iPhone 14'ün dudak uçuklatan fiyatı açıklandı! iPhone 14 30.999 TL!

Almayın usta, almayın. Yapacak bir şey yok. Almayacağız. Alamayacağız. Ben artık teknolojik gelişmeleri bile takip etmeyi bıraktım ki, siz niye bakıyorsunuz? Intel'in 11-12.nesil işlemcileri hakkında en ufak fikrim yok mesela. Abidik gubidik çiğdemler falan gelmiş. Yeni monitörler falan geliyor, Süper Düper anakart zımpırtları falan, RTX 4000 serisi, TDP hesaplamaları yok Max Q yok Max bilmem ne... Boş verin ne uğraşıyorsunuz boş boş?

Hayır param olsa bile almam, n'apıcam sanki? Giderim profesyonel fotoğraf makinesi alırım yanına da A53 gibi orta seviye bir şey çekerim. Adam olana çok bile.

@Canoktun, gerçekten olaya çok objektif bir yorum getirmişsiniz; tebrik ediyorum 😇.

Ayrıca Apple'ı eleştiremiyoruz ve Apple'ın bununla uğraşmasına gerek bile yok. Çünkü sağ olsun Apple FanBoy'ları, ne modellerine laf ettirtiyor ne de markaya! En ufak eleştiride aksini kanıtlamak için ellerinden gelen her şeyi yapıyorlar, kendi bildikleri yanlış bile olsa!

Şaşırtmayan ve sorun olmayacak fiyattır.

Apple, kendini uzun yıllardır pazarlama ile kendini devam ettiren bir şirket. Artık öyle bir noktaya geldi ki yüz bine satsalar bile bolca satacaktır ürünleri. O kadar başarılı pazarlama yapıyorlar ki rakipleri iyi olsa bile kimse iyi demiyor. O kadar iyi pazarlama yapıyorlar ki gerçekten berbat ürünler yapsalar bile en fazla 1 gün eleştiriliyor. Bakın şu iPhone 14'ün çentik yerine gelen tasarımı daha önce başka bir firma yapsa herkes linçleyecekti. Yok ölü nokta, yok çirkin diye. iPhone SE 3 gibi bir telefonu başka firma yapsa batma noktasına getirirlerdi.

Android'de güvenlik açığı çıkınca hemen ağıza yerleşiyor güvensiz diye ama Apple'da ne akdar skandal olursa olsun 2 güne unutuluyor.

En basitinden tasarımı senelerdir değiştirmeseler hemen çöp derler telefonlara ama konu Apple'a gelince bir dokunulmazlık geliyor. Bu başarı mühendislikten, inovasyondan değil de bir pazarlama dehasından kaynaklanıyor. Bu durum ileride çok ciddi problemlere yol açacak gibi geliyor. İnsanlar hiçbir şeyi sorgulamayıp araştırmıyor, klişelerle yaşıyor. Çok kötü bir durum.

Telefon zaten aşağı yukarı beklenildiği gibi bir telefon. Fiyatın böyle olacağı da belliydi. Artık ciddi bir yenilik lazım. Bu firma neredeyse tekel oldu. Bir devrim illa gelecek, bu iş böyle tek markayla gitmeyecek.

Hocam söylediklerinize ben de katılıyorum kısmen, ancak Apple her ne kadar mobil cihaz konusunda bir miktar inovasyonda geride kalsa da az önce tüm lansmanı geç de olsa izledim ve gayet güzel yenilikler getirmişler. Artık mobilde eskisi gibi büyük inovasyonlar yok. Bunu katlanabilir LTPO ile yapacaklar ki ciddi çalışmalar var hem Samsung hem de Xiaomi tarafında.

Benim lansmanda iphone konusunda dikkatimi en çok çeken iPhone Satellite connection ve Apple Watch Ultra . Apple sanırım hem uydu telefonu hizmeti veren şirket ve üreticilere hem de outdoor spor yapan kişileri hedefleyen garmin ve türevlerinin alanına girip ısırmaya başlamış.

Burada ekosisteminin gücünü ve loyalty(sadakat) kullanarak darmadağın edeceğini düşünüyorum. Hatta scuba ile ilgili kısımda da meraklısı için ciddi bir alternatif olacaktır Apple Watch Ultra.

2007'deki ilk iPhone'un tanıtımı ve sonrasındaki inovatif gelişmelerden sonra büyük ilerleme sağlamamış olabilir cihazlar ama halen kendi tasarladıkları Bionic işlemcileri ile hemen hemen diğer SoC üreticilerini tokat manyağı yapıyorlar. Keza kamera (ISP) konusunda da ellerine pek su dökebilen olmadı. Çok daha iyiler ve her seferinde kendilerini geliştiriyorlar.

Bu dediklerimden Apple kullanan biri olduğum sanılmasın, 3GS'den sonra bir daha almam ve kullanmam dedim. Nedenleri detaylı burada anlatmama gerek yok.

Ama endüstri de ciddi bir rekabete doğru gidiyor Apple ve benim rakiplerim Android ekosistemi ya da Huawei ekosistemi değil demekte. Ben bu lansmandan bunu anladım.

Son söz; AOD sonunda gelmiş. Hadi bakalım. 6-7 sene geçti ama olsun bu da bir gelişme. Ama Apple işte, dim out yapmış ana ekranı heheh

Hep reisi düşürmek için oyun bunlar. Kanmayın bu oyunlara.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Çıtayı biraz daha yükseltelim:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Çıtayı biraz daha yükseltelim:
Her yerde dikkat çekiyoruz maşallah!

Aynı özelliklere sahip iki telefon:Biri İphone 13 biri İphone 14.Biri 27 bin TL,diğeri 30 bin TL.Apple bu sene iki yeni İphone tanıttı.İphone 14 Pro ve Pro Max'i paranız yetiyorsa alabilirsiniz güzel yenilikler var.Özellikle Dynamic İsland çok hoşuma gitti.Ama onun dışında İphone 14 ve 14 Plus alınmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı