iPhone 14 Pro alınır mı?

Apple'ın dijital bulut servisi var İCloud adlı. 128 GB'lik sürüm ve bu aboneliği yaparsanız depolama sorunu ortadan kalkar. Bu arada 14 Pro alabilmeye durum elveriyor diye diyorum eğer vazgeçip diğer modellere bakarsanız 13 Pro kesinlikle 14 yerine tercih edilmeli.

128 GB'lık sürüm ve bu aboneliği yaparsanız depolama sorunu ortadan kalkar.
Ne yazık ki her kullanıcı için kesin bir çözüm olmuyor. Uygulama yüklemek için bulut depolama kullanılamıyor. Aynı anda Genshin Impact ve Tower of Fantasy gibi birkaç yüksek boyutlu oyun yükleyecekse veya uçakta izlemek için film indirecekse depolaması yetersiz kalabilir.

Ben de Pro olmayan iPhone modellerini almasını önermiyorum. Böyle bir bütçe ile alınacak cihazda ProMotion olmalı.

Arkadaşlar 128 GB versiyonu almak istiyorum ama birisinde diyor ki en kötü 256 GB alın ama ben o bütçeye çıkamıyorum sizce 512 14 mü yoksa 13 Pro 256 mı alınır kamera ve batarya bakımından ne yapmalıyım?

Hocam sürekli 4K 60 FPS videolar, RAW fotoğraflar falan çekmiyorsanız 128 GB hayli hayli yeter, he ama eğer yetmezse 6,5 TL'ye 50 GB iCloud alabilirsiniz.

Ne yazık ki her kullanıcı için kesin bir çözüm olmuyor. Uygulama yüklemek için bulut depolama kullanılamıyor. Aynı anda Genshin Impact ve Tower of Fantasy gibi birkaç yüksek boyutlu oyun yükleyecekse veya uçakta izlemek için film indirecekse depolaması yetersiz kalabilir.

Ben de Pro olmayan iPhone modellerini almasını önermiyorum. Böyle bir bütçe ile alınacak cihazda ProMotion olmalı.
Doğru diyorsunuz o açıdan yüksek depolamaya çıkmalı. Lakin bir şey belirtmediği için konu sahibi arkadaş genel anlamda tavsiye verdim.

@Kingsemih çok aşırı video çekmiyorum ama fotoğraf biraz fazla çekiyorum sizce.

@EsatKa aylık olduğundan dolayı düşük almak istemiyorum.

@Kingsemih şöyle diyorlar 14 13 Pro ile aynı işlemci ve kamerada aynı performansı veriyor ayrıca 14 Pro fiyatında 13 o da var.

Cevap alabilir miyim?

Son düzenleme:

@Kingsemih şöyle diyorlar 14 13 Pro ile aynı işlemci ve kamerada aynı performansı veriyor ayrıca 14 Pro fiyatında 13 o da var.

Cevap alabilir miyim?

Hocam 200 GB iCloud 19,99.

Cevap alabilir miyim?

Şimdi birincisi siz çok fotoğraf çekiyorsanız sizin işinizi iCloud kurtarır fakat moderatör arkadaşımızın dediği gibi çok uygulama yüklerseniz buna oyun film vs dahil. Bu noktada 128 GB sizi üzer. Diğer konuya gelirsek "14 Pro fiyatında 13" lafını tam anlamadım. Sıfır 13 Pro ile 14 Pro fiyatları evet çok yakın çünkü 13 Pro'nun üretimi durmuş durumda o yüzden karaborsa bir fiyatı var ne yazık ki. Siz 13 Pro isterseniz 2. ele yönelebilirsiniz. Dediğin nokta da doğru iPhone14 13 Pro'nun yeniden piyasaya sürülmesi gibi bir telefon oldu. Kamera ve işlemci aynı fakat ekranı 13 pro nun 120hz ve telefoto kamera 13 Pro da var sadece ayrıca bir eline 13 Pro bir eline düz 13 veya 14 alırsan aradaki kalite hissiyatını göreceksin. Premium kasa + telefoto kamera ve daha güzel ekran dersen 2. el olarak bir 13 Pro alabilirsin. Lakin ben 14'ü tavsiye etmiyorum onun yerine düz 13 alıp geç derim paran cebinde kalsın hocam. iPhone 13'ü de hakir görme kamera olarak o da yine aynı performansı veriyor 14 ile. İşlemci olarak da çekirdek farkı var sadece ama güncelleme desteğine etki edeceğini sanmıyorum. Yani gün gelecek 13,13 Pro, 14 hepsi birden desteği kesilir gibi geliyor. Ben kendim alıyor olsam gider 128 GB 14 Pro alırdım çünkü depolama olarak 32 GB'ı zor dolduran adamım ayrıca 14 Pro alırsan bir daha 5 sene arkana bile bakmazsın bir sorun yaşamadığın taktirde.

Yeni konular

Geri
Yukarı