iPhone 13 vs iPhone 13 Pro vs iPhone 14

EmirhanTr82

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar iPhone 13 25-26 arasında iPhone 13 Pro ise 31-32 bin arasında iPhone 14 ise 30-31 bin sizce hangisini tercih edeyim kamera performansı ve batarya olarak hangisini sizce tercih edeyim fiyat performans olarak bana önerilerinizi bekliyorum ve kaç sene kullanabilirim bu telefonları ömrü nedir?

fiyat performans olarak bana önerilerinizi bekliyorum ve kaç sene kullanabilirim bu telefonları ömrü nedir?
Fiyat performans olarak 13 Pro 14'den daha iyi. 5-6 yıl kullanırsın. Eğer gerçekten F/P ürün istiyorsan S22 serisine yönelmen daha mantıklı olabilir.

13 Pro alamazsam 13 alsam ne kaybederim özellik olarak.

Çelik çerçeve, 120 Hz, daha iyi kamera, bir nebze daha iyi kamera donanımları ve bir nebze oyun performansı. Pro modellerin içerisindeki grafik işlemcisi 5 çekirdekli oluyor düz modellerde ise 4 oluyor.

Son düzenleme:
Fiyat performans olarak 13 Pro 14'ten daha iyi. 5-6 yıl kullanırsın. Eğer gerçekten F/P ürün istiyorsan S22 serisine yönelmen daha mantıklı olabilir.

Çelik çerçeve, 120 Hz, daha iyi kamera, bir nebze daha iyi kamera donanımları ve bir nebze oyun performansı. Pro modellerin içerisindeki grafik işlemcisi 5 çekirdekli oluyor düz modellerde ise 4 oluyor.

Aynen 13 böyle 14 ise 5 çıkarmışlar ama aklıma S22 Ultra girdi sizce ona 28 bin TL verilir mi 13 Pro yerine arasında 4 bin fark var sizce.

Aynen 13 böyle 14 ise 5 çıkarmışlar ama aklıma S22 Ultra girdi sizce ona 28 bin TL verilir mi 13 Pro yerine arasında 4 bin fark var sizce.

Param cebimde kalsın diyorsanız S22 Ultra'da alabilirsiniz, kamera sensörü vs. gece kamerası, düşük ışık, makro, Zoom olarak 14 Pro Max'den bile iyi. 8 Gen 1 işlemcisi Android tarafının en güçlü işlemcilerinden, S22 Ultra en kaliteli Android diyebiliriz. Gönül rahatlığıyla alabilirsiniz. Ancak oyun oynayacaksanız grafik işlemcisini kısıtlayan servisleri kapatmanız lazım ve bu işlem 30 saniyenizi almayacak.

Param cebimde kalsın diyorsanız S22 Ultra'da alabilirsiniz, kamera sensörü vs. gece kamerası, düşük ışık, makro, Zoom olarak 14 Pro Max'den bile iyi. 8 Gen 1 işlemcisi Android tarafının en güçlü işlemcilerinden, S22 Ultra en kaliteli Android diyebiliriz. Gönül rahatlığıyla alabilirsiniz. Ancak oyun oynayacaksanız grafik işlemcisini kısıtlayan servisleri kapatmanız lazım ve bu işlem 30 saniyenizi almayacak.

Ben aldım mı değer kaybetsin ama çok değil ve uzun süre kullanmak istiyorum ama S22 Ultranın ekranı çok büyük bana göre tek eksisi bu ama ben şunu deneyimledim benim SE 2 nesil telefonum vardı sonra onu sattım A73 aldım ama pişman oldum IOS'taki akıcılığı Android telefonda alamadım sizce neden yoksa direk iPhone mı yöneleyim.

Ben aldım mı değer kaybetsin ama çok değil ve uzun süre kullanmak istiyorum ama S22 Ultranın ekranı çok büyük bana göre tek eksisi bu ama ben şunu deneyimledim benim SE 2 nesil telefonum vardı sonra onu sattım A73 aldım ama pişman oldum IOS'taki akıcılığı Android telefonda alamadım sizce neden yoksa direk iPhone mı yöneleyim.

Şöyle ki S22 Ultra'yı fersah fersah en az 4-5 yıl kullanırsınız, arayüzü son derece stabil içindeki çip fazlasıyla güçlü ve verimli, içerisinde özel soğutmasıda var. Düz 13'ten daha fazla ekran süresi veriyor ve S22 Ultra diğer Android'ler gibi değil, Samsung en kaliteli telefon üreticilerinden birisi ve Apple'ın ürünlerinin panelinide o üretiyor zaten.

Bu 6 GB RAM'e ve Exynos 2100 çipe sahip olan S21 FE, S22 Ultra 8 GB RAM ve 8 Gen 1 çipi var:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bence iphone almak daha mantıklı ilerde satarken sorun da yaşamazsınız ayrıca ios telefonlar daha az yavaşlıyor zaman geçtikce sanırım. Bir de mobil tarafında ki en güçlü işlemciye sahipler.

Geri
Yukarı