iPhone 14 Pro Max satılır mı?

French ArKaDaTa

Hectopat
Arkadaşlar seneye belki İtalya'ya gidebilirim ziyaret amaçlı. Hazır gitmişten kendi pasaportuma iPhone 15 alabilirim orada. Elimde iPhone 14 Pro Max var Amazon'dan almıştım. Bu TR kayıtlı cihazı 15 çıkmaya yakın satarsam yine 50.000 TL civarında mı satarım yoksa çok ucuza mı vermem gerekiyor satabilmem için? iPhone piyasası hakkında biraz bilgi verebilir misiniz?

Bu ekonomi ile ucuzlatmana gerek yok dolar artmaya devam edecek özellikle deprem sonrası ekonomik değişim öngörülemez. Yakın zamanda satıp gidersen alırsın 15 ama bulabilir misin bilmiyorum her yeni iPhone çıkmaya yakın tedarik sorunu olur gün alırsın 1 ay sonra verirler %75 ihtimalle.

Bulsan bile 15'in Pro veya Ultrasını alman lazım zira 15 60hz ekran ile gelecek klasik Apple rezaleti.

Arkadaşlar seneye belki İtalya'ya gidebilirim ziyaret amaçlı. Hazır gitmişten kendi pasaportuma iPhone 15 alabilirim orada. Elimde iPhone 14 Pro Max var Amazon'dan almıştım. Bu TR kayıtlı cihazı 15 çıkmaya yakın satarsam yine 50.000 TL civarında mı satarım yoksa çok ucuza mı vermem gerekiyor satabilmem için? iPhone piyasası hakkında biraz bilgi verebilir misiniz?

Hocam iPhone çok gerek siz sat Samsung al paran cebinde kalsın.

Kullanmaya devam edin, şimdi satsanız elinizde bir telefon olmayacak 1 yıl boyunca. Seneye 50k değil de 40-45k ya satarsınız. Dolar kuruna göre bu deper değişiklik gösterebilir tabii ama her türlü yurt dışından 15 serisi bir telefon almaya yetecek kadar paranız olur. Kuzenim 12 Pro Max'ini satmıştı 14 serisi çıktığında, kayıt ücreti vu kadar fazla olmadığı için 14 Pro Max alıp kaydettirdi üstüne cebine 2-3K para kaldı. Sizinde satınca yurt dışı cihaz almaya yeter yani.

Samsung 2. Elde değerini fazla kaybediyor. iPhone bir nevi yatırım. Samsung sadece ihtiyaç için alınır.

Android fanı olarak elime abimin kullandığı 13 Pro Gold aldım oynadım çok büyük kalite farkı var, şu an fotoğraf olarak en iyi kamera Dxomark'a göre Mate50Pro, ama video olarak iPhone 14Pro en stabil verimli.

Bu ekonomi ile ucuzlatmana gerek yok dolar artmaya devam edecek özellikle deprem sonrası ekonomik değişim öngörülemez. Yakın zamanda satıp gidersen alırsın 15 ama bulabilir misin bilmiyorum her yeni iPhone çıkmaya yakın tedarik sorunu olur gün alırsın 1 ay sonra verirler %75 ihtimalle.

Bulsan bile 15'in Pro veya Ultrasını alman lazım zira 15 60hz ekran ile gelecek klasik Apple rezaleti.
Belki arkadaşa 60 hz sıkıntı olmayacak neden hemen şunu alma bunu al diyorsun?

Yeni konular

Geri
Yukarı