iPhone 14 vs Samsung S22 Ultra

iPhone gerçekten rezalet bir ürün. Apple işlemciler gerçekten verimliler, saçma sapan düşük kapasiteli pillerle bile öyle ya da böyle kullanılabilmelerinin nedeni bu aslında ama iOS berbat bir işletim sistemi.

iPhone 12 kullanıyorum gerçekten 2-3 yıl önce çıkan ama güncelleme alan Android telefonlar çok daha kullanışlı.

iOS'ta navigation gesture olayı berbat, özelleştirme imkanı sıfır, Android'deki aşırı kullanışlı bir ton özelliğin eksikliğini hissediyorsunuz.

Mobil Safari, beklediğimden iyi çıktı, gesturelar falan gayet güzel ama iOS klavyesi rezalet.. Türkçe için swipe typing desteği yok falan..
Hocam bu sizin kendi görüşünüz. Bana göre iOS Çok sade, kullanışlı ve basit. Sizin bu dediğiniz şeylerin çoğu öznel bir ifade. Bana göre de Android berbat, rezalet.

İPhone 14 serisinin S23 serisi ile kıyaslanması ve Ultra modelin de Pro ya da Pro Max model ile kıyaslanması gerektiğini söyleyeyim öncelikle. Asıl soruya gelirsek de: Ben Android kullanmayı daha çok tercih eden biri olarak S22 Ultra tercih ederim. S23 serisi de beklendiği gibi olursa belki onun yerine S23+ tercih ederim. En büyük sebep 8 Gen 1 ile 8 Gen 2 arasındaki verimlilik ve denge fark olur.

Hiçbir seri üretim telefon Samsung un kalitesine ulaşamaz bana göre.
Hocam şu anda kullandığınız telefonu övmeye çalışıyorsunuz, anlıyorum sizi. 30 Bin lira verdikten sonra ister istemez çoğu kişi de bu istek olur zaten. iPhone uzun ömürlük açısından Samsung'u geçemez bile. Samsung şu anda iyi bir cihaz olabilir ama birkaç sene sonra bakalım yine aynı performans var mı ? Yine güncelleme alıyor mu diye ?

İOS u da kullandım ve gördüm Samsung tekler konuyu merakımdan açtım ve fikirlerinize saygı duyuyorum.
Sakin bile cevap vermişsiniz, tebrikler. Bu saygısızları boşverin. Onlar babasının markası gibi bir markayı ezbere savunmaya devam etsin. Daha önce bana da denk gelmişlerdi ve ben dayanamamıştım ve sonra suçlu diye ben kalmıştım.

Bu arada iPhone 14 ile de S22 Ultra karşılaştırması çok saçma. Birisi Ultra model diğeri de düz model. S22 İle de iPhone 14 Karşılaştırılamaz. iPhone 14 geçer çünkü çoğu anlamda. Şu anda S22'yi iPhone 11 ile karşılaştırabilirsiniz çünkü. İkisinin de fiyatı yakın.
S22, aklınıza gelebilecek her konuda 11 modelinden fersah fersah önde.

Ayrıca aynı fiyatta değiller, S22 899 dolar iPhone 11 ise 399 dolar. Bu arada kötü bir haberim var, 5 yıl sonra da S22 Ultra daha iyi olacak.

Hocam şu anda kullandığınız telefonu övmeye çalışıyorsunuz, anlıyorum sizi. 30 Bin lira verdikten sonra ister istemez çoğu kişi de bu istek olur zaten. iPhone uzun ömürlük açısından Samsung'u geçemez bile. Samsung şu anda iyi bir cihaz olabilir ama birkaç sene sonra bakalım yine aynı performans var mı ? Yine güncelleme alıyor mu diye ?
Ben kendi telefonumu övmeye çalışmıyorum, İphone uzun ömürlü bir telefon değil bunu anlatmaya çalışıyorum, İphone nin yeni modeli geldikçe eski modelleri zayıflıyor ve alınmıyor, Samsung ise tam tersi eski modelleri bile günümüze uygun ve güncelleme alıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı