iPhone 5s Touch ID Değiştirme ve Çalışmama Sorunu

Home tuşu değişim yaptıktan sonra çalışması gerekir fakat Touch ID için ne yaparsanız yapın çalıştırmazsınız, arkadaşlarında dediği gibi anakart üzerine entegre biçimde geliyor Touch ID anakart değişimi yaparsanız telefon çöpte olabilir. Kısacası sorunu sadece apple çözebilir.

Peki bu Apple ile nereden iletişime geçmem lazım hangi yola yapmam lazım vs bunları da söylerseniz çok yardımcı olabilirsiniz? Şimdi bende fatura ve kutu yok garantisi zaten bitti bunu Apple ile nasıl çözecem detaylı bilgi verirseniz sevinirim. Hangi adımlardan geçmem gerek bilmiyorum sonuçta başından geçen veya bilenler yazsın lütfen.

Cihazın Home tuşunu değiştirdiğiniz için parasıyla bile olsa destek vermeyebilirler, destek verirlerse de tuş + anakart değişecek ve bir telefon parası masraf çıkacak.

Şuanda home tuşu da çalışmıyor ben ne yapmalıyım şuanda telefonu çöpe mi atim. Kasa da iğne ucu kadar çizik bile yok aynı şekilde ekranda hep kılıf ve cam ile kullanılmış.

Home tuşunuzun da çalışmadığını fark etmemişim. Touch ID çalışmaz mı derseniz cevap kesin evet. Ama home tuşu için böyle bir şey geçerli değil. Yeni aldığınız tuş da çalışmıyor ise büyük ihtimalle telefonun başka bir yerinde home tuşunu da etkileyen bir sorun var. Küçük bir ihtimal yeni taktığınız home tuşu da bozuk olabilir.

Ayrıca bir önceki sayfada bahsedildiğinden söyleyeyim, yurtdışından kendi home tuşu ile yeni anakart alırsanız Touch ID çalışır. Fakat IMEI numarası kayıtlı olmadığından 150 TL vererek 30 gün içerisinde giriş çıkış yapmış bir pasaporta kaydettirmek zorunda kalırsınız o zaman. Haberiniz olsun.

Home tuşunuzun da çalışmadığını fark etmemişim. Touch ID çalışmaz mı derseniz cevap kesin evet. Ama home tuşu için böyle bir şey geçerli değil. Yeni aldığınız tuş da çalışmıyor ise büyük ihtimalle telefonun başka bir yerinde home tuşunu da etkileyen bir sorun var. Küçük bir ihtimal yeni taktığınız home tuşu da bozuk olabilir.

Ayrıca bir önceki sayfada bahsedildiğinden söyleyeyim, yurtdışından kendi home tuşu ile yeni anakart alırsanız Touch ID çalışır. Fakat IMEI numarası kayıtlı olmadığından 150 TL vererek 30 gün içerisinde giriş çıkış yapmış bir pasaporta kaydettirmek zorunda kalırsınız o zaman. Haberiniz olsun.

Baktığım anakart bu linkte bir bakın isterseniz bu anakart'ı Türkiye'de kullanmak için gerçekten dediğiniz gibi kayıt yapmak zorunda mıyız?

Birde bu home tuşu sorununu buldum galiba başka bir telefonda denedim çalıştı tuş ama kendi telefonumda herhalde şarj soketi'nin olduğu yerde bu tuşun takıldığı soket var onun flex'i bozuk galiba yarın ilk işim onu kontrol ettireceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı