iPhone 6 İthalat Yoluyla Kaydedilen IMEI

Kardeşime iPhone 6 aldım. Cihaz çok temizdi ve fiyatı normal gelmişti bana. Telefona bakarken, IMEI sorgusu yaptığımda kayıtlı olduğunu görmüştüm. Cihazın bütün özelliklerinde ve yeni hesap ile kurulmasında da bir sorun yaşamadım. Eve geldiğimde ise kutuda farklı bir IMEI yazdığını fark ettim. İçindeki eskimiş faturada da kutudaki IMEI yazıyordu. 4 senelik bir cihazda kutuyu ve faturayı önemsemiyorum ama bu durumdan biraz kıllanmadım da diyemem.

Cihazın özelliklerinde yazan IMEI ile sorgulama yaptım. Sorgulamanın ekran görüntüsünü aşağıya ekledim. IMEI ile alakalı bir sorun yaşanma ihtimali var mı? Kayıt düşmesi gibi durumlar yaşandığını duymuştum önceden. O gibi bir durum ile karşılaşır mıyım? Araştırmalarıma göre pasaport ile kayıt ettirilen cihazlarda farklı bir şey yazıyor. Bu cihazda " İthalat yoluyla kaydedilen IMEI" şeklinde bir açıklama var. Kendi telefonumda da aynı şekilde sonuç aldım. Deneyimlerinize göre bir yorum yapmanızı bekliyorum.

Eki Görüntüle 390720

Telefoncular genelde kutuyla alırlar ürünleri. Fakat şöyle bir durum var eğer elinde daha temiz aynı model varsa o kutuyla temiz ürünü satar.

Bu durumun nedeniyse 100-200 TL gibi bir ekstra para kazanılması.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı