İPhone 5S %20 Şarj Sonrası Kapanma Sorunu

emperorpalpatine

Hectopat
Makaleler
2
Merhaba arkadaşlar telefonumun batarya sapıttı. %20 olunca kapanıyor! Geri açıyorum şarjım %1 oluyor. Sizce batarya değişimi gerekli mi? Yoksa kalibrasyon etsek geçer mi? Telefonum ilk çıktığı gün alındı yani üzerinden tam 5 sene geçiyor garanti geçen yıl Ocak ayında bitti. İPhone 5S Gold kullanıyorum. Cidden bu sorun beni rahatsız etmeye başladı. İOS 11'i yüklediğim günden beri var. 5 senedir hiç bir arıza vermedi garantiye gitmedi şimdi sıkıntı vermeye başladı. Şarj kablom orijinal değil bu arada.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bataryanız ölmüş durumda. En kısa zamanda bataryanızı değiştirin. iOS 11 ile de pil sağlığı adında bir uygulama geldi. Pilinizin sağlığı %90'ların aşağılarında büyük ihtimalle. O yüzden cihazdan tam performans alamıyorsunuz.

Bataryanız ölmüş durumda. En kısa zamanda bataryanızı değiştirin. iOS 11 ile de pil sağlığı adında bir uygulama geldi. Pilinizin sağlığı %90'ların aşağılarında büyük ihtimalle. O yüzden cihazdan tam performans alamıyorsunuz.

Hocam pil sağlığım %100 olarak gözüküyor! Bu işte bir gariplik var bence. İnternette çözüm olarak kalibrasyon yapın diyorlar.

iOS 11 ile 5s'i batırdılar diyebilirim, ama bunu sadece iOS 11'e bağlamamak gerekli. Siz her ne kadar gözünüz gibi baksanız da telefona, o bataryanın içindeki de sonuçta bir kimyasal :) Yıllarca kullanımın ardından elbette ki batarya performansı zamanla kötüleşir. iOS 11 sadece üstüne tuz biber olmuş. Ayrıca orijinal şarj kablosu kullanmıyorsunuz da. Her ne kadar ufak da olsa orijinal parçalar kullanmak daha sağlıklı.
Batarya kalibrasyonu deneyebilirsiniz. Fakat tavsiyem bataryayı değiştirmeniz.

iOS 11 ile 5s'i batırdılar diyebilirim, ama bunu sadece iOS 11'e bağlamamak gerekli. Siz her ne kadar gözünüz gibi baksanız da telefona, o bataryanın içindeki de sonuçta bir kimyasal :) Yıllarca kullanımın ardından elbette ki batarya performansı zamanla kötüleşir. iOS 11 sadece üstüne tuz biber olmuş. Ayrıca orijinal şarj kablosu kullanmıyorsunuz da. Her ne kadar ufak da olsa orijinal parçalar kullanmak daha sağlıklı.
Batarya kalibrasyonu deneyebilirsiniz. Fakat tavsiyem bataryayı değiştirmeniz.

Orijinal şarj kablomun halini bir görseniz! Kablo aşınmıştı bende bantlamadım bir şey olmaz diye bir gün kablo bir yere takılmıştı tam çektim kabloyu sizlere ömür. Lightning ucu elimde kaldı. Şu an BİM'i bekliyorum valla! 39 TL gidip orijinal kablo alcam yine gelirse.

Yapılan ilk indirimde kendime bir tane almıştım ben de :) İyi ki de almışım, orijinal lightning kablom büküle büküle iyice soyulmuştu artık. Ben de BİM'den aldığım kabloyu kullanıyorum yaklaşık 2-3 haftadır. Bir sorun çıkmadı çok şükür.

Yapılan ilk indirimde kendime bir tane almıştım ben de :) İyi ki de almışım, orijinal lightning kablom büküle büküle iyice soyulmuştu artık. Ben de BİM'den aldığım kabloyu kullanıyorum yaklaşık 2-3 haftadır. Bir sorun çıkmadı çok şükür.

İşte Apple bu yüzden sorunlu bir firma. Kablolarının kalitesi berbat ötesi. Örgü kablo alsak orijinal olmuyor. En iyisi Apple özel bir örgü kablo falan çıkarsa. Ben şimdi telefonumu o göbekli pis servislerde yaptırmak zorundayım. Bir tanıdığım bataryasını değiştirtmişti Touch İd'i bozmuşlar. Bulunduğum şehirde (Sivas) zaten düzgün servis yok. En iyisi çöpe atayım ben telefonu.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı