İphone 6 mı Yoksa Galaxy Note 4 Mü ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Matmazel

Hectopat
Daha fazla  
@Ali Güngör ve @Recep Baltaş, sizleri çok uzun zamandır zevkle takip ediyor ve şunu hep yazmak istiyordum. Sizleri tebrik etmek istiyorum.

Youtube kanalınızı keşfettikten sonra başka kanalları takip etmez hatta edemez oldum.
En ince ayrıntısına kadar inceleyip hakkını veriyorsunuz işinizin.
Yüzünüz hep bize yansıttığınız şekilde güzel gülücüklerle dolsun :mutlu:

Ben sizin görüşlerinize çok değer veriyorum. Iphone 4S kullanıcısıyım. Her yeni çıkan telefonda "Bu telefonu alacağım." dedim. Ama hep biraz eksik geldi telefonlar. Şimdilerde özelliklerini henüz bilmesem de güzel iki telefonun çıkmasına çok az kaldı; Iphone 6 ve Samsung Note 4.
Ben bunlar arasında seçim yapmadan önce hiç Android kullanmadığım için Androidten memnun kalır mıyım açıkçası bilemiyorum.

Telefonlardan öte, ben en çok bunu merak ediyorum.
Size dediğim gibi görüşlerine çok değer verdiğim insanlarsınız. Çünkü biliyorum. Kendinize neyi uygun görüyorsanız bizimle de onu paylaşmak istiyorsunuz, paylaşıyorsunuz da.
Siz kendinize hangisini uygun görürdünüz ?
Neden Android bir cihazı yada İOS bir cihazı tavsiye edersiniz ?

Bu "Android vs İOS" konuları sizi sıktı biliyorum. Ama tam olarak cevap verilmiş bir konu yok.
Sizi de sıktığım için özür dilerim. Fakat ben bu iki telefonun işletim sisteminin eksi ve artılarını bu konudaki yetkin kişilerden duymak isterim.

Şimdiden teşekkürler.
Emeğinize sağlık :)

Son düzenleyen: Moderatör:
iPhone kullandığın için Android'e alışabilecek misin emin değilim. Daha önceden Android deneyimin olsaydı iyi olabilirdi. iOS kapalı bir işletim sistemi sonuçta. Android ise açık bir platform. Birçok şey yapabilirsiniz. iOS daha stabil ancak kullanıcıyı kısıtlayan yönleri var. Ben iOS telefon ile yapamam mesela. iPad'im yerine güzel bir Android tabletim olsaydı daha kullanışlı olurdu mesela benim için.

Samsung Note 4 dışında bir düşüncen var mı ? Telefonda aradığın özellikler neler ?

İOS çok pahalı ve verdiğiniz parayı karşılamıyor. Android desen yeni amiral gemisi diye çıkan modeller 2000 TL den aşağı değil. Ama şu da var. Android alırsanız 2 yıl sonra cihazınız çöp olmuş oluyor. İOS için öyle bir sorun yok. Değerini çok az yitiriyor. Stabil derler. Ama pek sanmıyorum. Aynı sorunlar ikisinde de var. Güncelleme çıktı mı bir hatayı düzeltirken diğerini bozabiliyor. Sonuç olarak İOS derim. O da daha iyi olduğundan değil. Daha uzun süre değer kaybetmemesi, karizması ve havası gibi nedenlerden dolayı.

Ben de iOS sevmem ayrıca verilen parayı karşılamadığını düşünüyorum iPhone6'nın su ve toza karşı dayanıklı olcağını da düşünmüyorum, safir ekran telefonu almaya ne kadar yöneltir onu bilemem, bence tercihini Samsung Note 4'ten yana kullan.

iPhone kullandığın için Android'e alışabilecek misin emin değilim. Daha önceden Android deneyimin olsaydı iyi olabilirdi. iOS kapalı bir işletim sistemi sonuçta. Android ise açık bir platform. Birçok şey yapabilirsiniz. iOS daha stabil ancak kullanıcıyı kısıtlayan yönleri var. Ben iOS telefon ile yapamam mesela. iPad'im yerine güzel bir Android tabletim olsaydı daha kullanışlı olurdu mesela benim için.

Samsung Note 4 dışında bir düşüncen var mı ? Telefonda aradığın özellikler neler ?

Öncelikle çok teşekkürler, yetkili ve bilgili birinden cevap almak çok güzel.
"Android ise açık bir platform. Bir çok şey yapabilirsiniz." demişsiniz. Neler mesela ? Bilgisayara telefonlara meraklı biriyim, öğrenmeye de açığım. Android ile neler yapabilirim ?

Note'un beni cezbeden yanı güzel ekranı. Kalemiyle alınan o güzel notları. Hayatıma bu şekilde dahil etmek istiyorum Note'u. Lg G3'te olabilir. Kaliteli bir telefon olsun, karıştırmaktan ve yeni şeyler keşfetmekten zevk alan bir insanım. Değişik minik detaylar beni cezbediyor.
Tabi Note 4 çıkmadan konuştuklarımız şuan biraz havadan sudan oluyor fakat en büyük sorunum ve korkum Android ile geçinebilecek miyim yoksa aldığıma pişman mı olacağım ?

Telefonda aradığım özellikler minik ayrıcalıklı detaylar. Apple'dan ve iPhone'dan sıkılma sebebim ise, çok düz olması. Telefon artık bir anlam ifade etmez oldu benim için. Ve insanların bitmek bilmez canımı sıkan Apple sevdası. Benimde iPhone'um var. Ama en çokta elimdeki telefondan Kızılay dağıtmış gibi olmasından ve insanların bununla havalı olduklarını düşündükleri o tavırlarından soğudum.

Bilemedim işte. Biraz değil fazlasıyla da soğudum. Ama kime Android'e geçmeyi düşündüğümü söylesem gözümü korkuttu. iPhone alışkanlıkmış, daha güzelmiş, bırakılmazmış, delilikmiş.
Ben bu dediklerine inanmıyorum fakat alışamamak yada o kadar çok zevk almamaktan korkuyorum.

İOS çok pahalı ve verdiğiniz parayı karşılamıyor. Android desen yeni amiral gemisi diye çıkan modeller 2000 TL den aşağı değil. Ama şu da var. Android alırsanız 2 yıl sonra cihazınız çöp olmuş oluyor. İOS için öyle bir sorun yok. Değerini çok az yitiriyor. Stabil derler. Ama pek sanmıyorum. Aynı sorunlar ikisinde de var. Güncelleme çıktı mı bir hatayı düzeltirken diğerini bozabiliyor. Sonuç olarak İOS derim. O da daha iyi olduğundan değil. Daha uzun süre değer kaybetmemesi, karizması ve havası gibi nedenlerden dolayı.

Karizması, havası dediğin olay benim sinirimi bozacak raddeye geldi. Sizin çevrenizde nasıl bilmiyorum fakat benim çevremde "iPhone'dan başka telefona telefon demem." diyip, sadece mesaj ve aramasını kullanan insanlar var. O karizması, havası herkeste iyi etkiler yaratırken bende soğuma yarattı. Dediğim gibi benimde iPhone'um var fakat ben çok rahatsız oluyorum, Nasrettin Hoca'nın "ye kürküm ye" muhabbeti gibi oluyor.
Diyorsan ki diğer pahalı telefonlarda da olmuyor mu, oluyor ama bu "Issırılmış Elma"nın forsu hepsinden fazla. Ve ben sadece kendim alacağım telefondan memnun olmak istiyorum.

LG'nin ve Sony'nin muhteşem telefonları varken, ne Samsung alınır ne de İphone.

Ben de iOS sevmem ayrıca verilen parayı karşılamadığını düşünüyorum iPhone6'nın su ve toza karşı dayanıklı olcağını da düşünmüyorum, safir ekran telefonu almaya ne kadar yöneltir onu bilemem, bence tercihini Samsung Note 4'ten yana kullan.

İkisini de kullananlardan mısınız ? Kullanıpta Android'den mi memnun kaldınız ?

Bence İOS daha iyi bir yazılım. Çünkü android telefonlardan az ram bile olsa ne kadar oyun yüklerseniz yükleyin ios hiç kasmıyor. Kendimden biliyorum. İpad 2 var, 512 mb ramle o kadar hızı android'de bulamazsın. Ama android'de daha çok oyun var o farklı. Ama sana kalmış.

Çok kaliteli ve güzel bir telefon istiyorsan HTC One M8 tavsiye ederim. Malzeme kalitesi olarak inanılmaz düzeyde. İnsanı büyüleyen bir yapısı var. Z2 kullanan birisi olarak söyleyebilirim bunu. Zaten amiral gemisi telefon olduğu için bir sorun yaşamayacaksın.

Android ile yapabileceklerinin sınırı yok. Bilgisayarda yapabileceğin çoğu seni yapabilirsin. Kısıtlı bir sistem değil. Rahatça istediğini yap, dosyayı at, indir. iPhone kullanırken bilgisayarında yaptığın şeyleri yapamadın değil mi? Bir şeylerin eksikliğini hissettiğin olmuştur.

Çok kaliteli ve güzel bir telefon istiyorsan HTC One M8 tavsiye ederim. Malzeme kalitesi olarak inanılmaz düzeyde. İnsanı büyüleyen bir yapısı var. Z2 kullanan birisi olarak söyleyebilirim bunu. Zaten amiral gemisi telefon olduğu için bir sorun yaşamayacaksın.

Android ile yapabileceklerinin sınırı yok. Bilgisayarda yapabileceğin çoğu seni yapabilirsin. Kısıtlı bir sistem değil. Rahatça istediğini yap, dosyayı at, indir. iPhone kullanırken bilgisayarında yaptığın şeyleri yapamadın değil mi? Bir şeylerin eksikliğini hissettiğin olmuştur.

Evet bu dediğini hissettim doğru.
Htc One M8 çok hoş fakat kamerası beni çok üzdü.
Samsung Note hakkındaki fikrin ne ? Pek tavsiye etmezmişsin gibi hissettirdin bana. Kötü yada seni mutsuz eden bir yanı mı var ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı