iPhone 5s Touch ID Değiştirme ve Çalışmama Sorunu

Baktığım anakart bu linkte bir bakın isterseniz bu anakart'ı Türkiye'de kullanmak için gerçekten dediğiniz gibi kayıt yapmak zorunda mıyız?

Birde bu home tuşu sorununu buldum galiba başka bir telefonda denedim çalıştı tuş ama kendi telefonumda herhalde şarj soketi'nin olduğu yerde bu tuşun takıldığı soket var onun flex'i bozuk galiba yarın ilk işim onu kontrol ettireceğim.

Maalesef anakartın IMEI numarasını kayıt ettirmek zorundasınız. Kayıt ettirmezseniz 120 gün boyunca kullanabilirsiniz, sonrasında IMEI numaranızı kayıt ettirmezseniz telefonunuz herhangi bir hat ile kullanıma kapanacaktır. Kayıt yaptığınız takdirde açılır sonradan.

Home tuşu için bir şey diyemiyorum. Sorunun nereden kaynaklandığını klavye başından anlayamadığımdan daha fazla yardımcı olamayacağım sanırım bu konuda. Umarım sorunu fazla zorlanmadan çözersiniz.

Telefonu satmaktan bahsetmişsiniz. Aldığınız yeni parça çalışırsa(Touch ID'siz) 500 lira civarına rahatça satabileceğinizi düşünüyorum. Temiz kullanıldıysa 600 bile olabilir bence.
Yurt dışından 126 dolara o parçayı alıp üstüne IMEI kayıt yaptırmanızın mantıksız olacağını düşünüyorum. Nereden baksanız tamir ve IMEI için toplamda 550 lira civarı masraf çıkacak. Ayrıca parçanın gelmesini de bekleyeceksiniz.
Bunun yerine elinizdeki telefonu satın, gözden çıkardığınız tamir masraflarını da sattığınız telefonun üstüne koyun. Çok rahat bir şekilde 1000-1100 liraya garantisi devam eden ve temiz kullanılmış 5S alabilirsiniz. Tabi elinizdeki cihaz 16GB ise mantıklı olur bu dediklerim.

Telefonu satmaktan bahsetmişsiniz. Aldığınız yeni parça çalışırsa(Touch ID'siz) 500 lira civarına rahatça satabileceğinizi düşünüyorum. Temiz kullanıldıysa 600 bile olabilir bence.
Yurt dışından 126 dolara o parçayı alıp üstüne IMEI kayıt yaptırmanızın mantıksız olacağını düşünüyorum. Nereden baksanız tamir ve IMEI için toplamda 550 lira civarı masraf çıkacak. Ayrıca parçanın gelmesini de bekleyeceksiniz.
Bunun yerine elinizdeki telefonu satın, gözden çıkardığınız tamir masraflarını da sattığınız telefonun üstüne koyun. Çok rahat bir şekilde 1000-1100 liraya garantisi devam eden ve temiz kullanılmış 5S alabilirsiniz. Tabi elinizdeki cihaz 16GB ise mantıklı olur bu dediklerim.
Dediğin gibi masraf 660 tl oluyor. Ama bana mantıklı gelmişti çünkü resmen sıfır bir telefon toplamış gibi olacaktım. Ama pasaport kayıt işi sakat onu yapamadığım için sorun olur.

Apple ın yeni cihaz aldırmak için yaptığı etik olmayan bir yöntem bu. Parmak izi bozulursa o cihaz yarı yarıya çöptür. tabi sadece home tuşunu kullanıp telefonu şifreyle açmak istemiyorsanız. Bunun dışında anakart ünite değişimi yapılmadan parmak izi özelliğine sahip olamıyorsunuz ki bu değişimin maliyeti de sıfır cihazdan pek farklı değil. Tüketim devamlılığı için vahşice bir taktik ama ısrarla apple kullanmaya devam.

Arkaşlar benim bir 5S telefonum var anakart bozuldu başka bir 5S in anakartını alıp kendi telefonuma takacağım ama parmak izim yeni anakartta çalışır mi bileğiniz var mi teşekkür ederim şimdiden

Geri
Yukarı