iPhone 14 hangi ülke varyantı alınmalı?

ExellionTR

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
İyi akşamlar. Bütçemi toparlayıp gidebilirsem Batum'dan, olmazsa Ankara içi yurt dışı iPhone 14 128 GB almayı düşünüyorum. Araştırdığımda cihazın ABD, Avrupa, Çin, Japonya Irak, Hong Kong vs. bir sürü ülkeden varyantı olduğunu gördüm. Mesela yine araştırmalarıma göre Japonya varyantında deklanşör sesi kapanmıyor. Çin varyantında ise FaceTime kullanılamıyor. Bugün biriyle görüştüm, elinde Hong Kong versiyonu varmış. Hong Kong cihazının çift fiziki SIM desteklediğini ve bant genişliğinin diğer varyantlara göre daha yüksek olduğunu söyledi. Bu konuyla ilgili bilgisi olan arkadaşlarım yardımcı olabilirse çok sevinirim. İyi sosyaller.

Avrupa veya ABD almaya çalış. Gerçekten birde en azından 14 Plus veya Pro falan almaya çalış. iPhone 13 ve 14 aynı cihazlar desem abartmış olmam.

14 gereksiz bir model bütçe arttırabiliyorsanız 13 Pro veya 14 Pro arttıramıyorsanız 13 alabilirsiniz.

iPhone 15 ailesinde Type-C şarj soketiyle gelecek onu bekle ve al derim. iPhone 14 alacağına 13 serisinden birini al daha iyi. İlla kafaya taktım kardeşim iPhone 14 alacağım dersen İrlanda'dan al olmazsa İngiltere'den de alabilirsin. Oradan alacağın telefonların kalitesi daha iyi oluyor. İngiltere'de bulunan Apple Store'dan iPhone 4S almıştım kasa ağırlığı ve kamerası Türkiye'de satılan iPhone 4S'ler ile hiç alakası yoktu. iPhone 13 Pro kullanıyorum şu an İrlanda'dan almıştım Apple Store'dan o da öyle.

14 gereksiz bir model bütçe arttırabiliyorsanız 13 Pro veya 14 Pro arttıramıyorsanız 13 alabilirsiniz.

Avrupa veya ABD almaya çalış. Gerçekten bir de en azından 14 Plus veya Pro falan almaya çalış. iPhone 13 ve 14 aynı cihazlar desem abartmış olmam.

Hocam gündelik basit işlerde kullanacağım için Pro modellere ihtiyaç duymuyorum ve bütçemi çok aşıyor maalesef. Aslında 13 istiyordum fakat 14 ile arasında sahibinden üzerinde ortalama 2000 TL civarı fark olduğu için almışken 14 olsun diye düşündüm. Yakın zamanda çekilen, incelediğim videolarda Batum'a gidip alabilmek konusunda da endişeliyim. Çok sıra oluyor, stok olmuyor vs. deniyor.

13 veya 14 Pro tavsiye ederim 14'e yatırım yapmayı pek doğru bulmuyorum.

Vodafone ve Turkcell de artık esım kullanılıyor bu yüzden Amerika alınabilir, veya Japonya tercih edilebilir.

Japonya versiyonunda deklanşör sesi kapatılamıyor hocam araştırdığım kadarıyla.

iPhone 15 ailesinde Type-C şarj soketiyle gelecek onu bekle ve al derim. iPhone 14 alacağına 13 serisinden birini al daha iyi. İlla kafaya taktım kardeşim iPhone 14 alacağım dersen İrlanda'dan al olmazsa İngiltere'den de alabilirsin. Oradan alacağın telefonların kalitesi daha iyi oluyor. İngiltere'de bulunan Apple Store'dan iPhone 4S almıştım kasa ağırlığı ve kamerası Türkiye'de satılan iPhone 4S'ler ile hiç alakası yoktu. iPhone 13 Pro kullanıyorum şu an İrlanda'dan almıştım Apple Store'dan o da öyle.

Döviz, enflasyon zamlar, vergiler vs.. derken ülkemizde fiyatlar durmadan arttığı için iPhone 15'e muhtemelen 40-50 bin TL bütçe ayırmak gerekir diye düşünüyorum 🙂.

Hocam gündelik basit işlerde kullanacağım için Pro modellere ihtiyaç duymuyorum ve bütçemi çok aşıyor maalesef. Aslında 13 istiyordum fakat 14 ile arasında sahibinden üzerinde ortalama 2000 TL civarı fark olduğu için almışken 14 olsun diye düşündüm. Yakın zamanda çekilen, incelediğim videolarda Batum'a gidip alabilmek konusunda da endişeliyim. Çok sıra oluyor, stok olmuyor vs. deniyor.

Japonya versiyonunda deklanşör sesi kapatılamıyor hocam araştırdığım kadarıyla.

Döviz, enflasyon zamlar, vergiler vs.. derken ülkemizde fiyatlar durmadan arttığı için iPhone 15'e muhtemelen 40-50 bin TL bütçe ayırmak gerekir diye düşünüyorum 🙂.
6 ay sonra seçim olacağı için dert etmeye gerek yok. Kur ciddi anlamda düşer zaten. O zaman stonks olur. Believe me.

Yeni konular

Geri
Yukarı