iPhone 15 nasıl şarj edilmeli?

Garipman

Zeptopat
Daha fazla  
Arkadaşlar sıfır dümenden bir iPhone 15 aldım bir sürü sıkıntıyla karşılaştıktan sonra güncelleme kıl yün falan filan şu an düzeldi. Bu telefonu nasıl şarj etmeliyim? Kaçta takayım kaçta çıkartayım? Detaylı şekilde anlatacak arkadaşlar var mı?

20 altına indirmeden şarj etmeye çalış pil ayarlarından batarya sağlığı kısmına gir ve oradan optimize şarj gibi bir şey var onu aç.

Daşlar sıfır dümenden bir iPhone 15 aldım bir sürü sıkıntıyla karşılaştıktan sonra güncelleme kıl yün falan filan şu an düzeldi. Bu telefonu nasıl şarj etmeliyim? Kaçta takayım kaçta çıkartayım? Detaylı.

%80 olduğunda çıkartman daha sağlıklı olur. Apple telefonlarda çakma şarj aleti kesinlikle kullanma. Evet şarj aletleri gereksiz pahalı ve kutudan adaptör çıkmıyor ama eğer 70k verip o telefonu alıyorsanız kesinlikle orijinal bir şarj aleti alın. Çakma şarj aleti kullanımı ile bozulan cihazlar garantiye dahil değil. İyi günler.

%80 olduğunda çıkartman daha sağlıklı olur. Apple telefonlarda çakma şarj aleti kesinlikle kullanma. Evet şarj aletleri gereksiz pahalı ve kutudan adaptör çıkmıyor ama eğer 70k verip o telefonu alıyorsanız kesinlikle orijinal bir şarj aleti alın. Çakma şarj aleti kullanımı ile bozulan cihazlar garantiye dahil değil. İyi günler.
Çakmadan kasıt ne? Apple marka olmayanlar mı?

Telefonların bataryaları içerisinde elementler bulunur. Bu elementler, şarj azalırsa birbirine temas eder ve tepkimeye girer. Bu da pil sağlığının düşmesine sebep olur. Şarjınız %100 olursa yine tepkime olur ve yine de şarjınız azalır ancak bu, %20 altına düşmesi kadar önemli değil. %20 altına düşürmezseniz çok iyi olur. %80 in üstü de zararlı ancak bunun etkisi aşırı az ve bunu telefonun içindeki teknolojiler dengeleyebiliyor. Bir de telefonun şarjının bitip tamamen kapanıp uzun süre kapalı kalmasına da izin vermemeye çalış. Bu hepsinden de zararlı.
Kaynak:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Tüm bataryalar için 20 ile 80 arasında gidip gelmek en sağlıklısıdır. Yine de telefon bu, dışarıda şarjın falan bitsin istemezsin, bu yüzden sadece %15'ten sonra kullanmayı bırak yeterli.
Bildiğim kadarıyla pili sonuna kadar bitirmek, sonuna kadar doldurmaktan daha çok zarar veriyor

Arkadaşlar sıfır dümenden bir iPhone 15 aldım bir sürü sıkıntıyla karşılaştıktan sonra güncelleme kıl yün falan filan şu an düzeldi. Bu telefonu nasıl şarj etmeliyim? Kaçta takayım kaçta çıkartayım? Detaylı şekilde anlatacak arkadaşlar var mı?
%80'de şarj etmeyi kesme özelliği var. Pil kısmında bulabilirsin. Onu aktif et. %20 ile %80 arasında kullan. 1 yılda %5 anca düşer pil sağlığın.

Ya ben 3GS'ten beri ıphone kullanan birisiyim. %20 de sarja takın %80 de çıkartın muhabbeti çok fazla var ama günde 1 kez sarja takıyorum. Kolay kolay da pili düşmedi. (Oyun oynamıyorum) O tür sarj etmelere de ihtiyacım olmadı.

Tüm bataryalar için 20 ile 80 arasında gidip gelmek en sağlıklısıdır. Yine de telefon bu, dışarıda şarjın falan bitsin istemezsin, bu yüzden sadece %15'ten sonra kullanmayı bırak yeterli.
Bildiğim kadarıyla pili sonuna kadar bitirmek, sonuna kadar doldurmaktan daha çok zarar veriyor
Sonuna kadar dolduğunda ve hâlâ şarjda kaldığında telefon kendiliğinden elektriği keser. Yani çok da önemsenecek bir şey değil.

Sonuna kadar dolduğunda ve hâlâ şarjda kaldığında telefon kendiliğinden elektriği keser. Yani çok da önemsenecek bir şey değil.

Evet öyle. Bilmeyenler için bahsettiğin iyi oldu. Bana kalsa ben kafamı buna hiç yormam, dilediğim gibi şarj ederim/bitiririm ama Apple cihazları pahalı olduğundan öyle yapmak baya zarar olur

Geri
Yukarı