iPhone 13 vs iPhone 14

Grafik işlemcisi 1 çekirdek daha fazla ve CPU yer yer geçebiliyor iPhone 13’ü.
Ben de aynısını dedim zaten?

1678700376168.png

iPhone 14 yerine 13 Pro tercih edilebilir. Daha iyi batarya, daha iyi ekran vs. 13 ile 14 arasında kalsaydım 13 Pro alırdım. Özellikle sierra mavisi ve yeşil rengi çok güzel.

iPhone 14 Pro ile iPhone 13 Pro'nun fiyatları hemen hemen aynı. O zaman sizce iPhone 13 Pro mu, iPhone 14 Pro mu?

14'te 6 GB RAM ve 13'e göre %20 daha iyi GPU var. Karanlıkta da bir tık daha iyi fotoğraf çekiyor. Ben sırf RAM için bile 14'ü seçerdim. Gelecek için daha avantajlı. 4 GB şu an Apple için idare eder ama gelecekte sıkıntı olmaya başlar. 4.5K fark için bence 14 alınır.

Soru mu bu hocam tabii ki 14 Pro.

Ben şu şekilde düşündüm; kullandığım kulaklık Soundpeats Air 3, aşağıya da linkini bırakırım. iPhone 13 alıp yanına da AirPods Pro almak bana mantıklı geldi. Sizce kulaklıklar arasındaki fark için 14 almaktan vazgeçmeye değer mi? Bunu merak ediyorum.

Soundpeats Air3 Kızıl Ötesi Sensör Qualcomm QCC3040 ve Aptx-Adaptive, 4-Mic ve Cvc 8.0 Gürültü Azaltma, Truewireless , Kulak Içi Algılama, Oyun Modu Kullanan Kablosuz Kulak Içi Bluetooth V5.2 Kulaklık

14'te 6 GB RAM ve 13'e göre %20 daha iyi GPU var. Karanlıkta da bir tık daha iyi fotoğraf çekiyor. Ben sırf RAM için bile 14'ü seçerdim. Gelecek için daha avantajlı. 4 GB şu an Apple için idare eder ama gelecekte sıkıntı olmaya başlar. 4.5k fark için bence 14 alınır.

Evet bu konuda da çok haklısınız, özellikle RAM beni çok düşündürüyor ama iOS işletim sisteminde de RAM'in pek bir değerinin olmaması 14 almaktan biraz caydırıyor beni. RAM sizce ilerisi için neleri etkiler IOS'da? Ram konusu en büyük etken bence seçim konusunda.

Ben telefona daha çok önem verirdim hangisi iyiyse onu almak daha mantıklı.
Teşekkürler hocam, sağolun görüşleriniz için.

12'den sonra düz iPhone modellerinin kullanılabileceğine dair inancım yitti. Çok boş telefonlar çıkıyor, aynı ve donanım yönünden de zayıf kalıyorlar özellikle ekran konusunda. 13Pro alsan 120Hz ekranın ile 3. kameran olur en azından. 13 Pro'da kamera iyileştirmeleri dışında 14 Pro ile aynı zaten. 14 Pro Max - 11 - Se kullanıyorum şimdiki aklım olsa o zaman da çıkmış olsa direkt S23U alırdım.

Yeni konular

Geri
Yukarı