Iphone 3G Whatsapp Sorunu

fenomertcan

Kilopat
Merhaba arkadaşlar ilk başlığım biraz heyecanlıyım.Telefonumun bozulmasıyla elime bir adet Iphone 3G 8GB geçti.4.2.1 yani son sürüm yüklüydü.Hemen Apple üyeliği alıp app store a girdim ve bir tane bile program yükleyemedim(Facebook,Twitter vs.) hepsi IOS 5,6,7 ne verdiyse istiyordu.Whited00r yazılımını buldum ve telefon yeniden doğdu.Fakat Whatsapp apple zoruyla Iphone 3G ye desteğini kaldırdı.Kısacası Whitedoor 7 yüklü Iphone 3G me Whatsapp yükleyip başarıyla çalıştırmamın bir yöntemi var mı?Şimdiden teşekkürler hayırlı ramazanlar :)

Dostum bu problem beni de günlerce uğraştırmıştı fakat çözümünü bulamadım. Yüklerim diyen telefoncular var ama adamlar 40-50tl ücret istiyorlar telefonu zaten 80 tlye aldığım için oralı bile olmadı üste 50tl verip 3gs aldım tüm uygulamaları kullanıyorum.

Çok teşekkür ederim yine görüp yazdığın için.Üniversite sınavına hazırlanıyorum son senem böyle olması daha iyi oldu aslında kafamı meşgul etmesin.Düzgün bi yeri kazaniyim allahın izniyle sonra Iphone 6 aldırırım.Peki bir şey sorucam bu elimdeki 3g az kullanılmış Türkiye kayıtlı sağlam bi telefon ben bunu telefoncuya versem bana düzgün sorunsuz kazıksız bir 3gs veririr mi belli bir ek ücret karşılığı ve vericek olursam Whitedoor la hacklenmiş bir şekilde mi yoksa orjinal yazılımla mı veririm?

Biraz daha açmam gerekirse, (Arkadaşın ağzından anlatıyorum) 80tl + 2 akşam yemeğine bir arkadaşımla anlaştım. Ondan aldığım zaman içinde whatsapp yüklü idi . Ben enayilik yapıp telefona format attım ve bir daha ne whatsapp nede bir başka programı yükleyemedim. Bir müddet kullandıktan sonra 100 lira'ya arkadaşıma (annesine alıyor) sattım ve bir başka arkadaşımın Z1 alması sebebiyle boşa çıkan iphone 3gs telefonunu 150 liraya aldım. Telefon Fransa kayıtlıydı ve sim kilitliydi ben yine yerimde duramadım ve telefona format attım :D Ve soluğu telefoncuda aldım Fransa'ya bir mail gitti ve telefonumu sim-free durumuna getirdiler. Bunun içinde bir 50 lirada telefoncuya ödedim. (Hikayede söz konusu olan kişi ben değilim. Yakın bir arkadaşım.)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı