iPhone 5S'in Kaç Sene Ömrü Kaldı ?

tahayusuf23

Hectopat
Yer
Elazığ
Daha fazla  
Oyun oynamıyorum ve müzik dinlemiyorum. Günde 4 bilemedin 5 kez sosyal ağlarda gezerim. 2 günde bir şarja takarım. 7-8 saat ekran süresi alıyorum. 3 günlük sıfır telefon kaç sene daha kasmadan rahat kullanabilirim ?

Son düzenleme:
Kim bilebilirki? Şans işi biraz. Tahminimce 2.5 yıl rahatsın.

Bence temiz kullanırsan 5 yıl kullanabilirsin. Bu arada hayırlı olsun. Hangi rengini aldınız ve aldığınızda telefondaki İOS sürümü kaçtı ?

İlk günkü performansını beklemezsen standart telefon görevini en az 3-4 yıl daha yapar. Yavaşlamalar, takılmalarla karşılaşabilirsin. O kadar yıllık telefon için normal olan şeyler bunlar.

8.3 gayet iyi, güncelleme 9 versiyonlarına. 8.3 ile devam edebildiğin kadar devam et. Bazı uygulamalar IOS 9 desteği istiyor o yüzden mecbur kalabilirsin. Ama Facebook, İnstagram gibi birkaç popüler uygulamaların desteği 8.3 için uzun yıllar devam edecektir. O yüzden bayağı seneler kullanırsın.

Valla geçen bir akrabamda İphone 5 gördüm ne bir kasma ne bir donma vardı cihazda gıcır gıcır yeni gibi çalışıyordu o yüzden 5S için bence 2 yıl çok rahat sorunsuz kullanırsın. Aslında şuan iyi bir alternatif oldu 1500 liraya düşmesiyle birlikte alınabilir bir cihaz hale geldi.

2-3 yıl çok rahat bir şekilde kullanabileceğiniz bir cihaz. Performansı iPhone 6'ya yakın. Hayırlı olsun.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı