iPhone 13 vs iPhone 14 vs iPhone 14 Pro

KhayGHO

Kilopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba,
Yabancı uyrukluyum yurt dışına sürekli giriş çıkış yapıyorum, galiba giriş çıkış yapabiliyorsak IMEI kaydına gerek yokmuş günler sıfırlanıyormuş bu konuda bilgili biri aydınlatabilirse çok iyi olur.
Yurt dışından;
iPhone 14 Pro aşağı yukarı 970 euroya geliyor,
iPhone 14 770 euro civarına geliyor,
iPhone 13 690 euro civarına geliyor.
Bunları göz onunde bulundurarak aldığım telefonu uzun süreli kullanmayı seviyorum. 2-3 sene sonra değiştirip yeni almak gibi bir düşüncem yok 4-5 sene beni idare etsin.
Normal bir kullanıcıyım, içerik üreticisi falan değilim, gündelik kullanım için.
Sizce hangisini almalıyım?

Makro fotoğraf almayı seven ve şarjının uzun gitmesini seven bir günlük kullanıcı Olarak 14 Pro Max veyahut 14 Pro tercih ederdim ( Max batarya daha geniş )

Tabii ki de 14 Pro alın uzun yıllar boyunca kullanırsınız. Ayrıca IMEI kaydına gerek var kim yok diyor?

14 Pro tabii ki ama yurt dışına giriş çıkış yapınca IMEI kaydına gerek yok diye bir şey yok. Nereden duydunuz bunu?

Eğer ki günü bittikten sonra telefon yurt dışına çıkıp orada belli bir süre kalıp tekrar Türkiye'ye girer ise günleri tekrardan sıfırlanıyor ve sana tekrar gün veriyor diye biliyorum.

14'u kafadan eleyebilirsin. Soru 13 mu 14 Pro mu oluyor. Teknik olarak tabii ki 14Pro. Gerisi senin butcene kalmis...

Bütçe de sıkıntı yok ama 14 Pro'ya gerek var mı diye düşünüyorum. 13 ile 14 arasında kalsam 14 alırım gibi duruyor aralarındaki fark kaale alınacak bir fark değil.

Eğer ki günü bittikten sonra telefon yurt dışına çıkıp orada belli bir süre kalıp tekrar Türkiye'ye girer ise günleri tekrardan sıfırlanıyor ve sana tekrar gün veriyor diye biliyorum.

Bütçe de sıkıntı yok ama 14 Pro'ya gerek var mı diye düşünüyorum. 13 ile 14 arasında kalsam 14 alırım gibi duruyor aralarındaki fark kaale alınacak bir fark değil.
Habire Telefon degistirmek istemiyorum, uzun omurlu olsun demissin o sebeple 14pro hemde daha iyi batarya performansi var. Ayrica 14Pro nun fiyati 1350 euro civarinda 930 a bulabiliyorsan kacirma.

Hayır bu şekilde gün sıfırlaması yok. Yılbaşında oluyor sadece benim bildiğim.

250 euro çok büyük para değildir sürekli yurtdışına gir çık yapan biri için düşünüyorum. o yüzden 14 pro alırsanız değer. aslında biraz daha bekletip 15 serisi kaparsanız en iyisi olur çünkü bir tık "huge improvement" bekleniyor bu nesilde. sadece onların fiyatları da enflasyon vs dolayısıyla daha pahalı çıkabilir ama aynı lansman fiyatından çıkarlarsa sizin için bir şey değişmez bekleyince. gene 1k euro'ya alabilirsiniz. 13 ile 14 arası 80 euro fark cidden az ama bence ya 13 alın ya da 14 pro direkt. çok para harcamayım diyorsanız 13, 15 çıkınca çok da bir şey kaybetmemiş olayım; piyasanın en iyisi bende olsun derseniz 14 pro

Yeni konular

Geri
Yukarı