iPhone 14 Serisinin Kılıfları Sızdırıldı

Benim derdim performans vs. değil, işimi görsün sorunu olmasın yeter; zira ne oyun oynarım ne başka bir şey. iPhone'lar çok pahalı olmadığı için sorun çıkarmayacak bir cihaz arıyorum; belki de bunun için konu oluşturmalıyım bilemedim. Yani şöyle söyleyeyim, amiral gemisiymiş veya orta-üst düzey bir cihazmış beni pek bağlamıyor; şık ve sorunsuz olsun kafi.

Belki de Honor 50 alırım, öyle net bir bütçem yok; aşırı pahalı olmadıkça görsel açıdan hoşuma gitmesi önemli.
Oyun falan da oynamıyorsan o kadar düşünmeye gerek yok ki. One UI genel optimizasyon ve stabilite olarak muazzam, Mi ile kıyas bile almaz.
Kesinlikle konu açmalısın bence de. Ek olarak 22 serisine de gerek yok bence, 21'lerden indirimde uyguna al geç. Nasılsa 2100 düz kullanıcıyı yıllarca götürecek bir SoC.

Düz 22'nin biraz küçük evet, aynı zamanda S8G1 ve 2200'ün 888 ve 2100'e kıyasla verimlilik olarak biraz daha eksisi var genel gördüğüm şekliyle. Ama 22+'ın pil boyu gayet güzel.
Günde 2-3 kez şarj edilmesinin gerekebileceğini söyleyenler var.

Şuna sesli bir şekilde haykırarak güldüm. Bırak hasarı, gel benimkiyle dene izin "i"si kalırsa sana vereyim telefonu :D:D:D (Ek olarak sorun varsa alabilirim :D21+ var bende.)

Nasıl bir kötüleme şeklidir bu ya, trajikomik :D Kim dediyse içtiğinden ben de istiyorum.

Valla ne yalan söyleyeyim bence bu birebir kitlemek değil çünkü kamera performansı gayet iyi. Hani neden gelişmiyor sorusu yine geçerli, ilerlemek yerine aynı donanımı kullanması bence de gelişim açısından eksi puan ama hani böyle fiyasko bir kamerayı kakalıyor değil, 2100'ün AI kısmıyla birlikte gayet iyi şeyler ortaya koyuyor açıkçası.
Bunları dairesel cam bir masa üzerinde kutu açılımı yapan birisi söylemişti, videoyu bulabilirsem paylaşacağım.
Yani cihazlar hakkında sağdan soldan duyduklarımı yazıyorum, farkındaysanız hep 3. kişiden duyduğumu (bilirsiniz "Öğrenilen Geçmiş Zaman Eki '-miş'") ifade ederek bunları yazdım.
"...vasat hale getirmiş...", "...hasar verebiliyormuş..."

Oyun falan da oynamıyorsan o kadar düşünmeye gerek yok ki. One UI genel optimizasyon ve stabilite olarak muazzam, Mi ile kıyas bile almaz.
Kesinlikle konu açmalısın bence de. Ek olarak 22 serisine de gerek yok bence, 21'lerden indirimde uyguna al geç. Nasılsa 2100 düz kullanıcıyı yıllarca götürecek bir SoC.
S21 için normal kullanımda bile ısınıyor diyorlar.

Yine 12 Lite tercih etmemeniz için bir sebep. MIUI kullanıyorsanız sorun çıkmama ihtimali çok düşük. 5 yıldır kullanıyorum bu arayüzü, güncel cihazlarında da kullandım, alternatiflere yönelmenizi öneririm kesinlikle.
Halihazırda Mi 8 Lite kullanıyorum, farklı bir cihaz deneyimlemediğim için daha iyi midir daha kötü müdür bilemiyorum ama dediklerinizi dikkate alacağım.

Bunları dairesel cam bir masa üzerinde kutu açılımı yapan birisi söylemişti, videoyu bulabilirsem paylaşacağım.
Yani cihazlar hakkında sağdan soldan duyduklarımı yazıyorum, farkındaysanız hep 3. kişiden duyduğumu (bilirsiniz "Öğrenilen Geçmiş Zaman Eki '-miş'") ifade ederek bunları yazdım.

Halihazırda Mi 8 Lite kullanıyorum, farklı bir cihaz deneyimlemediğim için daha iyi midir daha kötü müdür bilemiyorum ama dediklerinizi dikkate alacağım.
Bende S9 ve Iphone 12 kullanıyorum bunları satıp S22 alacağım. Arkadaşım kullanıyor çok memnun bende beğendim alacağım heralde çok seçenek de yok zaten.

Arena'nın ratingine göre S22 %30 falan daha kötü S21+ ve S10 Lite'a göre (mevcut ve önceki telefonlarım) Kullanıma göre 2 defa çok rahat mümkün ama sıradan kullanımda 1 bence yetecektir ama çevresel etkenler ve kullanım biçimi önemli bunda. 22+'ın sorun yaşayacağını düşünmüyorum.
Yok zaten sana yönelik bir kastım yoktu yanlış anlaşılmasın.
Valla işte alalı biraz zaman oldu, şu ana kadar sadece RL Sideswipe'ta hissettim biraz ısındığını. O "ısınma" ile alakalı başka bir konuda @BERWAR hocam birilerine çok sağlam patlamıştı elinize sıcak gelen her telefon ısınma sorunlu değildir diye, mesajı bulursam atayım. Dediğinde sonuna kadar haklı, herhangi adamakıllı bir soğutma çözümü bile olmayan işlemciler bunlar, ağır kullanınca eninde sonunda ısınacaklar ama dediğim gibi benim günlük kullanımımda şarj olurkenki zaman haricinde doğru düzgün ılımıyor bile. Ancak şunu da dipnot düşmem lazım, düz S21'in arkası plastikken 21+ cam, belki ısı iletme ve hissettirme karakteristikleri farklı olabilir.

Arena'nın ratingine göre S22 %30 falan daha kötü S21+ ve S10 Lite'a göre (mevcut ve önceki telefonlarım) Kullanıma göre 2 defa çok rahat mümkün ama sıradan kullanımda 1 bence yetecektir ama çevresel etkenler ve kullanım biçimi önemli bunda. 22+'ın sorun yaşayacağını düşünmüyorum.
S22+'ın fiyatı beni aşıyor, en fazla baz model olan S22'yi alabilirim.

Yok zaten sana yönelik bir kastım yoktu yanlış anlaşılmasın.
:)

Valla işte alalı biraz zaman oldu, şu ana kadar sadece RL Sideswipe'ta hissettim biraz ısındığını. O "ısınma" ile alakalı başka bir konuda @BERWAR hocam birilerine çok sağlam patlamıştı elinize sıcak gelen her telefon ısınma sorunlu değildir diye, mesajı bulursam atayım. Dediğinde sonuna kadar haklı, herhangi adamakıllı bir soğutma çözümü bile olmayan işlemciler bunlar, ağır kullanınca eninde sonunda ısınacaklar ama dediğim gibi benim günlük kullanımımda şarj olurkenki zaman haricinde doğru düzgün ılımıyor bile. Ancak şunu da dipnot düşmem lazım, düz S21'in arkası plastikken 21+ cam, belki ısı iletme ve hissettirme karakteristikleri farklı olabilir.
@BERWAR Hocamın deneyimlerini/görüşlerini öğrenmeyi çok isterim. Ayrıca, S21 ve S22 modelleri arasındaki fiyat farkına değer mi diye düşünmeye başladım.

Sanırım uzunca bir süre (1-1.5 ay kadar) araştırma ve fiyat değerlendirmesi yapacakmışım gibi duruyor.

S22+'ın fiyatı beni aşıyor, en fazla baz model olan S22'yi alabilirim.

:)

@BERWAR Hocamın deneyimlerini/görüşlerini öğrenmeyi çok isterim. Ayrıca, S21 ve S22 modelleri arasındaki fiyat farkına değer mi diye düşünmeye başladım.

Sanırım uzunca bir süre (1-1.5 ay kadar) araştırma ve fiyat değerlendirmesi yapacakmışım gibi duruyor.
Şu anda S21 ve 22 arasında 3-4 mü ne var yanlış bilmiyorsam, 21+ 22 ile aynı fiyatta.
Kağıt üstündekindense daha pratik bir açıdan 22'nin artı ve eksileri şöyle sıralanabilir: (Umarım unutmam bir şeyleri :D)
Daha yeni.
Daha güçlü işlemci.
Kamerası daha iyi.
Arkası cam. (21 plastik)
Camı GG Victus+ (21 artısız Victus)
Pil performansı daha kötü.
Daha çok ısındığı söyleniyor.
Daha pahalı.

21 ile 21+'ı yan yana koyarsak 21+'ın farkları ise:
Daha büyük ekran.
Daha büyük pil.
Daha iyi pil performansı, ekran büyümesine rağmen büyük pil iyi götürüyor.
Arkası plastik değil cam.

Zenginin malı züğürtün çenesini yoruyor. Türk'ün 10 ay yemeden içmeden çalışarak anca alabileceği telefon bunlar. Samsung A30 devam Türke kendi istiyor onu kendi yaşıyor. Devam.

Şaka bir yana bir yandan sıkabiliyor bu şey ama diğer yandan biraz tutan tasarımı değiştirmemek saçma bir şey değil. Samsung da S21 ve S22'de aynısını yaptı, tutan bir tasarımı korudu.
S21 serisindeki tasarım çok hoştu ama. iPhone bana kalırsa 12 ile bozdu ve ek olarak Apple ne yaparsa yapsın ayakta alkışlayacak kişiler var tutması normal. Apple düşmanı değilim bu arada sadece Apple "A" dese alkışlayacak adamlar var ondan bahsediyorum.

Geri
Yukarı