iPhone 6S çok ısınınca patlar mı?

Telefon soğudu ama şarja takınca tekrar ısınıyor aynı sıcaklığa ulaşılıyor ve telefon hiç açılmıyor galiba telefon öldü.

Hocam benim iPhone 6 PUBG oynuyorum ısınıyor ama elimi falan yakmıyor. Kapanmıyor da hatta bayağı iyi oynatıyor akıcı siz naptınız da sıcaklıyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Telefon soğudu ama şarja takınca tekrar ısınıyor aynı sıcaklığa ulaşılıyor ve telefon hiç açılmıyor galiba telefon öldü.

Allah rahmet eylesin açılır kalsın şarjda ekran kırık mı darbe aldı mı yakın zamanda pil değişimi oldu mu?

Hocam benim iPhone 6 PUBG oynuyorum ısınıyor ama elimi falan yakmıyor kapanmıyorda hatta bayağı iyi oynatıyor akıcı siz naptınız da sıcaklıyor.

Sizin cihazın ısanmaması imkansız kapanmaz ama elinizi yakar biraz kılıfsız.

Allah rahmet eylesin açılır kalsın şarjda ekran kırık mı darbe aldı mı yakın zamanda pil değişimi oldu mu?

Hiçbir şey olmadı sadece sabah kalktım şarja takacaktım kablo bozuktu ama telefon kapalıyken doluyordu bende telefonu kapattım 3-4 saat sonra açtım telefonu sonra şebeke gitmişti şarjda 1 gösteriyordu sonra kablo aldım geldim yeni kabloyu taktım böyle oldu sonra telefonu balkona koydum soğudu ve telefon açılmadı bende anlamadım ve tekrar şarjda şu an 15 dakika geçti deli gibi ısındı birazdan çekeceğim telefon halen açılmadı.

Hocam ben iPhone 6s Plus kullanıyordum bundan 3-4 yıl önce, o zaman bile deli gibi ısınıyordu zaten hatta ben telefona biraz işkence çektiriyordum (yeni ehliyet heyecanına Ağustos ayı Adanasında 4K Dashcam olarak kullanmak mı dersiniz, arkasına buz koyarak PUBG seansları mı dersiniz, Render denemeleri vs) benim elimdeki telefon bile patlamadıysa patlamaz rahatça söyleyebilirim. Zaten iPhone 6s modeli (daha doğrusu A9 işlemcisi) termal performans açısından başarılı bir model değil ve son günlerde havalarda zaten sıcak olduğundan cihazın ısınması çok normal, hücresel veriniz gerek olmadığı zamanlarda kapalı dursun ve biraz parlaklığı kısarsanız yardımcı olduğunu görürsünüz.

İlk defa böyle bir olayla karşılaşıyorum telefon şu an acayip sıcak parmağımı koyduğum halde parmağım yanıyor. Telefon şu an tahmini 80 derece falan acaba patlar mı diye sordum kendime size de sorayım dedim. Ne yapmam lazım? Telefonu balkona koydum şu an.

Tahmini 80 derece? Elinize bakın hocam 2. Dereceden yanık olabilir. Şaka bir yana IPhone'lar -20 ve +40 dereceyi geçtiklerinde uyarı verip kendilerini kilitlerler, patlama olayı olmaz.

Tahmini 80 derece? Elinize bakın hocam 2. dereceden yanık olabilir. Şaka bir yana IPhone'lar -20 ve +40 dereceyi geçtiklerinde uyarı verip kendilerini kilitlerler, patlama olayı olmaz.

Şaka yapmıyorum cidden tahminim o şekilde zaten sıcaklık uyarısı verdi bende kapatmaya çalıştım olmadı sonra kendiliğinden kapanmıştı o sırada da bu konuyu yazdım ve yazdıktan 5-6 dakika sonra sıcaklığı gitmişti ama şarja kattığımda tekrar aynı sıcaklığa ulaşıyor yani anormal bir durum önceki yazdığım mesajları okursan anlarsın.

Şaka yapmıyorum cidden tahminim o şekilde zaten sıcaklık uyarısı verdi bende kapatmaya çalıştım olmadı sonra kendiliğinden kapanmıştı o sırada da bu konuyu yazdım ve yazdıktan 5-6 dakika sonra sıcaklığı gitmişti ama şarja kattığımda tekrar aynı sıcaklığa ulaşıyor yani anormal bir durum önceki yazdığım mesajları okursan anlarsın.

Patlar mı sorusunu neden sordum şöyle anlatayım internette birkaç video gördüm cidden adamın IPhone'u patlıyordu bakabilirsiniz internetten @EsatKa

Patlar mı sorusunu neden sordum şöyle anlatayım internette birkaç video gördüm cidden adamın IPhone'u patlıyordu bakabilirsiniz internetten @EsatKa

1. Bütün mesajlarınızı okudum.
2. Eğer kalitesiz bir bataryanız varsa patlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı