesela sarjdan çekip hiç ellemesem hiç düşmez, bana bu hissiyatı veriyor. Ama arıyorum, 80'ken çektim ve 79'a düştü. Hiç ellemesem de 1 saatte düşer ve de sosyal medyada gezinirken 3 dk de bir 4 dk de bir şarj düşüyor.
Uygulama arası geçişlerde FPS düşmesi oluyor ve o hissiyatı veriyor. Bazen kapatıyorum ve ses efekti 2 sn sonra geliyor, sizce sorun var mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Telefonu ilk sarjdan çekişimde şarj yüzdem kaç olursa olsun geç düşüyor. Mesela sarjdan çekip hiç ellemesem hiç düşmez, bana bu hissiyatı veriyor. Ama arıyorum, 80'ken çektim ve 79'a düştü. Hiç ellemesem de 1 saatte düşer ve de sosyal medyada gezinirken 3 dk de bir 4 dk de bir şarj düşüyor.
Uygulama arası geçişlerde FPS düşmesi oluyor ve o hissiyatı veriyor. Bazen kapatıyorum ve ses efekti 2 sn sonra geliyor, sizce sorun var mu?
Gerçek ürün mü? Nereden aldınız?

Eğer ikinci else muhtemelen belirli parçaları aşırılmış olabilir.

Gerçekse;

Yazılım güncellemelerini yapın,
Ayarlardan pil ömrüne bakın,

Ve bir de müsait zamanda Apple Store'a gidin/uzaktan bağlanın.

Herhangi bir şekilde Apple Store dışı tamire gitti mi?

Yan sanayi batarya var mı elimde ki 6 yıllık iPhone X'de bile böyle sorunlar yaşamadım 2 ay 12 kullandım yine görmedim, sanırım servis dışı telefoncu cihazı biraz kurcalamış olabilir eğer öyle bir durum varsa 3uTools aracılığı ile kontrol edin.

Dostum bende aktif iPhone 13 kullanıcısıyım bahsettiğin sorunları yaşamıyorum ios 16.7.2 sürümü yüklü 17 yükseltmedim muhtemelen yükseltmeyeceğim böyle gittiği kadar kullanacağım, ben 2023 başı ocak 2 de almıştım 1. yılını tamamlamasına 10 gün gibi birşey kaldı diyebilirim. Memnunum şarj illa ki ilk güne göre biraz daha hızlı gidiyor kullanımıma bağlı oyun oynarsam gün içinde 2. kez takmam gerekebiliyor onun harici tek gün bir şarj götürüyor beni. Arkadaşların dediği gibi cihaz nasıl aldın sıfır mı aldın ikinci el mi aldın parça değişti mi onlara bakmak lazım. IOS 17 geçtiysen ondan da olabilir.

Telefon aldığımda iOS 10 kuruluydu.
Alali daha bir ay oldu MediaMarkttan aldım telefonun içini kurcalayacaklarını sanmıyorum.
Rica etsem sosyal medyada 1 saat gezinip şarjın ne kadar düştüğünü buraya yazar mısın

İşteyim dostumda elimden gelirse yardımcı olacağım durumu iletmeye çalışrım.

Telefonu çöpe atmak istiyorum YouTube'daki batarya testlerine göre almıştım telefonu adamların sarjı bitmiyor ben YouTube'da bir saat video izlesem 15 falan düşer. Gece bile sarjı gidiyor akşam 80 de bıraksam sabah kalktığımda 65 70 falan oluyor

Dosya Ekleri

• IMG_0844.png
    IMG_0844.png
    121 KB · Görüntüleme: 62
Bence telefonunda sorun var dostum. Bahsettiğin sorunların Iphone gibi bir telefonda yaşanıyor olması saçmalık lakin 5 sene 7 plus, 3 senedir de 11 kullanıyorum büyük sorunlarla karşılaşmadım açıkçası. Özellikle senin bahsettiğin tarzda. Bence bir garanti görmesi gerekiyor, kesinlikle mağdur edileceğini düşünmüyorum.
Edit : Şarj süresi 13'lerde zaten kısa diye biliyorum ama seninkinde absürt bir durum mevcut ve takılmalar asla IOS sisteminde olacak şeyler değil. Zaten Iphone'un değerinin çok az düşerek 2.elde hala faiş fiyatlara satılabiliyor olmasının tek nedeni de güncelleme olsun olmasın, işletim sisteminin gücü.

Bence telefonunda sorun var dostum. Bahsettiğin sorunların iPhone gibi bir telefonda yaşanıyor olması saçmalık lakin 5 sene 7 Plus, 3 senedir de 11 kullanıyorum büyük sorunlarla karşılaşmadım açıkçası. Özellikle senin bahsettiğin tarzda. Bence bir garanti görmesi gerekiyor, kesinlikle mağdur edileceğini düşünmüyorum.
Edit: Şarj süresi 13'lerde zaten kısa diye biliyorum ama seninkinde absürt bir durum mevcut ve takılmalar asla iOS sisteminde olacak şeyler değil. Zaten IPhone'un değerinin çok az düşerek 2.elde hala faiş fiyatlara satılabiliyor olmasının tek nedeni de güncelleme olsun olmasın, işletim sisteminin gücü.

Cevap için teşekkür ederim vakit bulursam aldığım firmaya geri götüreceğim zaten 6 ay içinde değişme hakkım varmış hem de Apple de tanir yerine değişim oluyormuş.
Bu da bugünün ekran süresi

Dosya Ekleri

• IMG_0847.png
    IMG_0847.png
    125,9 KB · Görüntüleme: 60
Cevap için teşekkür ederim vakit bulursam aldığım firmaya geri götüreceğim zaten 6 ay içinde değişme hakkım varmış hem de Apple de tanir yerine değişim oluyormuş.
Bu da bugünün ekran süresi
Bu grafik kısmını ben asla bilmiyorum ama takılmalardan dolayı ihmal etmeyin ve en kısa zamanda götürün, değişiminize hızlıca karar verirler bence.

Yeni konular

Geri
Yukarı