iPhone 16 Modelleri Tam Ekranlı Tasarıma Sahip Olabilir

61803b06847ec7895095027cbb7a3e74.jpeg

Yıllar ilerliyor ama hala gelecek modeller üzerinden "tahmin" yarışına devam ediyor medya. Yarın tasarım dilinin değişmeyeceğinden nasıl emin olabiliriz ki? Daha 14 ve 15 çıkmadan, teknolojinin bu arada neler getireceği belli olmadan tahminde bulunuluyor. Hiçbir anlamı yok.

İnsanların çentikle olan sorunu nedir anlayamıyorum, bence tasarım olarak çok şık gözüküyor ve ekranın sadece çok çok küçük bir kısmını kullanmamak sorun olmamalı bence. Zaten 13 ile çentik daha da küçüldü. Kaldırma şansları olsa bile kalkmamalı bence çok hoş gözüküyor. iPhone 6S kullandığım için de biraz böyle geliyor olabilir ama önemi yok :D.

Arkadaşlar farkında mısınız bilmiyorum ama. Apple ne kadar yenilik yapmasa da bu kadar istikrarlı bir biçimde aynı şekilde özelliklerini koruyarak piyasaya hâkim olması, bizim burada gelip dalga geçmemizle olmuyor istatikler her şeyi göstermekte.

Her sene aynısının bir tık farklı telefon ve yine şirket cirosu tavanlarda. Değişik değişik tasarım deneyen firmaları görüyoruz.

Gerçi bir kere ağzımıza dolanmış artık ne yapsalar yaranamayacaklar gibi. :)

@NoobEller Apple yenilik yapıyor, sadece sazan gibi atlamıyor. Çoğu gelişmenin standartlaşması ve düzgün çalışmasını da onlara borçluyuz. Kendisi bir tepe marka, diğerleri gibi kendini kanıtlama çabasına ve bunun sonucunda kullanıcısına saçma şeyler yaşatma mecburiyetinde değil. Bir çizgisi var ve zamanla yeniliklerde bulunuyor. Diğerleri ise buradan bir pay çıkarma peşinde. Risk alabiliyorlar ve almak zorundalar pay alabilmek için.

Arkadaşlar farkında mısınız bilmiyorum ama. Apple ne kadar yenilik yapmasa da bu kadar istikrarlı bir biçimde aynı şekilde özelliklerini koruyarak piyasaya hâkim olması, bizim burada gelip dalga geçmemizle olmuyor istatikler her şeyi göstermekte.
Bazı özellikler geç geliyor diye dalga geçiliyor ama geç gelse dâhi stabil çalışan bir kullanım sunuyorlar en azından.
Bir de her seferinde üst seviye telefon çıkarmaları da ekmeklerine yağ sürüyor sonuçta İOS yazılımını kullanan başka bir rakip marka yok. :)

Bu kamera, ekran ve çentik muhabbetinden sıkıldım. Artık batarya teknolojisini geliştirsinler, 120 Hz 2K gibi ekranlar çıkarıyorlar batarya dayanmıyor.

Geri
Yukarı