iPhone 14 Pro Max telefonda şebeke gitti

remzican86

Hectopat
Yurt dışı 14 Pro Max şebeke gitti. Wi-Fi ile arama açtığım halde şebeke ya da arama yapamıyor. R ne yapmamız lazım bilen var mı mı? Servis yok yazıyor Wi-Fi açık olmasına ragmen ama şebeke yok.

Yurt dışı 14 Pro Max şebeke gitti. Wi-Fi ile arama açtığım halde şebeke ya da arama yapamıyor. R ne yapmamız lazım bilen var mı mı? Servis yok yazıyor Wi-Fi açık olmasına ragmen ama şebeke yok.

E-SIM varsa geçin. Eğer 2. sim yuvası varsa sim kartınızı oraya takın. Kayıt etmek dışında bunlardan başka yapabileceğiniz bir şey yok.
Wi-Fi açık olması arama yapabileceğiniz anlamına gelmiyor.
Wi-Fi ile arama yapabilmek için yine cihazınızın imeisinin kayıtlı olması gerekli.

Son düzenleme:
E-SIM varsa geçin. Eğer 2. hat takılabiliyorsa takın. Başka yapabileceğiniz bir şey yok. Wi-Fi açık olması arama yapabileceğiniz anlamına gelmiyor.
Wi-Fi ile arama yapabilmek için yine telefonun imeisinin kayıtlı olması gerekli.

Diğer telefonumda internetim aktif oldugun halde arama yapıyorum demek ki anlamına geliyormuş.

O halde süresi dolmamıştır. Süresi dolunca o da kapanacak.

Hocam cihaz kayıt dışı ya ben lafı anlatamıyorum ya da siz anlamakta sorun çekiyorsunuz eğer bir cihaz kullanıyor iseniz telefondan Wi-Fi aramayı açın ve telefonu uçak moduna alıp Wi-Fi'i açın anlarsınız bunun kayıt ile alakası yok cihazın bir özelliği saygılar.

Wi-Fi'i açın anlarsınız bunun kayıt ile alakası yok cihazın bir özelliği saygılar.

Hocam hayatımda ilk defa sizden öğrenmiştim zaten bu özelliği. Siz olmasanız ne yapardım! 😂 Saygılar.
Wi-Fi araması için cihazınızın imeisinin kapanmamış olması şart. O diğer telefonunuzla yani Wi-Fi ile arama yapabildiğiniz kayıtsız ve süresi dolmuş diye iddia ettiğiniz cihazla Wi-Fi aramasını yapabiliyorsanız bu özelliği devre dışı bırakarak da arama yapabilirsiniz. O cihazın süresi dolmamış ya da BTK, o cihazın IMEI numarasını henüz kara listeye almamıştır. Kara listeye alma konusunda gecikebiliyorlar. Örneğin ben kayıtsız bir telefonu normalde 4 ay kullanabiliyorken 5 ay kullanmıştım. Biraz daha geç kara listeye almışlardı.

Son düzenleme:
Hocam cihaz kayıt dışı ya ben lafı anlatamıyorum ya da siz anlamakta sorun çekiyorsunuz eğer bir cihaz kullanıyor iseniz telefondan Wi-Fi aramayı açın ve telefonu uçak moduna alıp Wi-Fi'i açın anlarsınız bunun kayıt ile alakası yok cihazın bir özelliği saygılar.
Hiçbir cihazın öyle bir özelliği yok. Destekleyen bir operatör kullanmadığınız veya bir kısıtlamanız olduğu sürece Wi-Fi ile arama yapamazsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı