iPhone 14 Pro nasıl şarj edilmeli?

Azalınca şarja takıyorsun, dolunca alıyorsun. 2023 son model cihaz almışsın, adam zaten bu bahsettiğiniz yok 20 yok 80 ayarını sistemden yapıyor. Gözünüzü sevim, ne aldığınız aleti küçümseyip, ne de korkarak kullanın bir şey alıyorsanız. Apple'dan daha iyi mi pil sağlığı koruyacaksınız...

Ben 40 a düşünce takıyorum 99 da çıkarıyorum, her bir 100 e ulaşınca bunun sayısı kayıt altına mı ne alınıyordu bir şey vardı şu an aklımda değil tam olarak.

İstediğin gibi , istediğin zaman tak çıkar, şarjın sıfıra düşsede, yüzde 20 ye düşsede, yüzde 50 ye de düşse ihtiyacına göre şarja tak çıkar. İstersen prizden yüzde 50 şarj, yüzde 80, yüzde 100 olduğunda şarjdan çıkarabilirsin. Hiç bişey olmaz. Kafana göre, kullan...

Batarya dediğin şey pildir dostum. Her pil kullanıldıkça sağlığını normal olarak kaybeder. %3'te takayım yok %16 da çıkarayım geri takayım gibi duyum hareketleri yapman pile çok bir etki sağlamaz. Zaten iPhone pil sağlığını korumak için gece şarja taktığın zaman %80 de şarjı durdurup uyanma saatine yakın %100 yaparak pil sağlığını koruyor. Senin yapabileceğin tek şey şarj esnasında telefonu aktif olarak kullanmaman.

Merhaba,
YouTube vs. birçok video izledim tam olarak bilgi sahibi olamadım telefonu nasıl şarj etmeliyiz pil sağlığı açısından.
Bazıları %20'ye gelince tak %80'de çıkar diyor fakat %20 de takıp %100'de çıkarırsak ne olur?
Bilgilendirirseniz sevinirim.
Teşekkürler.

Yüzde 10 ya da 20 de tak yüzde yüz olduğunda çek.

Geri
Yukarı