iPhone 5 mi iPhone 5c mi?

İp5 ler çok iyi telefon olduğundan yanları kutunun içinde soyulmuş olarak geliyordu. Özellikle o kadar çok iyiydiki bataryalar ilk günden şişenler bilenler oldu. Cepteki bozuk 1 lira ile yan tarafı bile cepte büküldü. Pantolonunun arka cebine koyup hezenler daha oturmadan telefon oval oldu. İlk parti ürünlerin 5de3 ü geri iade edildi çok kaliteli olduklarından değilmi arkadaşım . İyice bi araştır gözünle gör. Ben bile 3 tane kutu actırdımda vodafone subese hepside soyuktu. Kabul etmek lazm apple hiç bir modelinde bu kadar sorun şikayet yaşamadı. sen hiç 5c nin bi sorununu gördün mü? Sadece tutulmadığı için (o da apple ucuz telefon dedi diye dandik telefon olduğunu sandıkları için) pek alan olmadı. Apple ın tek utanç kaynağı ip 5 dir. 5c iyidir. Siz cahil kardeşimizin dediğine bakmayın biraz araştırırsanız benim dediğime geliceksiniz
Kardeşim ben kullanıyorum da söylüyorum değil mi ? Neden benim telefonumda öyle sıkıntılar yok ? Hiç bir sıkıntısını görmedim. 5c'nin de kenarlarının ve arka tarafının hep toz topluyor ve içinde 5'den farklı olarak kalın bir plastik ve içinde yüklü gelen ios 7.

Son düzenleyen: Moderatör:
IPhone 5 ile 5c'nin özellik bakımından hiçbir farkı yok. Sadece 5c'nin dışı plastik o kadar.

Bu dedeoglu saçmalıyor ya. Sen telefonuna bakmayı bilmiyorsan telefonun ezilir de, çizilir de. Bir buçuk yıldır iPhone 5 kullanıyorum telefonda en ufak bir çizik bile yok. Bir plastik parçası olan 5C'yi önermenin de bir mantığı yok.

Bütçe var ise 5S alın. Ama sınırlı bir bütçe var ise ve İphone kullanmak istiyorsanız İphone 5 derim. 5C'yi 5'den ayıran ; İos 7 ile gelmesi ve farklı renk seçenekleri olması. Ama 5, 5C'den daha kaliteli bir kasaya sahip. Tercih size kalmış.

Bu dedeoglu saçmalıyor ya. Sen telefonuna bakmayı bilmiyorsan telefonun ezilir de, çizilir de. Bir buçuk yıldır iPhone 5 kullanıyorum telefonda en ufak bir çizik bile yok. Bir plastik parçası olan 5C'yi önermenin de bir mantığı yok.

Aslan parçası ilk önce at gözlüğünü çıkaracaksın. Biz senin telefonundan bahsetmiyoruz. Genel konuşuyoruz. Senin deden 40 yıldır sigara içip ölmediyse seninde sigara içince ölmeyeceğin anlamına gelmez. Senin telefonun sağlamsa herkesin bahtına sağlam cıkacak diye bişey yok. Apple 5s in yanında 5 c'yi çıkardı 5'in telafisini yaptı. Apple her zaman yeni özelliklerle gelir. Aynı telefonu tekrar üretmez. Ağzınla söylüyorsun 5'in aynısı sadece dışı farklı diye.

Demek ki ilk çıkanda sorun oldu ki adamlar aynısını yaptılar, İphone 5 parasına satıyorlar. Sen şimdi bunu bilipte 5 alırsan aklımdan zorun var demektir. Burda millete sataşıp kendi bildiğin yanlışları doğru olduğunu insanlara anlatmak yerine biraz araştırsan öğrensen kendi yanlışlarınıda düzeltirsin kendinide geliştirirsin.

Fazla değil biraz araştırın. Hayat, hayat tecrübelerinden ibaret değildir. Bu hayat tecrübeleride insanların aklını kullanmayıp burnunun dikine gidip sonucundada keske demektir hatırlatırım ' •'

Fiyat aralıklarını takılmayınız.
iphone-5c-ve-iphone-5s.jpg

Bir firma bir ürün çıkarıyorsa önceki ürünlerinin sorunlu olduğu için değildir, her zaman güncel olmanın bir nevi gereksinimleri ile çıkarıyordur.

Sen iPhone 5 hakkında internetten duyduklarınla konuşuyorsun, biz iPhone 5 kullandığımız için tecrübelerimizi baz alarak konuşuyoruz.

@dedeoglu003
Bak dostum, senin buradaki amacın tavsiye değil resmen karalama. Her yaptığın yorumda 5'in sorunlu olduğunu iddia ediyorsun. Gözünle gördün mü ki burada karalıyorsun. Kullandım de anlayalım. Biz burada tecrübelerimizi söylüyoruz. Neden aynı sıkıntılar bizde olmuyor ? Demek ki bir yanlışın var.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı