iPhone 5 mi iPhone 5c mi?

Konu kavgaya dönmeye başladı. iPhone 5s alın işte. Uzatmaya gerek yok. Pişman olunacak bir telefon değil.

5 vs 5c arasındaki fark sanırım sadece kamera 5'in kamerası 5C'e göre daha iyi ve 5C'nin arkası plastik cok fazla toz tutuyor. ( 5 <3 )

Son düzenleyen: Moderatör:
Aslan parçası ilk önce at gözlüğünü çıkaracaksın. Biz senin telefonundan bahsetmiyoruz. Genel konuşuyoruz. Senin deden 40 yıldır sigara içip ölmediyse seninde sigara içince ölmeyeceğin anlamına gelmez. Senin telefonun sağlamsa herkesin bahtına sağlam cıkacak diye bişey yok. Apple 5s in yanında 5 c'yi çıkardı 5'in telafisini yaptı. Apple her zaman yeni özelliklerle gelir. Aynı telefonu tekrar üretmez. Ağzınla söylüyorsun 5'in aynısı sadece dışı farklı diye.

Demek ki ilk çıkanda sorun oldu ki adamlar aynısını yaptılar, İphone 5 parasına satıyorlar. Sen şimdi bunu bilipte 5 alırsan aklımdan zorun var demektir. Burda millete sataşıp kendi bildiğin yanlışları doğru olduğunu insanlara anlatmak yerine biraz araştırsan öğrensen kendi yanlışlarını da düzeltirsin kendini de geliştirirsin.

Fazla değil biraz araştırın. Hayat, hayat tecrübelerinden ibaret değildir. Bu hayat tecrübeleride insanların aklını kullanmayıp burnunun dikine gidip sonucundada keske demektir hatırlatırım ' •'

@dedeoglu003; lütfen üslubunuza dikkat ediniz, aksi halde ceza alacaksınız. Technopat forumlarında hiç bir üyeye "aslan parçası" tarzında konuşamazsınız. Yaşınızı bilmiyorum ancak "aslan parçası" tarzında konuşabilecek kadar erişkin bir yaşa sahipseniz sosyal ağlarda insanlara karşı kullanılacak hitap tavrını da bilip saygı çerçevesinden çıkmadan konuşmayı bilmelisiniz. İlk hatanız olduğundan ötürü ceza vermek yerine yalnızca uyarı ile size bildiriyorum, tekrarı halinde forumdan süreli uzaklaştırma alabilirsiniz. İyi forumlar.

@omy; Daha sakin ve tartışmaya yol açmayacak yorumlar yapalım lütfen, bu forumda her üyenin yorum yapma hakkı vardır, saçmaladığını düşündüğünüz yorumları raporlama sistemi ile yönetime bildirirseniz gerekli işlem yapılır. Kendiniz üyelere sert yanıtlar vermeyin lütfen. İyi forumlar.

5C'yi bilemem ama 5 gayet sağlam bir telefon, yaklaşık bir metre yüksekten düşürmeme rağmen herhangi bir deformasyon oluşmadı. Tabi arkasında ucuz plastik kap vardı. Rahat ve stabil.

Sadece bir defasında ufak bir kasılma problemi yaşadım, klasik yöntem kapatıp açtım sorun düzeldi. Bir daha da öyle bir sorun yaşamadım. Tavsiye ederim.

Üzülerek belirtirim ki iphone 5 kullandım. Gerçekten kasası berbatın ötesinde
daha sonra 5c. Kasasından memnunum anahtar demir para vb. şeylerle kılıfsız olarak aynı cebe koyabiliyorum. Hiç çizik yok şuanda bükülme, eğilme vb. yok. Hız olarak çok iyi. Ekran olarak da 6-7 kere düşürmeme rağmen (hiçbir koruma olmadan) çizilmedi.
Özellik olarak aynı olabilir ama bence 5c daha iyi.

Apple ' ın strtejisi her zaman son çıkardığı ürünü ön plana çıkarmak ve daha önce çıkardıklarını eskitmektir. Ancak 5 ile 5c arasında böyle bir durum yok. iPhone 5 mi ? iPhone 5c mi ? diye sormuşsun. Bence ikisinide tercih edebilecek sebeplerin var. Malzeme kalitesi olarak iPhone 5, en son çıkan, güncel telefon istiyorsan iPhone 5c. Özellik olarak aralarında büyük fark yok. Benim sana tavsiyem biraz daha bekle 5s al.

İphone5C alman daha mantıklı APPLE İphone5'i kedi yavrusu gibi bırakacak 5c,5s ve 6 ile devam edecek İos 8 4,4s,5'e gelmeyecek muhtemelen en düşük 5c olacak.

İPhone 5 gayet güzel bir telefon fakat yasin genç ise iPhone 5c renkli olamasindan dolayı onerilebilir . Ha saglamlik der isen 5 daha iyidir.

Bence iPhone 5 almalısın. Tabi illa bu ikisi arasından seçim yapacaksan. Yoksa biraz daha para koy iPhone 5S al gerçekten daha mantıklı olur. iPhone 5C alma çünkü hem dışı plastik hemde iPhone 5'in kamerası daha iyi. Bozuk para ile herhangi bir telefonu koyarsan da çizilir bu normaldir bence :) Sana önerim illa Apple diyorsan ve bu ikisi arasından seçim yapıcaksan iPhone 5 al bir de kılıf al rahatına bak derim :) Ama biraz daha para biriktirip iPhone 5S alırsan daha çok memnun kalırsın. Şimdiden hayırlı olsun :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı