iPhone 14 çıkınca 11 hala alınır mı?

Gorkemreis

Centipat
Daha fazla  
Üniversitede iPad kullandığım için telefonda Android'den IOS'e geçmeyi düşünüyorum. iPhone 11 alma planım var ama OLED ekran olmaması ve yakında iPhone 14'ün çıkmasıyla 3 seri geri olacak bir telefon bu yüzden kafamı karıştırıyor. Sizce ne yapayım?

İphone 11 günümüz için hala iyi bir telefon sadece çerçeveleri pek hoş değil günümüz için. Ekran OLED olsa daha iyi olurdu ancak ips ekranı siyah renkler hariç asla kötü de durmuyor. Bana kalırsa sıfır olarak 128 gb modele 15 bin verilir mi? Verilmez. Ancak pişman da etmez muhtemelen sizi. 2 yıl daha üst düzey olacak şekilde 3-4 yıl gideceğini düşünüyorum

Yani kaç yıl beklentinizin olacağına bağlı biraz da. 12 13 alacak bütçe yoksa şöyle üniversite bitene kadar kullanayım diyorsan olabilir. Kendim kullanıyorum 1 1.5 sene önce almıştım. Performans konusunda fark görmeniz zor kasma donma yok ama kamera ve ekran anlamında üst nesillerin gerisinde. Güncelleme desteği de 14 çıkınca en az 3 4 sene kalmış olacak. Yani üniversite bitene kadar kullanmak için alınabilir. Ama 13 14K vermişken 17K verilip 12 alınabilir OLED ekran kullanmış olursunuz.
Edit: Ekran kalitesini unutmuşum. Normal kullanımda siyahlar hariç göze batmıyor ama yanında OLED bir telefon olunca fark bariz olarak belli oluyor.

11'in ekranı ve çerçeveleri çok kötü. 14 çıktığında en az 12 almaya çalış en azından.
11'in tek iyi yanı performansı çok iyi
Çerçeveden ziyade ekran dediğin gibi. Kötü bir ekranı yok ama oled olması daha iyi olur.

İphone 11 günümüz için hala iyi bir telefon sadece çerçeveleri pek hoş değil günümüz için. Ekran OLED olsa daha iyi olurdu ancak ips ekranı siyah renkler hariç asla kötü de durmuyor. Bana kalırsa sıfır olarak 128 gb modele 15 bin verilir mi? Verilmez. Ancak pişman da etmez muhtemelen sizi. 2 yıl daha üst düzey olacak şekilde 3-4 yıl gideceğini düşünüyorum
15 bin sıfır 11 almaktansa ikinci el 12 de olabilir aslında. Önceliğim temiz 2. Ellerdi

Geri
Yukarı