iPhone 6 plus nasıl bozulur?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Zorlu Center Apple'a götür rengi yanlış almışlar de değiştir ilk sen açarsın.
İphone'umu Apple Store dan almadım NT'den aldım .
Vay be, iPhone 6 Plus'ı karşılayabilen, o kadar parası olan şanslı insanlardansın ama haline şükredeceğine sırf kutusunu açmadın diye bozma peşindesin he? Kusura bakma ama ben buna şımarıklık derim. Telefon elindeyse, sorunsuzsa kullan gitsin işte. Emin ol ki kutuyu sen açınca hayatında hiçbir şey değişmeyecek, sana bir şey katılmayacak ya da hayat kaliten artmayacak. Ayaklarınız yere bassın biraz.
O kutuyu ilk ben açmak istiyordum . O kutu açmanın,jelatin soymanın,sim kartı kendin takmak ve telefonu aktif etmek çok güzel bir duygu. Maalesef ben bunu yaşayamadım. Telefonu bozmak için ne varsa yaparım.
Bu konunun sahte olmadığını doğrulamak amacıyla iphonumdan veya ekran görüntüsü çektim.
image.jpg

Konu sahte olsa hakkındaki düşüncelerim daha iyi olurdu herhalde, kendi çapında eğlenmiş derdim; sahte olmaması daha üzücü. Sen bunları yazınca şu haberlere çıkan, "anlayamazsınız" diyip ağlayan çocuk geldi aklıma. Gerçi onun bile elindekinden şükreder bir hali vardı. Şunu unutma, telefon bir eşyadır, bir araçtır ve belli bir amaca hizmet eder; bundan ötesi değildir. Eşyaların neden hayatımızda olduğunu, ne amaca hizmet ettiklerini dikkatlice bir düşün derim. Bu saçma sapan takıntılarından kurtulursan daha mutlu bir insan olacaksın. Ailen senin telefonuna düşünceli davranıp da jelatin taktırdıysa ve sen bundan şikayet ediyorsan önceki mesajımda söylediğim gibi şımarıktan başka bir şey değilsindir. Baban ben olsam ve bu durumun farkında olsam elinden telefonu alıp satardım, parasıyla da kimsesiz çocuklara yardım ederdim. Sana da 3310 verirdim, istediğin kadar Sim kartını takıp çıkarırdın, o güzel duyguyu yaşardın.

Konu sahte olsa hakkındaki düşüncelerim daha iyi olurdu herhalde, kendi çapında eğlenmiş derdim; sahte olmaması daha üzücü. Sen bunları yazınca şu haberlere çıkan, "anlayamazsınız" diyip ağlayan çocuk geldi aklıma. Gerçi onun bile elindekinden şükreder bir hali vardı. Şunu unutma, telefon bir eşyadır, bir araçtır ve belli bir amaca hizmet eder; bundan ötesi değildir. Eşyaların neden hayatımızda olduğunu, ne amaca hizmet ettiklerini dikkatlice bir düşün derim. Bu saçma sapan takıntılarından kurtulursan daha mutlu bir insan olacaksın. Ailen senin telefonuna düşünceli davranıp da jelatin taktırdıysa ve sen bundan şikayet ediyorsan önceki mesajımda söylediğim gibi şımarıktan başka bir şey değilsindir. Baban ben olsam ve bu durumun farkında olsam elinden telefonu alıp satardım, parasıyla da kimsesiz çocuklara yardım ederdim. Sana da 3310 verirdim, istediğin kadar Sim kartını takıp çıkarırdın, o güzel duyguyu yaşardın.
Telefona para verirken ben ve babam beraber aldık. Paranın %70 ini o verdi. Paranın %30 unu ben verdim. Babam jelatin yapıştırarak bana iyilik etmeye çalıştı. Fakat ben istemiyordum. O jelatini keşke ben çıkarıp ilk hevesini ben alsaydım.

@Testarossa Konu sahibi arkadaş belliki yaşı küçük. Büyüyünce ne demek istediğini daha iyi anlar. Ayrıca jelatin istemiyorsan keşke söyleseydin ya bunda ne var anlayışla karşılarlardı.

Merhaba arkadaşlar. Ben mağazadan iPhone 6 plus 64 gb'i 3200 TL'ye satın aldım (arife günü). Fakat babamlar kutuyu açtıralım dedi. Kutuyu açtıktan sonra benim hevesim kaçtı. Daha sonra SİM kart kestirmeye bir telefoncuya gittik. Adam koruyucu jelatin yapıştıralım mı? Dedi. Ben olsam istemezdim. Fakat babam olsun dedi. Daha ben telefonu açmadım, bakmadım adam jelatini soydu, koruyucu jelatin yapıştırdı. Üstüne bir de söylemediğimiz halde telefonu açmış ve aktif etmiş. Eve telefonun kutusu açık olarak döndüm ve bütün hevesim kaçmıştı. Ve şimdi telefonumu severek kullanmıyorum. Onu yazılımsal olarak nasıl bozabilirim (telefon açılmaz vb).
yav senin gibi insanlardan nefret ediyorum ya lanet olsun be elindekinin kıymetini bilmiyorsun şımarık veletin tekisin allah bilir baban o telefonu almak için ne kadar çalıştı yazık sana be gelmiş burda bide telefonu nasıl bozarım diye söylüyorsun babana yazık ulan BABANA utan biraz şimdi ceza vericekler bana yazım yatası yaptığım için ama sonuna kadar değdi valla hadi eyvallah.

Telefona para verirken ben ve babam beraber aldık. Paranın %70 ini o verdi. Paranın %30 unu ben verdim. Babam jelatin yapıştırarak bana iyilik etmeye çalıştı. Fakat ben istemiyordum. O jelatini keşke ben çıkarıp ilk hevesini ben alsaydım.

Hay başlıcam ilk hevesine. Kullan işte sana hazır bir şekilde vermişler. Beğenmiyosan sokakta gördüğün bir dilenciye ver. Bir de git psikolojik destek al. Bu sorun büyüyebilir. Gerçi ben senin bu konuyu hava atmak için açtığını düşünüyorum ama neyse.

Dostum ben 19 yaşındayım ve bugüne kadar üç telefon aldım kendi paramla. Üçünü de aldığım zaman kutusu açılmış, jelatini ve kılıfı takılmış şekilde aldım. Üçünü de çok güzel kullandım ve hevesimi aldım. Emin ol çok telefon kutusu açtım. Hiç bir katkısı yok, 10 dakika sonra unutuyorsun zaten. Hayat böyle şeyleri kafaya takmak için çok kısa. Keyfine bak... :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı