iPhone 6 Fiyatları ne zaman indirime girer?

İndirime ancak dolar düşerse girebilir. Renklerle fiyatın bir alakası yok. Hepsi aynı fiyat.

Bazen siyah renk telefonların beyaza göre daha ucuz olduğu görülebiliyor, bazıları bunlara ırkçılık diyor. I phone da bu duruma dahil olabilir satış noktalarında.

Dolar yukselmeye devam ederse. Zam bile gelebilir. Cikacak olan modeller daha pahalidan, mevcut modeller savit fiyattan satilir. Ama dolar duserse ve dusus anlik degil surekli olursa o zaman fiyatlar duser. Tabi apple Turkiye kar oranini dusurursede fiyat dusebilir :)

Ürünün Amerika'daki dolar fiyatı ile Türkiye'de TL fiyatını karşılaştırınca sadece kur farkıyla açıklanacak bir fark yok ortada. Apple bariz bir şekilde daha pahalı satılıyor az gelişmiş ülkelerde.

Ürünün Amerika'daki dolar fiyatı ile Türkiye'de TL fiyatını karşılaştırınca sadece kur farkıyla açıklanacak bir fark yok ortada. Apple bariz bir şekilde daha pahalı satılıyor az gelişmiş ülkelerde.

Orası kesin öyle, dediğiniz doğru. Ama ufakta olsa dolar etkisi oluyor. Ama işlerine gelirse tabi. Büyük ihtimalle, bizim gibi ülkelerin ofis açma giderlerini, telefonlara yüklüyorlar. Amerikadan oradaki vergi ve karlı satış dahil, şuanki kurdan iPhone 6s 16 GB getirtirseniz,üzerine Türkiyedeki vergileri koyduğunuzda (Bayii alış fiyatını söylemiyorum, mağaza fiyatından) 2832 TL fiyat çıkıyor. Apple Türkiye'ninde 699 dolardan direkt aldığını sanmıyorum, daha ucuza getiriyorlardır.

İphone 6 biraz zor girer apple çok nadir indirim yapıyor bizim ülkemizde dolar 2.90 - 3.00 arası zaten yurtdışından veya bozdurma alabilirsin en mantıklısı bozdurma bence bende iphone 6 kullanıyorum bozdurma aldım çokda memnunum tercih senin kardeş. :)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı