iPhone 15 durduk yere "kamera orijinal değil" uyarısı veriyor

hukukçubey

Hectopat
Arkadaşlar 05.10.2023 tarihinde Teknosa'dan iPhone 15 128 aldım. 1 yıl da kaskolattım. Telefonda hiçbir sorun yoktu. Bugün akşam saatlerinde fotoğraf çekmek için kamerayı açtım. Arka kamera açılmadı ekran simsiyah kaldı. Ön kamera açılıyordu. Telefonu kapatıp açtım. Arka kamera bu sefer açıldı ama kamera orijinal değil uyarısı verdi. Sorunun yazılımsal olduğu açık çünkü kapalı kutu aldım ve hiç tamire gitmediği gibi 5 aydır da tonla fotoğraf çektim hiç bu sorunu yaşamadım. Yarın 18:30'da Apple beni arayacak ama bu sorunun çözümü var mı?

iOS 17.4.1 son sürüm kullanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yazılımsal çözüm sağlanacaktır. Yazılımsal çözülmez ise yenisiyle birebir değişim yapılabilir.

Bu arada telefonu kaskolatmak kadar gereksiz bir şey yok. Kaskolattığınız sözleşmeye bakarsanız %99'unda yan sanayi parçalarla yan sanayi işçilik teminatı olduğunu görebilirsiniz. Ve bir de çoğu durumda sizden para istiyorlar. Kasko masko hikaye yani. Tamamen müşteriyi kandırmaca. Şikayet var sitesinde bolca şikayet okuyabilirsiniz.

Yazılımsal çözüm sağlanacaktır. Yazılımsal çözülmez ise yenisiyle birebir değişim yapılabilir.

Bu arada telefonu kaskolatmak kadar gereksiz bir şey yok. Kaskolattığınız sözleşmeye bakarsanız %99'unda yan sanayi parçalarla yan sanayi işçilik teminatı olduğunu görebilirsiniz. Ve bir de çoğu durumda sizden para istiyorlar. Kasko masko hikaye yani. Tamamen müşteriyi kandırmaca. Şikayet var sitesinde bolca şikayet okuyabilirsiniz.
Hocam bilmez miyim.. Mecburen her aldığım telefonu kaskılatıyorum. Evde canavar bir kardeşim var. Telefonu haşat ediyor. Daha önce de 2 telefonu onarılamaz hale getirdi, kasko ile %60ını çek olarak aldık. Bu şekilde bir nebze sübvanse edebildiğimden yaptırdım.

Sorun yaşamayı geç, apple destek uygulamasına girerek 27 mart 18:30'da beni arayın şeklinde talep oluşturuyorsun ve saniyesinde kabul ediliyor. Xiaomi telefonum olsa garantili olsa ve benzer yazılımsal problem yaşasam 3 hafta garantiye göndermek zorunda kalırdım...

Edit : Şimdi apple ile bağlanıldı. Yazılımdan geçti donanımdan kaldı. Sorunun donanımsal olduğunu söyledi.

03.04.2024 itibariyle cihazım swap cihaz ile değişti.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı