iPhone 14 alınır mı?

Alma kardeşim hiç gerek yok. Üst seviye bir telefon ve oyun falanda oynamayacağına göre mantıksız.
Hocam elimdeki baya kötü ya alıyım şöyle bi 4 sene fln kullanayım diyorum ben Iphonelar uzun süreli oluyor genelde kuzenim iphone 11 almıştı hala sorunsuz kullanıyor.

Samsung s serisi de mantıklı olabilir, hem artık Android telefonlar da kaliteli fotoğraf yükleyebiliyor değil mi?
Evet şaşırıcaksınız ama eskiden çoğu uygulama kamerayı çekerken ekran görüntüsü evet bildiğimiz ss alarak aktarıyordu. Üst modellerde artık sorun yok diye biliyorum ama androidden genel olarak bir bıkkınlık oluştu ya bende.

14 ile 13'ün işlemçisi pili filan aynı.

iPhone 13 ve 14 aynı o yüzden 13 alın.
Aynı değil. 13'de Ram 4 GB, 14'de 6 GB. 14'ün işlemcisi 13 Pro ile aynı (GPU çekirdek sayısı daha fazla 13'den), geliştirilmiş A15 bionic çip bulunuyor, 13 ile aynı değil yani. Performans donanım olarak olarak yanlış hatırlamıyorsam %18 daha iyi, 14 ile yeni gelen ön kamera odak ve yeni flaş var, kamerasına aksiyon modu da geldi, 14'ün batarya değeri daha büyük ve bu da 1 saat kadar daha uzun pil süresine denk geliyor diye hatırlıyorum, 14'de diyafram değeri daha da düşürülmüş hem ön kamerada hem arka kamerada, trafik algılama sensörü var da kullanır mısınız bilmem. Bir de 14 2 gram daha hafif. Günlük kullanımda o kadar fark ediyor muyuz, henüz değil ama ileride 13 ile 14'ün farkını daha çok göreceğimize eminim. Yani aynı telefon değiller kesinlikle. Annem 13 kullanıcı bende de 14 var bunu da yazayım yani sadece internette yazan teknik bilgilere göre konuşmuyorum aktif olarak kullanılıyor bu telefonlar evde. Tabii ki yine aralarındaki fark yine çok fazla değil mesela 12 ile 13 arasındaki fark epey var ama uzun kullanımda 14 ön plana çıkacak, gerek ram, gerek işlemcisi sayesinde, gerekse daha yeni çıkmış bir telefon olduğu için daha fazla güncelleme alacağı için.

Yeni konular

Geri
Yukarı