iPhone 6 İthalat Yoluyla Kaydedilen IMEI

Taptic

Terapat
Sosyal Tayfı
Makaleler
6
Kardeşime iPhone 6 aldım. Cihaz çok temizdi ve fiyatı normal gelmişti bana. Telefona bakarken, IMEI sorgusu yaptığımda kayıtlı olduğunu görmüştüm. Cihazın bütün özelliklerinde ve yeni hesap ile kurulmasında da bir sorun yaşamadım. Eve geldiğimde ise kutuda farklı bir IMEI yazdığını fark ettim. İçindeki eskimiş faturada da kutudaki IMEI yazıyordu. 4 senelik bir cihazda kutuyu ve faturayı önemsemiyorum ama bu durumdan biraz kıllanmadım da diyemem.

Cihazın özelliklerinde yazan IMEI ile sorgulama yaptım. Sorgulamanın ekran görüntüsünü aşağıya ekledim. IMEI ile alakalı bir sorun yaşanma ihtimali var mı? Kayıt düşmesi gibi durumlar yaşandığını duymuştum önceden. O gibi bir durum ile karşılaşır mıyım? Araştırmalarıma göre pasaport ile kayıt ettirilen cihazlarda farklı bir şey yazıyor. Bu cihazda " İthalat yoluyla kaydedilen IMEI" şeklinde bir açıklama var. Kendi telefonumda da aynı şekilde sonuç aldım. Deneyimlerinize göre bir yorum yapmanızı bekliyorum.

imei sorgu.jpg

Sorun olmaz güvenilir bir yer ise. Sorun olduğunda gidebileceğiniz bir yeriniz varsa uzun zamandır o işi yapıyorsa sıkıntı olmaz.
Faturada yazan İMEİ de kontrol ettiyseniz onda da sorun yok aynı cihaz olarak gözüküyorsa sorun yoktur.

Bir sorun olmaz. Özellikle İstanbul Bilişim gibi yani ürünleri yurtdışından getiren firmalardan alınmışsa kaydı bu şekilde yapılıyor. Ben de iPhone 5 model almıştım aynen böyleydi kaydı. Hatta şarj aleti de İngiliz tarzıydı. Dönüştürücü aparatı da vermişlerdi.

Görünüşe göre farklı bir telefon IMEI'sine kayıtlı telefonunuz. Pek sorun olacağını sanmam açıkçası.
iPhone olduğu için IMEI değişimi yapılmıyor. Kasada yazanla aynı zaten şu an. İkinci el cihaz olduğu için kayıt durumundan endişe duydum. Teşekkürler.
Yurt dışından getirilip kaydettirilmiş demek. Herhangi bir sorun olmaz, Sıfır bayiiden alacağın cihaz da ithalat yoluyla kaydedilmiştir.
Teşekkürler. Bireysel olarak getirilmiş bir cihaz değil anladığım kadarıyla. Paralel ithalat ürünü olduğunu tahmin ediyorum.
Sorun olmaz güvenilir bir yer ise. Sorun olduğunda gidebileceğiniz bir yeriniz varsa uzun zamandır o işi yapıyorsa sıkıntı olmaz.
Faturada yazan İMEİ de kontrol ettiyseniz onda da sorun yok aynı cihaz olarak gözüküyorsa sorun yoktur.
Cihazı kişiden aldım aslında. Aramızda satış sözleşmesi imzaladık. Fatura ve kutuda başka bir IMEI yazıyor. Cihazın kasasında ve yazılımsal sorgusunda çıkan IMEI tutuyor. Cihazda yazan IMEI sorgusunu ekledim konuya. Teşekkürler.
Belki anakart değişmiş olabilir.
Kasa ve anakarta işli olan IMEI tutuyor hocam. Değişiklik olması imkansız sanırım bu durumda.
Bir sorun olmaz. Özellikle İstanbul Bilişim gibi yani ürünleri yurtdışından getiren firmalardan alınmışsa kaydı bu şekilde yapılıyor. Ben de iPhone 5 model almıştım aynen böyleydi kaydı. Hatta şarj aleti de İngiliz tarzıydı. Dönüştürücü aparatı da vermişlerdi.

Benim de tahminim bu yöndeydi aslında ama daha önce karşılaşmadığım için emin olamıyorum. Cihazı Turkcell’den aldım diyor ve fatura oradan kesilmiş. Bir zamanlar operatörlerin paralel ithalat yaptığını gördüm. Belki de öyle bir durumdur. Görseldeki gibi kayıt ettirilmiş zamanında. Bu şekilde bir sorun olmazsa benim için sorun yok. Cihazın ne garantisi var ne de başka bir şeyi nasılsa. Temiz ve hiçbir tamir izi göremediğim için almıştım. İkinci el cihazlara mesafeli olduğum için sonradan içime kurt düştü. Yorum için teşekkür ederim. :)

Kullandım ben de ve aynen görünce bu ne oldum birden:) Aradım ulaştım ve bilgi aldım. Garantisi zaten bittiyse hiçbir etkisi olmaz. Sağlam temiz bir cihazsa gönül rahatlığıyla güzel günlerde kullanabilirsin:)

Fatura ve kutuda başka bir IMEI yazıyor. Cihazın kasasında ve yazılımsal sorgusunda çıkan IMEI tutuyor. Cihazda yazan IMEI sorgusunu ekledim konuya. Teşekkürler.
Yazıyı okursanız zaten farklı olanı kontrol etmenizi söylüyorum. Resimde olandan söz etmiyoruz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı