iPhone 5S Almak

NexusHZ

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Türk Telekom'dan Ev Telefonu faturasının üstüne 78 TL x 24 Ay taksitle bir iPhone 5s satın almayı düşünüyorum. Maalesef bankalar kredi vermiyor telefon için. Telefonun piyasa fiyatı 1500 TL Türk Telekom ile 1800 TL'ye geliyor. Gönül isterdi S6 gibi telefonlar alayım fakat 1900 TL'lik S6 3000 TL'ye satılıyor. Şöyle düşünüyorum şimdi iPhone 5S alayım 2 yıl kullansam yeter bana. 2 yıl sonra değiştiririm diye düşünüyorum. 2 yıllığına beni idare eder mi sizce?

Ve önümüzdeki yıllarda yeni güncellemeler bu telefonu boğar mı?

Onun dışında bilgi sahibi olmak için eksilerini ve artılarını yazarsanız sevinirim. Telefon hakkındaki görüşlerinizi merak ediyorum.

Bu arada şu an kullandığım telefon S3 Mini. Böyle bi telefondan iPhone'a geçiyorum. Bu da baz alınırsa sevinirim. Çünkü S3 Mini kullanılamaz hale geldi.

Arkadaşlar sana daha iyi cevap verir ama ben kendi düşüncemi söyleyeyim. Oyun oynayacaksan o telefona bulaşma hiç. Ekranı çok küçük bi eline al telefonu sana uyar mı bak. O telefona 1800 hiç verilmez ama nakit veremiyosan ve oyun oynamayacaksan günlük işler için ( whatsapp vb.) alabilirsin.

Arkadaşlar sana daha iyi cevap verir ama ben kendi düşüncemi söyleyeyim. Oyun oynayacaksan o telefona bulaşma hiç. Ekranı çok küçük bi eline al telefonu sana uyar mı bak. O telefona 1800 hiç verilmez ama nakit veremiyosan ve oyun oynamayacaksan günlük işler için ( whatsapp vb.) alabilirsin.

Oyun fazla oynamıyorum genelde sosyal medya, internette gezme film izleme vs yapıyorum.

Alınabilir, dokunmatiğin algılaması bile Samsunga göre çok fark ediyor. İOS 9 güncellemesi ile telefon yavaşlamışmı ama onu bir araştır çünkü iphone 4 kullanıyordum ben vakti zamanında İOS 7 çıkınca telefon kağnı gibi olmuştu.

Şubat 2014'den beri iPhone 5S kullanıyorum. iPhone'dan önce Samsung Galaxy S3 kullanıyordum. Şahsen telefonu bozulana kadar kullanmayı düşünüyorum. Bana sorarsan 1-2 sene daha güncelleme gelir. iPhone , Samsung'dan daha uzun süre kullanılabilir bir telefon. Bence düşünmeden al.

Alınabilir, dokunmatiğin algılaması bile Samsunga göre çok fark ediyor. İOS 9 güncellemesi ile telefon yavaşlamışmı ama onu bir araştır çünkü iphone 4 kullanıyordum ben vakti zamanında İOS 7 çıkınca telefon kağnı gibi olmuştu.
ios 9.3 iPhone 5'te bile tık demez iken 5s'deki performans muazzam. Kesinlikle alınabilir.

2 sene daha iPhone 5s güncelleme alacaktır. Performans konusunda iyi bir cihaz. Ama pil performansı iç açıcı değil. Hücresel veri açtığınız zaman en fazla 1-2 saat kullanabilirsiniz.

Telefon güzel telefon taksit olduğu için biraz fazla para veriyorsun. Taksit ile olsa bile bence o kadar parayı vermek iyi olmaz. Başka telefonlara yönelmeni öneririm.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı