iPhone 6 16 GB Yeterli Midir?

Emrah Şaşmaz

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar soru gayet açık iPhone 6 satın almayı düşünüyorum 16 GB bana yeterli gelir mi? Onda biraz düşünce kargaşam var açıkçası uygulama olarak fazla sosyal medya kurbanı değilim fotoğraf ister istemez çekerim. Oyun oynarım ne gibi oyunlar Clash Of Clans olur FIFA 16 vs. buna benzer oyunları oynarım 2-3 tane olur telefonumda oyun bulundururum genelde.

iPhone 6 için 16 GB yeterli gelmeyebilir, alıyosanız Eylül'de yeni cihaz tanıtacaklar bekleyebilirsiniz. Gerçi onda kasa farkı olmayacak ama donanım ve yazılım farkı olacaktır.

Yazılım normal olarak İos 9 kullanacaklar bir sıkıntı olmaz yazılımında sadece daha uzun ömürlü yazılım desteği alır ama, kullanan arkadaşlar varsa yeterli gelip gelmediğini öğrenecektim. Oynayacağım oyunlar belli yaptıklarım belli buna göre hareket etmek istiyorum doğrusu.

Eğer telefonda depolama yapacak isen yeterli gelmeyebilir. Eğer bilgisayarda depolama yapar isen yeterli olabilir.
Depolamadan kasıt neydi acaba doğrusu kardeşimin fotoğrafları vs temizlerim böyle arda ardına çekilen fotoğraflardan, yükleyeceklerimi söyleyeyim ona göre karar verelim. Modern Combat 5, Fifa 16, Clash Of Clans bilemedin Asphalt 8 bunları yüklerim maksimum 3 tane. Müzik programı olarak Spotify geçebilirim belki onun kendi ön belleği var sanırım telefon hafızasını doldurmaz diye düşünüyorum doğru mu acaba bu? Sosyal medya olarak Facebook ve Whatsapp sadece telefonuma bütün yükleyeceklerimi söyledim, ıvır zıvır 1-2 tane olursa olur.

Depolamadan kasıt fotoğraf ve müzikleri demiştim. Eğer dediğin şekilde kullanacak isen yeterli olacağını düşünüyorum. Bu oyunları yükleyen arkadaşlar daha net bilgi verebilirler.

Büyük boyutlu çok oyun yüklüyorsan yetmeyebilir. 32 GB almanızı öneririm.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı