iPhone 15 Pro şarj çok hızlı bitiyor

• Konuyu başlatan HCI
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 15
  • Görüntüleme 358
Arka plan sadece en çok kullandıklarını açık yapması daha mantıklı değil mi sürekli açtığında daha çok enerji harcıyor RAM oradan işlemciye yönlendiriyor vs ben kapalıda kullandım çok bir fark göremedim ama hücresel ile yenileme açık olursa çok internet yermi bilemedim.
Hücreselde 5G açıksa sürekli baz istasyonu aradığı için şarj yiyor 5G olmadığı için.

4G ayarlı ama şuanda genelde müzik dinlediğim için şarj %50 ekran süresi 3 saat falan arka planda çok şarj yiyor spotify
Bilmiyorum hocam ben yt music kullanıyorum pil kullanımı bu şekilde.

Dosya Ekleri

• IMG_0289.png
    IMG_0289.png
    116,5 KB · Görüntüleme: 15
Bilmiyorum hocam ben YT Music kullanıyorum pil kullanımı bu şekilde.

Benimki de böyle özellikle düne göre çok düşüş var yaklaşık 2 saat müzik dinledim gün içinde mobil veri bayağı açıktı az önce %43 şarj varken yemek yemeye gittim geldim 15 dakikada %40 olmuş anlamadım kimisi 1 hafta kullan pil yerine oturur diyor. Birde benim hücresel veride LTE ayarı yok 5G-4G olarak gözüküyor.

Dosya Ekleri

• IMG_3646.png
    IMG_3646.png
    120,3 KB · Görüntüleme: 16
  • IMG_3647.png
    IMG_3647.png
    113,9 KB · Görüntüleme: 12
  • IMG_3648.png
    IMG_3648.png
    114,4 KB · Görüntüleme: 11
Son düzenleme:
Benimki de böyle özellikle düne göre çok düşüş var yaklaşık 2 saat müzik dinledim gün içinde mobil veri bayağı açıktı az önce %43 şarj varken yemek yemeye gittim geldim 15 dakikada %40 olmuş anlamadım kimisi 1 hafta kullan pil yerine oturur diyor. Bir de benim hücresel veride LTE ayarı yok 5G-4G olarak gözüküyor.

1 hafta olmadıysa alalı bir tık daha iyi duruma geliyor hocam 2. hafta bende öyle oldu şarj süresi bir de ilk günler çok kurcalanıyor hevesten ondan da kaynaklı.

Bir de tavsiyem %25 civarı bir telefonu kapatıp açın şarj yüzdesi % 4 5 düşecek ardından şarja takın sonra %100e kadar şarj edin sonra yine istediğiniz gibi şarj etmeye devam edin tabii normalde sürekli %100 şarj etmiyorsanız ben arada %100 edip genelde %80 %20 kullanıyorum.

1 hafta olmadıysa alalı bir tık daha iyi duruma geliyor hocam 2. hafta bende öyle oldu şarj süresi bir de ilk günler çok kurcalanıyor hevesten ondan da kaynaklı.

Bir de tavsiyem %25 civarı bir telefonu kapatıp açın şarj yüzdesi % 4 5 düşecek ardından şarja takın sonra %100e kadar şarj edin sonra yine istediğiniz gibi şarj etmeye devam edin tabii normalde sürekli %100 şarj etmiyorsanız ben arada %100 edip genelde %80 %20 kullanıyorum.

Evet kapattım %27'den %24'e düştü sonra 10 dakika kullandım %1 bile düşmedi ekranı kilitledim birkaç dakikaya elime aldım %2 birden daha düşmüş ( kullanırken inmiyor ekran kapalıyken düşmüş) şimdi şarja takacağım %100 olunca alırım 4-5 güne bende %80 sınır ayarına alırım muhtemelen ama dediklerinizi şu an yaşıyorum alalı 3 gün oldu cihazı pilinin bozuk olmasından şüpheleniyordum servise vermeyi düşündüm. Dün baya iyi gitti şarjı bugünse düne göre daha hızlı umarım en kısa sürede geçer

Yeni konular

Geri
Yukarı