iPhone 14 Pro alınır mı?

Arkadaşlar 128 GB versiyonu almak istiyorum ama birisinde diyor ki en kötü 256 GB alın ama ben o bütçeye çıkamıyorum sizce 512 14 mü yoksa 13 Pro 256 mı alınır kamera ve batarya bakımından ne yapmalıyım?
Hafızayı bir şekil halledersin. 14 Pro al geç.

Kendim de iPhone 12 den iPhone 14 Pro'ya geçilir mi diye konu açmıştım. Sonrasından iPhone 14 Pro 128 GB Derin mor rengini aldım ve bugün elime geçti. Aşağıdaki yorumum da konumdan alıntıladım. 128 GB haylice yetiyor şuan. Zaten iCloud 50 GB pakedini yıllardır kullanıyorum şuan 6.5₺ aylık. Ayrıca saklama verisini de aşağıya bıraktım. Hepsiburada üzerinden 40.800₺ aldım.

Evet bugün iPhone 14 Pro cihazım sorunsuz bir şekilde geldi. Cihazı açmadan önce ekran koruyucu ve lens koruyucu jelatinleri taktım. Ardından bilgilerimi yaklaşık 1 saatlik süreyle aktarması tamamlandı. Cihazın tam özelliklerini çözemeden önce hali hazırda iPhone 12 cihazım için bekleyen bir müşteri vardı ve cihazı sıfırladıktan sonra sattım.

iPhone 14 Pro'ya gelecek olursak; 120 Hertz olayı çok farklı geldi gözüme. Aktarma vs yaparken bi 12 ye bakıyorum bir de 14 e bakıyorum harbiden aşırı farkettirdi 120 hertz olayı. Kamera konusunda ise fark cidden nirvana. Daha çok fazla gücünü kullanamadım ama mikro lens olayı ve RAW çekimler çok hoşuma gitti. RAW çekimlerde netlik aşırı farkediyor. Portre modunda ise i12 de ben portre fotoğraf çekemiyormuşum onu farkettim. Telefoto kamera iphone X den sonra özlettirmişti kendini. Gece modunuda biraz test ettim ve çok hızlı çekiyor. 12 de uzun süre kıpırdamadan durman gerekiyordu bunda normal fotoğraf çeker gibi çekebiliyorsun hızlı bir şekilde algılıyor.

Always on display olayı iPhone serisine çok yakışmış. Bildiğin telefon açık gibi duruyor aslında. Diğer android telefonlardaki gibi sadece saat takvim gibi şeyleri göstermiyor komple duvar kağıdı soluk bir şekilde tatlı duruyor.

Dynamic island olayı eğlenceli duruyor. Müzik dinlerken, telefonla konuşurken hareket edip ufak ipuçları vermesi keyifli. Telefonla başka işlerle uğraşırken yardımcı oluyor. Ayrıca Dynamic island özel duvar kağıtları da eğlenceli duruyor.

Şarj konusuna yorum yapamayacağım, cihazı açtığımda %60 seviyelerinde kendi şarjı vardı ve yoğun şekilde kullanmama rağmen halen %30 seviyesinde. Biraz vakit geçtikten sonra kendini belli eder.

Derin Mor rengini tercih ettim ve hoşuma gitti. Aşırı mor gibi değil derin siyah cihazlara benziyor epey. Şeffaf kılıf kullanılırsa kendini belli eder ama ben siyah kullandım. Memnunum renginden.

Sözün özü; imkanı illa ki alabiliyordur fakat benim gibi "ya işte 40 verilirmi ?" gibi soru işareti olan arkadaşlar bence memnuniyetle alabilir. Özellikle Pro serisi kullanmayan arkadaşlar farkı büyük derece de anlayacaktır. Zaten iPhone cihazların piyasası da malum değer kaybetmiyor ve alan kişiye güvence de sağlıyor. Yardımcı olanlara tekrardan teşekkürler.
2ED5E5A5-D0BB-4F70-926F-77BB27CE471A.png

@EsatKa ama aylık@kingsemih ben aklımda 14 Pro var yüksek ihtimal bu modeli alacağım ancak YouTube'da bir kanal var ismini vermek istemiyorum o şöyle dediği için bu konuyu açtım normalde açmayacaktım 128 yeterdi çünkü o dedi ki yüksek bütçede 256 GB alınması daha mantıklı dedi çünkü az alırsanız belli bir zaman sonra programlarında depolama yeri artacak dediğinden dolayı bende hemen açtım ve bütçem 128 GB üstüne yetmiyor Pro serisinde ama düz modelde 512 alırdım ama 13 ile aynı olan bir ürünü almak istemiyorum.

@Gentos şu değer kaybetme olmasa kesinlikle tercih edeceğim bir telefon ama maalesef.

@Mazotçu bu bilgilerinizi paylaştığınız için size çok teşekkür ederim gayet yerinde bir inceleme olmuş bir de mor rengi her cihaz farklı gösteriyormuş doğru mu çünkü izlediğim videolarda iki cihazın rengi aynı olmasına rağmen ışıkta bambaşka gözüküyor doğru mudur?

Son düzenleme:
@EsatKa ama aylık@kingsemih ben aklımda 14 Pro var yüksek ihtimal bu modeli alacağım ancak YouTube'da bir kanal var ismini vermek istemiyorum o şöyle dediği için bu konuyu açtım normalde açmayacaktım 128 yeterdi çünkü o dedi ki yüksek bütçede 256 GB alınması daha mantıklı dedi çünkü az alırsanız belli bir zaman sonra programlarında depolama yeri artacak dediğinden dolayı bende hemen açtım ve bütçem 128 GB üstüne yetmiyor Pro serisinde ama düz modelde 512 alırdım ama 13 ile aynı olan bir ürünü almak istemiyorum.

@Gentos şu değer kaybetme olmasa kesinlikle tercih edeceğim bir telefon ama maalesef.

@Mazotçu bu bilgilerinizi paylaştığınız için size çok teşekkür ederim gayet yerinde bir inceleme olmuş bir de mor rengi her cihaz farklı gösteriyormuş doğru mu çünkü izlediğim videolarda iki cihazın rengi aynı olmasına rağmen ışıkta bambaşka gözüküyor doğru mudur?
Rica ederim. Hocam spigen siyah kılıf kullanıyorum şeffaf kullanmıyorum. Ondan dolayı da sorunuza tam cevap olamayabilir ama kamera kısmında belli oluyor mor rengi. Özellikle güneşli ortamlarda daha belli oluyor. Loş ortamlarda siyah gibi duruyor biraz daha. İmkanınız varsa derin mor alın ama. Tatlı bir rengi var ve cırtlak durmuyor ağır duruyor.

@Mazotçu alacaktım ama beyaz rengi tercih edeceğim.

@Mazotçu peki deri Apple kılıfa 1300 TL değer mi ve çok çabuk yıpranır mı?

@Mazotçu son olarak S23 Ultra ile 14 Pro kamerası nasıl yasa Pro'nun kendisinin proraw nedir onu da açıklarsanız sevinirim.

@Mazotçu alacaktım ama beyaz rengi tercih edeceğim.

@Mazotçu peki deri Apple kılıfa 1300 TL değer mi ve çok çabuk yıpranır mı?

@Mazotçu son olarak S23 Ultra ile 14 Pro kamerası nasıl yasa Pro'nun kendisinin proraw nedir onu da açıklarsanız sevinirim.
Hocam ben biraz daha ikinci el piyasasınında düşünerek hareket ettim. Mor başta olmak üzere siyah ardından altın rengi talep ediliyor beyaz çok tutulmuyor tabii tercih meselesi. Deri kılıfını araştırdım ve gerçek deri olduğu için siyah kot gibi koyu kıyafetlerde cebe girip çıkarken rengini alıyor çabuk çiziliyor vs yorumlarını görünce yanaşmadım tavsiye etmiyorum yani. Normal fotoğraf çekimleri 12 MP , pro raw modunda 48 MP çıkıyor. Aşırı detaylı çekiyor. Normal bir fotoğraf 2-3 MB iken pro raw açıkken 50-60 MB oluyor. Her çektiğin fotoğrafta kullanmaya gerek yok özel fotoğraflarda kullanılabilir. Bunun için ekstra şahsi olarak 256 GB modelini almaya gerek yok yetiyor çünkü. Ayrıca android telefonlardan en son 10 yıl önce kısa bir dönem s3 mini kullanmıştım iphone 3G S ile takasla almıştım. O yüzden S23 hakkında yorum yapmıyorum. Ama iPhone cihazların fotoğraf çekimleri uzun yıllardır bana hep daha gerçekçi ve daha doğal geldiği için tercih etmiyorum. Onun için kendiniz araştırma yapabilirsiniz.

Son düzenleme:
@Mazotçu tamamdır bende iPhone 2.el konusunda aynı fikirdeyiz son olarak renk konusunda altın alsam bir sıkıntı yaşar mıyım çünkü moru beğenmedim olmazsa siyahta alırım.

@Mazotçu tamamdır bende iPhone 2.el konusunda aynı fikirdeyiz son olarak renk konusunda altın alsam bir sıkıntı yaşar mıyım çünkü moru beğenmedim olmazsa siyahta alırım.
Hocam dediğim gibi tercih meselesi bu konu ama Ankara da Teknosa, Vatan, Mediamarkt ve Gürgençlere Ankaradaki tüm mağaza stoklarını sordurduğumda 128 GB ve 256 GB modellerinde derin mor ve siyah bitmiş, altın bazılarında vardı bazılarında yoktu ve beyaz hepsinde vardı. Mor aşırı cırtlak durmuyor onu söyleyim. Rengi ağır ve klas duruyor. Gidip gözünüzle görün önce mağazalardan sonra karar verin. Ama illa alıcaksanız mor harici siyahını tavsiye ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı