iPhone 14 Pro Max IMEI kayıt ettirme

Eksik ödeme gibi bir şey olabilir aynı şekil 2022 Aralık ayında pasaport parası yatırıp 2023 Ocak ayinda başvuru yapmaya gidenlere de aynısı olmuştu.

Muhtemelen kayıt yapmadan harç yatıranlardan ileride eksik kalan farkını isteyecekler yani yine 20k olacak.

Zor bela IMEI kaydı yaptırdım vergi dairesinde dekontu görür görmez kapadım e-Devlet'e gelince de onay sayfası gelene kadar 30 dk bekletti ardından e-Devlet'ten attı tekrar girmek istediğimde ise kaydı baştan yaptırıyor yapınca da bu pasaporta kayıtlı cihaz bulunmaktadır diyor. Onay sayfasına gelmedim ama IMEI onaylanmış olabilir mi? Nasıl kontrol edebilirim? Daha önce sıkıntı yaşayanlar olmuş onay sayfasına gelmediği için.

Zor bela IMEI kaydı yaptırdım vergi dairesinde dekontu görür görmez kapadım e-Devlet'e gelince de onay sayfası gelene kadar 30 dk bekletti ardından e-Devlet'ten attı tekrar girmek istediğimde ise kaydı baştan yaptırıyor yapınca da bu pasaporta kayıtlı cihaz bulunmaktadır diyor. Onay sayfasına gelmedim ama IMEI onaylanmış olabilir mi? Nasıl kontrol edebilirim? Daha önce sıkıntı yaşayanlar olmuş onay sayfasına gelmediği için.

IMEI kontrolu yap ve üzerine kayıtlı cihazlara bak. Orada yazıyorsa işlem tamamdır. Bende yaparken ödeme kontrol sayfasından sonra başa döndürdü ve bu IMEI kayıtlı zaten uyarısı aldım. IMEI kontrolü ve üzerime kayıtlı cihazlar aramasında IMEI'ler kayıtlı gözüküyordu.

IMEI kontrolu yap ve üzerine kayıtlı cihazlara bak. Orada yazıyorsa işlem tamamdır. Bende yaparken ödeme kontrol sayfasından sonra başa döndürdü ve bu IMEI kayıtlı zaten uyarısı aldım. IMEI kontrolü ve üzerime kayıtlı cihazlar aramasında IMEI'ler kayıtlı gözüküyordu.

Teşekkür ederim BTK'yı aradım ne olur ne olmaz diye dediğiniz gibi IMEI sorgulamada olması yeterli dediler. Beni aslında ödemeyi yapıp onay kısmına gelmediği için zamlı tutar yansıtıldığını iddia edenler korkuttu.

Bende cuma sabahı ödemeyi 6.091 TL olarak yaptım. Fakat yurt dışına henüz çıkmadım. Ödemeyi sistem görmeyecek mi yoksa 20.000 TL mi talep edecekler. Bu durumda ödediğimiz 6bin ne olacak. Üzerine mi ödeyeceğiz yoksa ilavesinimi yapacağız. 120 telefonuna kesinlikle ulaşılamıyor. Doğru bilgiyi nereden alacağız.

Geri
Yukarı