iPhone 14 Serisinin Kılıfları Sızdırıldı

Şeffaf kılıflar hep sararıyor ya, 1.5 yıl falan oldu S10 Lite'ın kılıfı ama bildiğin kahverengi.
Evet doğru.

Hatta şu anda hala evde kullanımda, ısınsa bile taş gibi telefon. Rengi kesin tarif edemedim ama olsun :D
S5 malzeme yapısından kaybetti ama iyi cihazdı. Samsung'un arayüzünü düzeltme başlattığı ilk modeldi. Bu modelden sonra sorunlu arayüz düzeltildi, üzerine eklenen her yeni sürümle şu an çok çok iyi bir konuma geldi Samsung. Benim için malzeme kalitesi olarak kötü olsa da yeri özel bir modeldir S5.

Samsung diğer üreticilere göre de telefon sağlamlığında iyi markadır. Ölü arayüzler S3*S4 modelleri bile taş gibi sağlamdı kolay kolay arıza vermiyordu. S5 modelinin performansından memnun muydun? Şu an nasıl?

TR'deki asıl sorun, kullanıcıların nasıl bir telefon almaları gerektiğini bilmemeleri. Mesela ablamın arkadaşı iPhone 13 Pro Max aldı. Ne oyun oynuyor ne de bu telefonun hakkını verecek bir amacı var.
Telefon bu ülkede bir hava atma aracı.

Kamerası çok işine yarıyor.
Daha ucuz kamerası fazlasıyla iş görecek modeller de var. S22 serisi bunlar biri. S22 Ultra kamera açısından bu yıla damgasını vurmuş bir model.

Bu fiyatlara da telefon alınmasını doğru bulmuyorum açıkçası.

Samsung, sırf tasarımı değiştirmemek adına zaten kısa olan batarya ömrünü bataryayı küçülterek daha vasat hale getirmiş. Ayrıca, o S21 ve S22'deki kamera çıkıntısının etrafında devam eden kasanın metal uzantısı çok keskin formda olduğundan telefon konulduğu yere veya kullanıcıya hasar verebiliyormuş. Sırf bu saydığım nedenlerden dolayı birkaç haftadır almayı düşündüğüm S22'den vazgeçtim; Xiaomi 12 Lite'ı bekliyorum. İşin özü, bir tasarım tuttu diye geliştirmekten vazgeçmek garip; zira S20 fiyaskosundan sonra kalan parça stoğunu (aynı kamera sensörü vs.) S21'de kitlemeye çalışan Samsung'dan bahsediyoruz.
S21 alıpta memnuniyet ile kullanan ben, buna gülüyorum.

S5 modelinin performansından memnun muydun? Şu an nasıl?
Zamanında krallar gibiydi ama son zamanlarında artık belliydi beni sal dediği. 6 yıl kadar kullandım, 2020 yazında işte S10 Lite geçişini yaptım. 2 yıl kadar çekmecemde yattı, ben 21+ geçerken ona da tekrardan hat taktık, şu an aktif kullanımda. Hala gidiyor valla, yavaş mavaş ama taş gibi. Pili günü çıkartıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı