iPhone 5S - Recovery modda kalma sorunu

Porcelain

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Kendine Danışman
1 yıllık iPhone 5S'im'e bugün temiz bir format atmaya karar vermiştim fakat evdeki hesap çarşıya pek uymadı sanırım. 5S'i recovery moda aldım. (DFU neden almadım hiçbir fikrim yok, umarım sorun bu değildir.) iTunes'ı açtım, açmadan önce de A1457 model cihazım için uygun olan IPSW dosyasını indirdim. Recovery moddaki telefonu iTunes'a bağladım, uyarıları hataları geçip geri yükleye shift ile basıp IPSW dosyasını seçtim. Harika ilerliyor, Apple tarafından doğrulanıyor dedikten sonra olmalı, aynen şu hatayı alıyorum:

"Bilinmeyen bir hata oluştu. Kod 21. (Sıklıkla 14)

Apple sitesinden de baktım fakat nafile. USB'm orjinal. Evde bir USB daha var, onu kullandım. Sonuç yine aynı. Farklı USB çıkışlarına taktım denedim, yine aynı. Telefon öyle duruyor iTunes ve kablo işareti ile. Acil yardımlarınızı bekliyorum. İyi sosyaller.

Son düzenleyen: Moderatör:
iTunes en son sürüm mü ?

Son sürümse iTunes üzerinden indirmeyi dener misiniz ? İmzalanmamış bir sürüm kurmayı denemiş olmalısınız.

Tam emin değilim ama eğer ki kuramazsanız
galiba bu moddan çıkılabiliyordu.

Son sürüm evet. iTunes üzerinden nedense inmiyor. Hatta hata dahi vermişti sanırım. Sabaha kadar hatanın fotoğrafını atarım. Sanırım deneye deneye artık telefon sürümsüz. Yani restore edilmesi gerekiyor. İlginç bir şey oldu. Donanımsal bir sıkıntı olmadığı için garanti vb düşünmüyorum. *

Hala Recovery modda duruyor, aynen.

"Bu iPhone'un yazılımı şuanda yok. iTunes'ın son sürümüne sahip olduğunuza emin olduktan sonra tekrar deneyin."

Son düzenleme:
Önce iTunes’a güncelleme geldi mi diye kontrol edip güncelleyin. Sonra cihazı bilgisayara bağlayın ve güç tuşu ile orta tuşa basılı tutun. Apple logosu gelene kadar bırakmayın. Daha sonra eğer başarılı olursa cihazı bilgisayardan ayırın.

iTunes'u silip yeniden yükledim. Denediğinizi yaptım, ama yine iTunes ve priz resmi çıkıyor. Yüklenmiş bir iOS sürümü yok telefonda tahminimce. Yani normal açılmıyor. Geri yükleme yapılması gerekiyor. Kod 14 adlı hatayı alıyorum. Kabloyu değiştirmeyi düşünüyorum fakat ondan önce de diğer çözümleri istiyorum.

Çok teşekkür ederim fakat o veri kurtarma için değil miydi? Ben sadece format atamıyorum sanırım telefona. 14 kodlu bir hata veriyor iTunes'da.

Kod 14 hatası daha çok bağlantı hatları ile ilgili bir hata. Aynı USB portunu mu kullandınız her denediğiniz sırada? Yani bilgisayarın farklı USB portlarına bağlayarak denediniz mi? Ayrıca elinizdeki kablo orijinal ise farklı bir orijinal kablo ile deneme imkanınız var mı? Mesela komşudan alabilmek gibi. Hatta farklı bir bilgisayar ile de deneyebilirsiniz. Ayrıca bilgisayarınızda güvenlik sistemi varsa onu da kontrol edin belki bağlanmasına engel oluyor olabilir. iTunes'u silerken C klasöründe kalan dosyalarını da silip tekrar sıfırdan yükleme yapabilirsiniz. Ama sorun USB portunuz veya kablonudan kaynaklanıyor olabilir büyük oranla. Deneyip tekrar yazarsanız sevinirim.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı