iPhone 5S iTunes Geri Yükleme 9 Hatası

AraWnN

Kilopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba. Dün evde boşta duran iPhone 5S'i çıkartıp bakıyım dedim. Cihazı açtığımda Apple logosunda takılı kaldı. Ben de cihazı recovery moda alıp iTunes üzerinden geri yükleme yapmayı denediğimde "9" hatasını aldım. Aynı şekilde 3uTools programı ile geri yükleme yapmaya çalıştığımda ise "sending NORData" kısmında takılı kalıyor ve hata verip işlemi durduruyor. Evde ki imkanlarla bu cihazı düzeltmenin bir yolu var mıdır? Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

Ekran Alıntısı.PNG

jjjj.PNG

DFU moda alarak İTunes üzerinden restore edin.
Farklı USB portundan deneyin olmaz ise farklı kablo ile deneyin. Yine olmaz ise farklı bilgisayarda deneyin.

Büyük bir ihtimal donanımsal bir arıza var. Sebebi ise zaten bir cihaz durduğu yerde bozulmaz. Siz kullanmadığınız halde uzun süre sonra açıp kurtarma ekranına atıyorsa donanımsal bir arıza olma ihtimali yüksek.
Sanırım haklısınız. İnternette yaptığım küçük çaplı bir araştırma sonucu cihazın nand entegresinin değiştirilerek çözüme gidildiğini gördüm. Benim anlamadığım kısım şu; cihaz 4-5 aydır kutusunda duruyor. Durduk yere niçin böylesine bir donanımsal arıza meydana gelebiliyor?

Sanırım haklısınız. İnternette yaptığım küçük çaplı bir araştırma sonucu cihazın nand entegresinin değiştirilerek çözüme gidildiğini gördüm. Benim anlamadığım kısım şu; cihaz 4-5 aydır kutusunda duruyor. Durduk yere niçin böylesine bir donanımsal arıza meydana gelebiliyor?
Her şey olabilir. Oksitlenme yada fabrikasyon hatası olabilir ve bir süre sonra kendini belli etmiş olabilir. Garantisi yoktur zaten güvenilir bir yere götürüp baktırabilirsiniz sorunu tespit ettirirsiniz. Pahalı bir işlem olursa yaptırmazsınız zaten değmez o cihaz için.

Her şey olabilir. Oksitlenme yada fabrikasyon hatası olabilir ve bir süre sonra kendini belli etmiş olabilir. Garantisi yoktur zaten güvenilir bir yere götürüp baktırabilirsiniz sorunu tespit ettirirsiniz. Pahalı bir işlem olursa yaptırmazsınız zaten değmez o cihaz için.
Yedek cihaz olarak duruyordu. Dediğiniz gibi yaptırmaya değmez. İnternetten baktığımda ortalama 200 lira dolaylarında bir ücret talep ediyorlar. İlginiz için teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı