iPhone 6 Pil Sağlığının Hızlı Düşmesi

Kunget

Kilopat
Makaleler
1
Merhaba, yaklaşık 1.5 senedir iPhone 6 kullanıyorum. Pil sağlığım bu aralar hızla düşüşe geçti. Daha yarıyıl tatilinde Ocak-Şubat arası %93 iken bir süre sonra %89 oldu normal dedim. Yaklaşık dört gün önce %86 oldu, 2 gün önce %85, bu sabah %84 ve şu anda %83 oldu. Bu kadar hızlı düşmesi beni şüphelendirmeye başladı.
Kullandığım sürece kutudan çıkan şarj aleti ve kablo ile şarj ettim ek olarak kabloda hiçbir soyulma da bulunmamakta. En fazla 10 kere Powerbank ile şarj etmişimdir o da Asus marka. Bu hızlı düşme iOS 12.2 ile olmaya başladı ve acaba yazılımdan kaynaklı bir yanlış olabilir mi diye düşünüyorum. Bu konuda sizin görüşleriniz nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
İOS 12' den kaynaklı. Planlı eskitmenin yan etkileri. Sizin gibi yakın tarihte bu sorunu yaşayıp forumda konu açan bazı kullanıcılarda var.

Dosya Ekleri

• Screenshot_61.png
    Screenshot_61.png
    11,5 KB · Görüntüleme: 251
Teşekkür ederim. Görsel olarak azalmış gösterseler bile yine de hızlı bitiyor gibi geldi bana. Bilerek eskitme benimde aklıma gedi çünkü acaba düşük gösterip yeni modele mi yöneltmeye çalışıyorlar diye. Hata var ise umarım 12.2.1 ile düzelir. Düzelmez ise garantiden ücretsiz yaptırabilirsem yaptırıcam eğer ücret talep ederlerse 2200 mah deji batarya almayı planlıyorum.
Ekleme: şu an kullanmadığım uygulamaların bildirimini kapadım, arka planda yenilenen uygulamalardan kendim girip manuel yapsamda bir şey kaybetmeyeceğim uygulamaları kapadım, telefonu 3g kullandığım için bazen ısınıyordu 4g olarak ayarladım, animasyonları azalttım, klavyede yazı tahmini ve düzeltmesi zaten kapalı idi bir şimdi dokununca çıkan baloncuğu kapadım, konumumu kullanmasına gerek olmayan uygulamaların konuma erişmesini engelledim.
Gözle görülür bir fark olursa yarın akşam buraya yazarım bu dert ile uğraşan arkadaşlara ufakta olsa bir çözüm olur belki.

Arkadaşlar her şeye planlı eskitme, Amerikanın oyunu gözüyle bakmaktan tahmini ne zaman vazgeçersiniz? Planlı eskitme telefona hala en güncel yazılımı yayınlayıp pil sağlığını %1 düşürerek yapılmaz buna emin olabilirsiniz. Pil sağlığını gösteren bir yazılımdır. Pilinizi profesyonel aletlerle ölçmüyor bu yazılım. Dolma miktarına bağlı olarak yüzdeyi düşürüyor. Bu yazılımda şöyle bir olay var, yüzdeyi hiçbir zaman artırmıyor. Senin pilin bir kere az dolmuştu, şimdi daha fazla doldu örneğin. Az dolduğu zaman yüzdeyi düşürdüyse, fazla dolduğu zaman o yüzdeyi artırmaz. 83'e bir anda düşüp 83'te aylarca kalırsınız belki de.

Telefonu kullanmakla da alakalı. Günün 24 saatinin ortalama 3-4 saati aralıksız elinizdeyse etkiler. Kullandığınız uygulamalar/oyunlar etkiler. Benim 14 ay olacak telefonumu alalı, %95 pil sağlığım. Cihazım iP 8

Arkadaşlar her şeye planlı eskitme, Amerikanın oyunu gözüyle bakmaktan tahmini ne zaman vazgeçersiniz? Planlı eskitme telefona hala en güncel yazılımı yayınlayıp pil sağlığını %1 düşürerek yapılmaz buna emin olabilirsiniz. Pil sağlığını gösteren bir yazılımdır. Pilinizi profesyonel aletlerle ölçmüyor bu yazılım. Dolma miktarına bağlı olarak yüzdeyi düşürüyor. Bu yazılımda şöyle bir olay var, yüzdeyi hiçbir zaman artırmıyor. Senin pilin bir kere az dolmuştu, şimdi daha fazla doldu örneğin. Az dolduğu zaman yüzdeyi düşürdüyse, fazla dolduğu zaman o yüzdeyi artırmaz. 83'e bir anda düşüp 83'te aylarca kalırsınız belki de.
12.2 ile birden bu kadar hızlı düşüş olmaya başlaması o konuyu akla getiriyor ama. Günde 1 kere şarj eden biri için hızlı bir düşüş oldu. Umarım dediğiniz gibi olur.

Pil sağlığım en son %82 oldu ve bir süredir bu şekilde duruyor. Kapadığım özelliklerinde şarja etkisinin olduğunu düşünüyorum.
Şu an tek gariplik pilim yaklaşık 1 saat 20 dakika içinde %80 şarj oluyor kalan %20 kısım 1 saat beklese bile dolmuyor. Sanırım pil sağlığının %82 olmasından kaynaklı o da.

Planlı eskitmedir vesaire bilmem ama Apple'nin eski telefonları yeni iOS versiyonları ile yavaşlattığı bariz. Eğer iPhone kullanıyorsanız aldığınız versiyonu kullanın, Apple yeni çıkarttığı işletim sistemlerini yeni çıkan telefonlarına tam şekilde uyum sağlayacak şekilde dizayn ediyor. Atıyorum iPhone 7'lerde iOS 10 geliştirildi en iyi performans ve pil verimi bu versiyondaydı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı