iPhone 13 vs iPhone 15

Bütçe
45000

AloSteam

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, şuan ki telefonum iPhone 6S Plus. Yaklaşık 4.5 yıldır kullanıyorum ve bu aralar telefonumu değiştirmek istiyorum, bütçem 40-45K arası ama biraz zorlayıp 15'de alabilirim. Sizce değer mi? Bir daha uzun yıllar iPhone kullanmış biri olarak Android Samsung vb. cihazlar hoşuma gitmiyor ama yine de önerileriniz varsa alabilirim, bir önemli kısım da benim için uzun yıllar gitmesi ve tekrardan önerileriniz için teşekkürler.

S24+ veya iPhone 15 alabilirsiniz.

Merhaba, şu anki telefonum iPhone 6S Plus. Yaklaşık 4.5 yıldır kullanıyorum ve bu aralar telefonumu değiştirmek istiyorum, bütçem 40-45k arası ama biraz zorlayıp 15'te alabilirim. Sizce değer mi? Bir daha uzun yıllar iPhone kullanmış biri olarak Android Samsung vb. cihazlar hoşuma gitmiyor ama yine de önerileriniz varsa alabilirim, bir önemli kısım da benim için uzun yıllar gitmesi ve tekrardan önerileriniz için teşekkürler.

Hocam öncellikle IPhone'ın düz serilerinin alınmasına karşıyım ama 60 Hz ekrana okeyseniz alabilirsiniz. Ben sizin yerinizde olsam 13 ile 15 arasında çok uçurum kadar fark yok ama bütçeniz yetiyorsa 15 alın çünkü en büyük artısı güncel olması, ekrandaki o damla çentik olayı da hoş duruyor hem de telefondan sıkıldım bir şey oldu vs. satmak çok kolay alıcısı çok fazla. Telefonun değeri daha az düşecek. Aradaki işlemci ve kamerafarkını saymıyorum bile, IPhone'ın kullandığı işlemcilerin neredeyse hepsi hızlı ve akıcı zaten. Kısacası bütçeniz varsa 15 alın derim.

iPhone 13 128 GB rahat 5 yıl götürür. 15'in artıları 2X telefoto lens olması ve dinamik ada, onun haricinde fiyat farkına değecek ahım şahım fark yok.

Hocam öncellikle IPhone'ın düz serilerinin alınmasına karşıyım ama 60 Hz ekrana okeyseniz alabilirsiniz. Ben sizin yerinizde olsam 13 ile 15 arasında çok uçurum kadar fark yok ama bütçeniz yetiyorsa 15 alın çünkü en büyük artısı güncel olması, ekrandaki o damla çentik olayı da hoş duruyor hem de telefondan sıkıldım bir şey oldu vs. satmak çok kolay alıcısı çok fazla. Telefonun değeri daha az düşecek. Aradaki işlemci ve kamerafarkını saymıyorum bile, IPhone'ın kullandığı işlemcilerin neredeyse hepsi hızlı ve akıcı zaten. Kısacası bütçeniz varsa 15 alın derim.

Öneriniz için teşekkürler bir sorum daha olacaktı telefonu zaten günlük sosyal medya fotoğraf aramalar vb için kullanacağım yani herhangi bir oyun oynamayacağım 60 Hz olmazsa sorun yaratır mı?

iPhone 13 128 GB rahat 5 yıl götürür. 15'in artıları 2X telefoto lens olması ve dinamik ada, onun haricinde fiyat farkına değecek ahım şahım fark yok.

Fiyat olarak benim için rahat olacak ama şu anki telefonum zaten 6S Plus o yüzden ne kullanırsam bana akıcı gelecek o yüzden danışıyorum dinamik island zaten çok kullanacağım bir şey değil kamera da günlük hayatta çok kaliteli olmasına gerek yok kaliteli çeksin görebileceğim şekilde çeksin ki onu da bu banttaki tüm telefonlar yapabilir diye düşünüyorum.

S24+ öneririm. Bütçenizi zorlamadan iPhone 15 sınıfında bir telefon alırsınız.

Çoğu kişi bana önerdi ama hala iPhone bana daha cazip geliyor her açıdan bir de Mac kullanıcı olduğum için telefonumla birlikte Mac'i de kullanırım düşüncesiyle iPhone alıyorum ama tekrardan önerininz için teşekkürler.

S24 veya S24+ almanızı öneririm. Bütçenizi 60000TL yaparsanız eski telefonu da verip 9500TL indirimle S24 Ultra harika olacaktır.

Şu an kuıllandığım telefonumun ikinci eli 1500 TL 9500 TL edeceğini düşünmüyorum ki etse de o kadar yükseklere çıkamam dediğim gibi 40 -48 k arasında ve Samsung'ların yapısı bana çok itici geliyor ama tekrardan öneriniz için teşekkürler başka bir düşünceniz veya öneriniz varsa ve paylaşırsanız çok teşekkür ederim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı