iPhone 15 Pro vs Pro Max

ansa

Femtopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RTX 4070 Tİ
İ7 13700K
32 GB RAM
MSİ MPG Z690 CARBON Wİ-Fİ
Telefon: iPhone 15 Pro Max
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar selam, uzun süredir bir telefon almıyorum ve hazır yeni iPhone serisi çıkmışken almak istiyorum. Hala 6S kullanıcısıyım bu arada. iPhone 15 Pro ve Pro Max arasında kaldım. iPhone 15 Pro hem hafif hem de daha ergonomik diye duydum ama sorun şu; IPhone'un Pro serilerinde Pro Max'e göre batarya daha kötü oluyor. Birçok insana sordum Pro Max al dediler. Sizce Pro Max alırsam bir sorun yaşar mıyım? Tek elle de kullanabilir miyim?

Tek elle zor kullanirsiniz, Pro Max gercekten buyuk bir telefon bana gore. 6S'ten iPhone 15 Pro'ya gecen bir kullaniciya bile Pro ekrani buyuk gelecektir.

Ben kullanim kolayligi ve agirlik acisindan Pro secerdim.

Büyük ekran istiyorsan pro max al. Tek elle de kullanabilir miyim sorusu kişisel bir soru bir apple mağazasına git iphone 14 pro max'i tek elle kullanabiliyor musun bir bak derim.

Bende 14 Pro Max kullanıyorum ve büyük ekran olması çok daha iyi. Bataryası, kamerası gerçekten daha iyi oluyor. Ayriyeten telefonun bir ağırlığı ve karizması oluyor.

12 Pro kullanırken hiç dikkat çekmiyordu telefon. 12 Pro Max'e geçince daha ön planda oluyor telefon. Mesela abimde de 14 Pro var ama telefonun çekiciliği yok. Bende büyük ekran seviyorum diye geçen gün 14 Pro Max'e geçtim ve her ortamda o telefonun çekiciliğini hissedebiliyorsun.

Ama önemli olan havalı çekici olması değil. İyi olması. Abimle karşılaştırıyoruz ve benim ki az da olsa daha parlak çekiyor. Çok bir fark yok ama.

Birde o kadar para verip batarya da en iyi performansı alman gerekiyor.

Ben Pro Max'ı tek elle kullanabiliyorum, bataryası kağıt üstündeki kadar kötü değil, günlük kullanımda neredeyse aynı diyebiliriz. Ağırlık konusunda yorum sizin. Pro 128 GB ile başlarken Pro Max 256 GB olarak başlıyor satışa. Bana kalırsa zaten en düşük 256 GB almak gerekli. Fiyat farkı size dokunmayacaksa Pro Max alın derim. Her sene yenilemediğiniz açık. Pro Max'a yönelebilirsiniz. Ancak oyun vs. için de kullanacaksanız 512 GB Pro düz modeline de yönelebilirsiniz, yaklaşık aynı fiyata geliyor.

Tek elle zor kullanirsiniz, Pro Max gercekten buyuk bir telefon bana gore. 6S'ten iPhone 15 Pro'ya gecen bir kullaniciya bile Pro ekrani buyuk gelecektir.

Ben kullanim kolayligi ve agirlik acisindan Pro secerdim.
Ben tek elle çok rahat kullanıyorum hocam. Ama dediğiniz gibi 6'dan Pro Max zor gelir. Ben iPhone 7'den 11'e geçerken zorlanmıştım.

İphone 15 Pro Max daha uzun video oynatma süresi (29 saate kadar video oynatma) veriyor, İphone 15 Pro'ya göre 6 saat daha fazla ama tek elle kullanma konusunda İphone 15 Pro Max ile İphone 15 Pro arasında 0.6'' fark var. İphone 15 Pro Max 6.7'' İphone 15 Pro ise 6.1''. Ben olsam (başlangıç fiyatı üzerinden konuşacağım) aradaki 12.000 TL farka değeceğini düşünmez İphone 15 Pro alırdım.

Aradaki tek fark boyut ve pil performansi degil. 15 Pro Max’te 5x telephoto, 15 Pro’da 3x telephoto var. Aradaki fark hissedilir, eğer büyük telefon sorun olmazsa ve kamerayla haşır neşirsen 15 Pro Max daha mantıklı ama benim için kamera her ne kadar önemli olsa da 15 Pro alırdım.

Oyun oynamayacaksanız büyük ekran telefon almayın derim. Hem cepte rahat taşınması, hem ele tam oturması, hem tek elle kullanılabilirliği oldukça yeterli normal IPhone'ların. Dışarıdan da oldukça zarif ve tam bir şahsi telefon görüntüsü veriyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı