iPhone 14 Plus vs iPhone 13 Pro

FurkqnnEfe

Picopat
İkisini de ikinci el olarak alacağım. Sizce hangisi, telefonları beş sene boyunca kullanacağım hangisi daha iyi? Kullananlar varsa artı ve eksileri nelerdir?

Not: iPhone 14 Plus deme sebebim, o mavisi çok güzel.

İkinci el S23 Ultra alabilirsin.

13 Pro daha iyi ama güncellemesi 14'e göre erken bitecek. Kılıf takınca renk önemi kalmıyor. 5 sene uzun bir süreç, cumhurbaşkanı değişmiş olacak çoktan. Bana kalırsan sıfır S24+ al.

Profiline baktığım kadarıyla sende bir Apple kullanıcısısın senin bilgin daha fazladır haliyle neden S23 Ultra.
Evet öncelikle iPhone 15 kullanıyorum.
O fiyatlara S23 Ultra veya Plus versiyonunu bulabiliyorken iPhone almak mantıksız. Kamera olarak, performans olarak ve kalite olarak Samsung daha önde. Ama ben verimlilik istiyorum diyorsan iPhone al. Karar senin. Ben senin yerinde olsam temiz kullanılmış S23 Ultra alırım.

Evet öncelikle iPhone 15 kullanıyorum.
O fiyatlara S23 Ultra veya Plus versiyonunu bulabiliyorken iPhone almak mantıksız. Kamera olarak, performans olarak ve kalite olarak Samsung daha önde. Ama ben verimlilik istiyorum diyorsan iPhone al. Karar senin. Ben senin yerinde olsam temiz kullanılmış S23 Ultra alırım.
Apple'ı merak ediyorum. Şu an Samsung kullanıyorum zaten. Alsam pişman olur muyum?
13 Pro daha iyi ama güncellemesi 14'e göre erken bitecek. Kılıf takınca renk önemi kalmıyor. 5 sene uzun bir süreç, cumhurbaşkanı değişmiş olacak çoktan. Bana kalırsan sıfır S24+ al.

Son düzenleyen: Moderatör:
İkisini de ikinci el olarak alacağım. Sizce hangisi, telefonları beş sene boyunca kullanacağım hangisi daha iyi? Kullananlar varsa artı ve eksileri nelerdir?

Not: iPhone 14 Plus deme sebebim, o mavisi çok güzel.

14 Plus berbat bir telefon parasına göre. Düz 14 ve 14 Plus, fazladan 2 GB RAM ile gelen bir 13'tür. Başka hiçbir numaraları yok. 13 Pro yer hepsini. Hatta senin için kıyas yapayım artı eksi olarak
13 Pro'da olan 14 Plus'ta olmayan özellikler:
-120Hz ekran
-Telefoto Kamera
-ProRaw fotoğraf çekebilme
-ProRes video çekebilme
-Lidar
-Gece modunda Portre çekimi
-Çelik kasa
Şu saydıklarım son madde hariç bugün bir telefonda olmazsa olmaz şeyler.
14 Plus'ın 13 Pro'ya artıları:
-Kamerada hareket modu
-Trafik kazası algılama(ülkemizde yok)
-Daha uzun pil ömrü
Bu sorunun cevabı net olarak 13 Pro'dur. Benzer mavi renk 13 Pro'da da var ki bence daha güzel duruyor.

13 Pro daha iyi ama güncellemesi 14'e göre erken bitecek
İşlemciler aynı hocam birebir. İkisinin de aynı anda bitecek. İşlemci belirler güncellemeyi iPhone modellerde.

14 Plus berbat bir telefon parasına göre. Düz 14 ve 14 Plus, fazladan 2 GB RAM ile gelen bir 13'tür. Başka hiçbir numaraları yok. 13 Pro yer hepsini. Hatta senin için kıyas yapayım artı eksi olarak
13 Pro'da olan 14 Plus'ta olmayan özellikler:
-120Hz ekran
-Telefoto Kamera
-ProRaw fotoğraf çekebilme
-ProRes video çekebilme
-Lidar
-Gece modunda Portre çekimi
-Çelik kasa
Şu saydıklarım son madde hariç bugün bir telefonda olmazsa olmaz şeyler.
14 Plus'ın 13 Pro'ya artıları:
-Kamerada hareket modu
-Trafik kazası algılama(ülkemizde yok)
-Daha uzun pil ömrü
Bu sorunun cevabı net olarak 13 Pro'dur. Benzer mavi renk 13 Pro'da da var ki bence daha güzel duruyor.

İşlemciler aynı hocam birebir. İkisinin de aynı anda bitecek. İşlemci belirler güncellemeyi iPhone modellerde.
Doğru unuttum. Acayip rezil telefon😄

Geri
Yukarı